trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCAS)

Jak cykliczne antydepresanty pracy

Tricykliczne i czteropierścieniowe antydepresanty wpływają substancje chemiczne w mózgu w celu złagodzenia objawów depresji. Poznaj ich ewentualne skutki uboczne i czy jeden z tych leków przeciwdepresyjnych może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Cykliczne antydepresanty zatwierdzona w leczeniu depresji

Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i czteropierścieniowe, zwane również cykliczne leki przeciwdepresyjne, są jednymi z pierwszych leków przeciwdepresyjnych rozwiniętych. Są one skuteczne, ale zwykle już zostały zastąpione przez środki przeciwdepresyjne, które powodują mniej skutków ubocznych. Jednak cykliczne leki przeciwdepresyjne mogą być dobrym rozwiązaniem dla niektórych osób. W niektórych przypadkach są one złagodzić depresję, gdy inne metody leczenia zawiodły.

Możliwe skutki uboczne i ostrzeżenia

Cykliczne leki przeciwdepresyjne są oznaczone jako trój- i tetracykliczne, w zależności od liczby pierścieni w ich strukturze chemicznej – trzy (tri) lub czterech (tetra).

Cykliczne antydepresanty złagodzić depresję poprzez wpływ przekaźników chemicznych (neuroprzekaźników) używane do komunikacji między komórkami mózgu. Podobnie jak większość leków przeciwdepresyjnych, leki przeciwdepresyjne działają poprzez cykliczne ostatecznie dokonywania zmian w chemii mózgu i komunikacji w obwodach nerwowych mózgu komórek znany regulować nastrój, aby pomóc złagodzić depresję.

Cykliczne antydepresanty blokują wchłanianie (wychwytu) neuroprzekaźników serotoniny (ser-o-toe-nin) i norepinefryny (NOR-EP-IH-Nef-rin), zwiększenie poziomu tych dwóch neuroprzekaźników w mózgu. Cykliczne leki przeciwdepresyjne także wpływają na inne substancje chemiczne, które mogą prowadzić do wielu skutków ubocznych.

Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła te cykliczne leki przeciwdepresyjne w leczeniu depresji

trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne

Maprotylina, tetracyklicznego przeciwdepresyjny, jest również zatwierdzony przez FDA do depresji.

Cykliczne antydepresanty często są stosowane w leczeniu stanów chorobowych innych niż depresji, takich jak zaburzenia lękowe (lub neuropatycznego), ból związany z nerwów.

Ze względu na różne sposoby działają cykliczne leki przeciwdepresyjne, efekty uboczne różnią się nieco od leków do leczenia. Niektóre działania niepożądane mogą odejść po pewnym czasie, podczas gdy inne mogą prowadzić lekarz spróbować innego leczenia. Działania uboczne mogą być również zależne od dawki, przy czym wyższe dawki powodując często więcej efektów ubocznych.

Niektóre wspólne możliwych działań niepożądanych należą

Inne możliwe działania niepożądane, między innymi, w tym

ogólnie mówiąc

Który lek przeciwdepresyjny jest najlepszy dla Ciebie zależy od wielu kwestii, takich jak objawy oraz wszelkich innych warunków zdrowotnych może być. Zapytaj swojego lekarza i farmaceutę o najczęstszych możliwych skutków ubocznych dla konkretnego leku przeciwdepresyjnego i czytać instrukcji pacjenta leków, które pochodzi z recepty.