tracheostomię na obturacyjny bezdech senny

Tracheostomy jest czasami stosowany w leczeniu obturacyjnego bezdechu sennego (OSA). W tej operacji, chirurg tworzy stały otwór w szyi do tchawicy (tchawicy). On lub ona następnie wkłada rurkę do otworu, aby wpuścić powietrze.

Czas potrzebny do otwarcia tracheotomii leczyć różna.

Tracheotomię jest wykonywana tylko wtedy, gdy pacjent ma ciężką bezdechu sennego, inne metody leczenia zawiodły i inne formy chirurgii dla kondycji nie są odpowiednie.

Tracheostomy prawie zawsze utwardza ​​się bezdech senny, które jest spowodowane przez niedrożności górnych dróg oddechowych. 1

Powikłania i zagrożenia, które mogą wystąpić przy tracheotomii m.in.

Tracheostomy nie jest zazwyczaj stosowany do leczenia bezdechu sennego, ponieważ inne leki są skuteczne w większości ludzi.

Ludzie, którzy są bardzo nadwagą mają większe długoterminowe problemy po tracheotomii niż inni ludzie, którzy mają tę procedurę. Dla bardzo nadwagą, chirurg musi mieć większą ostrożność w trakcie procedury, aby utrzymać otwór przed zablokowane przez tłuszczowych tkanek szyi.

Właściwa pielęgnacja Twojego tracheotomii jest ważne. Utrzymywać zawór zamknięty w ciągu dnia, aby można było mówić i oddychać normalnie. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zauważysz objawy zakażenia (zaczerwienienie, obrzęk lub odwadniających) w miejscu swojego tracheotomii. Jeśli masz wątpliwości lub pytania dotyczące tracheotomii, porozmawiaj z lekarzem lub chirurga.

Wypełnij formularz o chirurgii (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc Ci przygotować się do tego zabiegu.

Aurora RN, et al. (2010). Parametry praktyce dla chirurgicznego zmian w górnych drogach oddechowych dla obturacyjnego bezdechu sennego u osób dorosłych. Snu, 33 (10): 1408/13.

Anne C. Poinier, MD – Wewnętrzne Medicin; Mark A. Rasmus, MD – Pulmonologia, Critical Care Medicine, Medycyna uśpienia

09 wrzesień 2014

Zawór utrzymuje otwarcie rurki zamknięte w ciągu dnia, co pozwala mówić i oddychać normalnie; Nocą, zawór jest otwarty, tak aby powietrze mogło obejść blokady w gardle i do płuc podczas snu.

Powstawanie blizny na otwarciu, które mogą mieć wpływ na szyi wygląda; Trudności w mówieniu; Krwawienia i zakażenia w miejscu; Zwiększone ryzyko infekcji płuc; Problemy emocjonalne, takie jak depresja lub zmiany obrazu siebie.

bezdech senny