szczepionka przeciwko żółtej gorączce podskórnie, wtrysk

Klasa terapeutyczna: Vaccine

Używa Na żółtej febrze

Szczepienie przeciwko żółtej febrze jest zalecane dla wszystkich osób powyżej 9 miesiąca życia i starszych, którzy podróżują lub mieszkających na terenach Afryki, Ameryki Południowej, czy innych krajach, gdzie jest żółta infekcje gorączka i dla osób, które podróżują do krajów, które wymagają żółtą febrę immunizacji (świadectwo szczepienia). Potrzebna jest również przez innych ludzi, którzy mogą mieć styczność z wirusa żółtej gorączki.

Kobiety w ciąży powinny być szczepione tylko wtedy, gdy muszą podróżować do obszarów, w których występuje epidemia żółtej febry i nie mogą być chronione przed ukąszeniami komarów.

Świadectwo szczepienia przeciwko żółtej febrze jest ważne przez 10 lat, począwszy od 10 dni po pierwszym szczepieniu, lub w dniu drugiego szczepienia, jeżeli w ciągu 10 lat od pierwszego zastrzyku.

Szczepionka przeciwko żółtej gorączce nie może chronić wszystkie osoby podaniu szczepionki.

Szczepionka ta podana jest tylko w autoryzowanych żółta febra, centra szczepień. Położenie tych centrach można uzyskać od państwa, prowincji i lokalne departamenty zdrowia.

Decydując się na użycie szczepionki, ryzyko podjęcia szczepionki musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym szczepionki, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na żółtej febrze lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem żółtej febrze

Szczepionka przeciwko żółtej gorączce jest zalecany dla dzieci w wieku od 9 miesięcy lub starszych, jeśli się poruszają, lub żyjących w rejonach, gdzie występuje żółta gorączka infekcja, czy też podróżują do obszarów, które wymagają szczepienia przeciw żółtej febrze (świadectwo szczepienia). Jednakże szczepionka nie jest zalecana dla niemowląt w wieku od 9 miesięcy życia ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia zapalenia mózgu.

Stosowanie tej szczepionki powinno być ograniczone do pacjentów w podeszłym wieku powyżej 65 lat, którzy podróżują, lub żyjących w rejonach, w których występuje żółta gorączka infekcja.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tej szczepionki, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Otrzymanie tej szczepionki z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może zdecydować o zastosowaniu tej szczepionki lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Otrzymanie tej szczepionki z któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Otrzymanie tej szczepionki z któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z tej szczepionki. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje szczepionki. Ta szczepionka jest podawana jako strzał pod skórą.

Dawkę przypominającą szczepionki zaleca się co 10 lat dla pacjentów, którzy są w ciągłym ryzykiem ekspozycji na wirusa żółtej gorączki i jest wymagany przez swojego lekarza.

Jest to bardzo ważne, że Ty lub Twoje dziecko wrócić do swojego lekarza w odpowiednim czasie po drugiej dawce (zgodnie z zaleceniami lekarza). Pamiętaj, aby poinformować lekarza o wszelkich działań niepożądanych, które wystąpiły po otrzymaniu szczepionki.

Ta szczepionka może spowodować poważny rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę, świąd, obrzęk języka i gardła, trudności w oddychaniu lub po otrzymaniu szczepionki.

skutki uboczne tej szczepionki może wystąpić do 30 dni po otrzymaniu strzału. Pamiętaj, aby poinformować lekarza o wszelkich poważnych działań niepożądanych, które wystąpiły w tym czasie.

Szczepionka przeciwko żółtej gorączce może spowodować poważny skutek uboczny zwany chorobą neurotroficzny lub poszczepienne zapalenie mózgu. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma splątanie, drażliwość, bóle głowy, drgawki, sztywność karku lub wymioty.

Ta szczepionka może powodować poważne reakcje alergiczne wpływających wielu organów ciała (na przykład, wątroby lub nerek). Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli mają następujące objawy: gorączka, ciemne zabarwienie moczu, ból głowy, wysypka, bóle brzucha, zmęczenie lub żółte oczu i skóry.

Ponieważ szczepionka może nie chronić wszystkich kompletnie, to jest bardzo ważne, aby wykorzystać środki ostrożności, aby zmniejszyć szanse na ukąszenia komara. Należą do nich stosując repelenty owadów i moskitiery, odzieży ochronnej, a pobyt w pomieszczeniu podczas zmierzchu i po zmroku.

Korek fiolki zawiera suchą, naturalną gumę (pochodną lateksu), która może powodować reakcje alergiczne u osób uczulonych na lateks. Należy poinformować lekarza, jeśli masz alergię na lateks przed rozpoczęciem przyjmowania szczepionki.

Prawidłowe użycie żółtej febrze

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent otrzymuje leczenie lub z zastosowaniem leku, który powoduje słaby system immunologiczny. Może to obejmować radioterapię, leki steroidowe lub leki nowotworowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Środki ostrożności podczas korzystania z żółtej febrze

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Żółta gorączka Profilaktyka szczepionka przeciwko żółtej gorączce

szczepionki przeciw żółtej gorączki Side Effects

szczepionka przeciwko żółtej gorączce