tuzistra xr

depresja oddechowa i zgon odnotowano u dzieci, które otrzymały kodeinę po wycięcie migdałków lub adenoidectomy i którzy byli ultra-rapid metabolizerów kodeiny powodu polimorfizmu CYP2D6.

Używa Dla Tuzistra XR

Klasa terapeutyczna: przeciwkaszlowe, opioidami / antyhistaminowe Combination

Farmakologiczna Klasa: Chlorpheniramine

Klasa chemiczna: kodeina

Kodeinę polistirex jest narkotykiem kaszel tłumiące. Działa bezpośrednio na środku kaszlu w mózgu, zapobiegania kaszel. Chlorfeniramina polistirex to środek przeciwhistaminowy, że leczy lub zapobiega objawy uczulenia.

Gdy kodeina polistirex jest używany przez długi czas, może okazać się zwyczaj formowania. Może to spowodować uzależnienie psychiczne i fizyczne. Uzależnienie fizyczne mogą prowadzić do niepożądanych skutków odstawienia, czy kodeina jest zatrzymał się nagle. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz pytania.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem Tuzistra XR

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków kodeiny i kombinacji chlorfeniramina w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone. Nie powinny być stosowane w celu łagodzenia bólu po chirurgicznym usunięciu migdałków i / lub migdałki w dzieci. Poważne problemy z oddychaniem i zgony odnotowano u niektórych dzieci, które otrzymywały kodeinę po migdałków lub migdałka gardłowego zabiegu.

Mimo, że odpowiednie badania w stosunku do wieku skutków kodeiny i kombinacji chlorfeniraminy nie zostały przeprowadzone w populacji pacjentów geriatrycznych, bez geriatrycznych specyficzne problemy zostały udokumentowane aktualne. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na rozwój wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących ten lek.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jeśli zbyt wiele tego leku jest brane przez dłuższy czas, może stać się zwyczaj formowania (powodując uzależnienia psychicznego lub fizycznego) lub spowodować przedawkowanie.

Lek ten jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Zmierzyć płyn doustny o oznaczonej łyżką pomiaru, strzykawki doustnej lub medycyny kubka. Przeciętny łyżeczki gospodarstwo domowe nie może posiadać odpowiednią ilość płynu. Wstrząsnąć leku Ci dobrze przed użyciem.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Prawidłowe użycie Tuzistra XR

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w trakcie używania tego leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Ten lek może być zwyczaj formowania. Jeśli czujesz, że lek nie działa tak dobrze, nie używać więcej niż zalecana dawki. Skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

Stosowanie leku może spowodować poważne zaparcia. Aby temu zapobiec, lekarz może skierować cię do podjęcia środków przeczyszczających, pić dużo płynów lub zwiększenie ilości błonnika w diecie. Należy postępować zgodnie ze wskazówkami ostrożnie, ponieważ kontynuuje zaparcia mogą prowadzić do poważniejszych problemów.

Ten lek może powodować mylić, zawroty głowy lub senność. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi.

Środki ostrożności podczas używania Tuzistra XR

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które może doprowadzić do senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub medycynie alergii lub przeziębienia, środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny snu, innych leków na receptę lub narkotyków bólu, medycynie napadów lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed zastosowaniem każdego z tych leków podczas stosowania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś inny może miały zbyt dużą dawkę leku, należy skorzystać z pomocy w nagłych wypadkach na raz. Objawy przedawkowania to: blade lub sine usta, paznokcie lub skórę, dezorientacja, trudności w oddychaniu lub problemami, nieregularne, szybko czy wolno, czy płytki oddech, nadmierną senność lub senność, skóra zimna i wilgotna lub zawroty głowy lub omdlenia.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Tuzistra XR Side Effects

Tuzistra XR (chlorfeniramina / kodeina)

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

CSA Harmonogram M Wielokrotny: 3,5

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Alergiczny nieżyt nosa prednizon, promethazine, Zyrtec, flutykazonu donosowo, loratadyna, Flonase

Objawy przeziębienia Benadryl, difenhydramina, chlorfeniramina, Promethazine DM, Tussionex Pennkinetic, echinacea

Kaszel benadryl, benzonatat, Dilaudid, difenhydramina Mucinex, kodeina

Kaszel i przekrwienie błony śluzowej nosa Promethazine VC z kodeina, Bromfed DM, Mucinex D bromfeniramina / dekstrometorfanu / pseudoefedryny, Coricidin HBP Kaszel i zimna, Mucinex fast-Max Severe Congestion & Kaszel

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Tuzistra XR połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.