trumenba

Klasa terapeutyczna: Vaccine

Używa Dla Trumenba

szczepionka przeciw meningokokom jest aktywnym środkiem immunizujący stosowany w celu zapobiegania zakażeniu przez niektóre grupy meningokoków bakterii. Szczepionka działa powodując organizm do produkcji własnej odporności (przeciwciał) przeciwko chorobie.

Menomune® jest aktywny w stosunku do grupy A, C, Y i W-135 tylko bakterii meningokoków.

Bexsero® i Trumenba® jest aktywny wobec jedynie bakterii meningokoków grupy B ..

Infekcji meningokokowej może powodować zagrażające życiu choroby, takie jak meningokokowe zapalenie opon mózgowych, co wpływa na mózg i bakteriemią meningokokową, co wpływa na krew. Niektóre osoby z meningokokowe zapalenie opon mózgowych i / lub bakteriemią meningokokową może również umrzeć. Choroby te są bardziej prawdopodobne w przypadku małych dzieci i osób niektórych chorób lub stanów, które czynią je bardziej podatnymi na infekcji meningokokowej lub bardziej prawdopodobne do wystąpienia poważnych problemów z meningokokowy infekcji.

Szczepienia przeciwko chorobie meningokokowej jest zalecany dla osób, które są narażone na ryzyko zachorowania na choroby, ponieważ

Menomune® jest zalecany do stosowania u pacjentów w wieku 2 lat i starszych.

Bexsero® i Trumenba® jest zalecany do stosowania u pacjentów od 10 do 25 roku życia ..

Przed użyciem Trumenba

Szczepionkę należy podawać tylko przez lub pod nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie szczepionki, ryzyko podjęcia szczepionki musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym szczepionki, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków Menomune® u dzieci w wieku poniżej 2 lat, jednak w niektórych przypadkach dzieci w wieku 3 miesięcy życia mogą być szczepione.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków Bexsero® i Trumenba® u dzieci młodszych niż 10 lat.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków szczepionki meningokokowej u dorosłych w wieku powyżej 65 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tej szczepionki, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Otrzymanie tej szczepionki z któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Otrzymanie tej szczepionki z któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z tej szczepionki. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają szczepionka przeciw meningokokom. To nie może być specyficzny dla Trumenba. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Pielęgniarka lub inny pracownik służby zdrowia przeszkoleni da szczepionki lub dziecku.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić Ty lub Twoje dziecko w regularnych wizyt, aby upewnić się ta szczepionka działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz kaszel, trudności w połykaniu, zawroty głowy, szybkie bicie serca, pokrzywka, świąd, obrzęk lub obrzęk powiek i okolic oczu, twarzy, warg lub języka, wysypka skórna, ucisk w klatce piersiowej, lub zmęczenie lub osłabienie. Mogą to być objawy reakcji alergicznej na szczepionkę.

Omdlenia mogą wystąpić podczas stosowania szczepionki.

Prawidłowe użycie szczepionki meningokokowej

Kapturki wierzchołek ampułkostrzykawki zawiera suchą, naturalną gumę (pochodną lateksu), która może powodować reakcje alergiczne u osób uczulonych na lateks.

Istotne jest to, że lekarz powinien wiedzieć o wszystkich innych szczepionek lub dziecko, które niedawno otrzymały, w tym szczepionki przeciw grypie.

Szczepionka ta nie może chronić każdego, kto je otrzymuje.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania Trumenba

Trumenba Side Effects