tudorza pressair

Klasa terapeutyczna: rozszerzające oskrzela

Używa Dla Tudorza Pressair

Farmakologiczna Klasa: Aklidyna

Aklidyna jest lekiem rozszerzającym oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela są wdychane przez usta, aby pomóc otworzyć oskrzeli (dróg oddechowych) w płucach. Jest ono wykonane przez drogi oddechowe (inhalator) i zwiększyć przepływ powietrza do płuc.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki wziewnej aklidyny w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność wziewnego aklidyny w podeszłym wieku.

Przed użyciem Tudorza Pressair

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Użyj tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej i nie używać go częściej niż lekarz nakazał. Ponadto, nie przerywać stosowania leku bez informowania o tym lekarzowi. W tym celu może spowodować stan płuc, by stać się gorzej.

Lek zwykle przychodzi z instrukcją pacjentów. Przeczytaj je przed użyciem leku należy uważnie. Jeśli nie zrozumieć kierunki lub nie jesteś pewny jak używać inhalatora, należy poprosić lekarza, aby pokazać, w jaki sposób z niego korzystać.

Aby korzystać z Pressair ™

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać lek w foliowym woreczku do momentu jesteś gotowy, aby go używać. Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła. Nie zamrażać.

Nie przechowywać leku w drgającej powierzchni.

Wyrzucić inhalator 45 dni po otwarciu torebki, po “0” z czerwonym tle pokazy lub gdy zamki urządzenia na zewnątrz.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy uważnie podczas używania tego leku, aby zobaczyć, czy działa prawidłowo i aby zmniejszyć żadnych niepożądanych efektów.

Prawidłowe użycie Tudorza Pressair

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli objawy nie ustępują lub jeśli twój stan się pogarsza.

Ten lek nie zatrzyma skurcz oskrzeli, która już się rozpoczęła. Lekarz może przepisać inny lek do użycia w przypadku ostrego ataku.

Ten lek może powodować paradoksalny skurcz oskrzeli, co oznacza, świszczący oddech lub będzie jeszcze gorzej. Paradoksalny skurcz oskrzeli mogą być groźne dla życia. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz kaszel, trudności w oddychaniu, duszność, świszczący oddech lub po zastosowaniu leku.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek zmiany w oczach, takie jak ból oka lub dyskomfort, niewyraźne widzenie, halo wizualnych lub kolorowych obrazów z efektu czerwonych oczu podczas używania tego leku. Lekarz może chcesz, aby Twoje oczy mają być sprawdzane przez lekarza okulistę. Mogą to być objawy ostrej jaskry z wąskim kątem.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne. Reakcje te mogą stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, pokrzywka, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy, jamy ustnej lub gardła podczas używania tego leku.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli pacjent stosuje inne leki do stanu płuc i oni nie wydają się działać jak zwykle. Nie należy zmieniać dawki ani przerywać stosowania swoich leków przed skonsultować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]), leki stosowane w kontrolowaniu apetytu, astma, przeziębienia, kaszel, katar sienny lub problemy z zatokami i suplementów ziołowych i witamin.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Środki ostrożności podczas używania Tudorza Pressair

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Tudorza Pressair Side Effects

Tudorza Pressair (aklidyna)

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

POChP, Konserwacja Spiriva, Symbicort, albuterol, Advair Diskus, Ventolin, ProAir HFA, ipratropium, Xopenex, Proventil, breo Ellipta, Atrovent, Combivent

POChP prednizon, Symbicort, Xopenex, breo Ellipta, Anoro Ellipta, Daliresp, budezonid / formoterol, lewalbuterol, Incruse Ellipta, Stiolto Respimat, Xopenex HFA, roflumilast