triglide

Klasa terapeutyczna: antyhiperlipidemicznym

Używa Dla Triglide

Klasa chemiczna: kwasu fibrynowego

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Oprócz swoich przydatnych efektów w leczeniu problemu medycznego, ten rodzaj medycyny może mieć pewne szkodliwe skutki. Wyniki dużych badań przy użyciu innych środków, które są podobne do fenofibratu wydają się sugerować, że fenofibrat może zwiększać ryzyko chorego na raka, zapalenie trzustki (zapalenie trzustki), kamieni żółciowych i pęcherzyka żółciowego problemy z chirurgii. Badania z zastosowaniem fenofibratu u szczurów stwierdzono zwiększone ryzyko wystąpienia nowotworów wątroby i trzustki, gdy dawki do 6-krotności dawki ludzkiej miały przez długi czas. Bądź pewien, że omówione z lekarzem przed przyjęciem leku.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków fenofibratu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność fenofibratu u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących fenofibrat.

Przed użyciem Triglide

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają fenofibrat. To nie może być specyficzny dla Triglide. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Użyj tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, lub nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Oprócz tego leku, lekarz może zmienić swoją dietę na taką, która ma niską zawartość tłuszczu, cukru i cholesterolu. Uważnie śledzić swoje zamówienie lekarza o każdej specjalnej diecie.

Lek ten jest zazwyczaj raz dziennie. Przyjmować lek o tej samej porze każdego dnia, aby utrzymać działanie leku jest.

Fenoglide®, Lipofen®, Lofibra ™ i Tricor® należy przyjmować z posiłkiem. Antara® i Triglide® można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Połknąć kapsułki, tabletki Tricor® Antara® lub tabletki Triglide® całości. Nie otwierać, zgniatać, łamać, żuć lub rozpuszczać je. Nie należy przyjmować rozdrobnione lub przełamanych tabletek Triglide®.

Jeśli używasz także Cholestyramina kolesewelamu lub kolestypol, trzeba wziąć Triglide® co najmniej 1 godzinę przed lub 4 do 6 godzin po wykonaniu tych leków.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Właściwe stosowanie fenofibratu

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Przechowywać tabletki Triglide® w oryginalnym opakowaniu. Chronić przed gorącem, światłem i wilgocią.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo, aby obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów (FAT) poziomy i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli występują niewyjaśnione bóle mięśni, tkliwość lub osłabienie, zwłaszcza jeśli mają również nietypowe zmęczenie lub gorączka. Mogą to być objawy poważnego problemu mięśni nazywane miopatii.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ciemne zabarwienie moczu, biegunka, gorączka, skurcze mięśni lub skurcze, bóle mięśni lub sztywność, lub czujesz się bardzo zmęczony i słaby. Mogą to być objawy poważnego problemu mięśniowej zwanej rabdomiolizy, co może powodować problemy z nerkami.

Zapalenie trzustki może wystąpić podczas stosowania tego leku. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz bóle brzucha nagłe i ciężkie, dreszcze, zaparcia, nudności, wymioty, gorączka, lub zawroty.

Ten lek może zwiększać ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz silny ból brzucha z nudnościami i wymiotami.

Środki ostrożności podczas korzystania Triglide

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: powstawanie pęcherzy, peeling lub luźnej skóry, dreszcze, biegunka, świąd, bóle stawów i mięśni, wysypka, zmiany zaczerwienienie skóry, często z fioletowym centrum, rany, owrzodzenia lub białe plamy w jamie ustnej lub na wargach lub uczucie zmęczenia lub osłabienia.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz objawy gorączka, dreszcze, ból gardła lub. Mogą to być objawy infekcji wynikającej z niskiej liczby białych krwinek, co może być spowodowane tym lekiem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Triglide Side Effects

Triglide (fenofibrat)

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Hipertriglicerydemii fenofibrat, tran, Tricor, Lovaza, omega-3 wielonienasycone kwasy tłuszczowe

Hiperlipoproteinemię atorwastatyna, simwastatyna, Crestor, Lipitor, prawastatyna, fenofibrat

Hiperlipoproteinemię typu IIa, Podwyższone stężenie LDL atorwastatyna, simwastatyna, Crestor, Lipitor, prawastatyna, fenofibrat

Hiperlipoproteinemię typu IV, Podwyższone VLDL atorwastatyna, simwastatyna, Crestor, Lipitor, prawastatyna, fenofibrat