szczepienia dzieci produkować “odporność portalu dla” (2007)

Odniesienie

Czy szczepienia dużą część swoich dzieci chronić wspólnotę z ewentualnej epidemii grypy?

To jest kluczowe pytanie Naukowcy z Baylor College of Medicine w Houston, starają się odpowiedzieć poprzez szeroką skalę wysiłku szczepień w miastach Temple i Belton, Texas (zaludnienia 65,000-70,000). Badanie theernment wspierany jest kontynuacją wcześniejszych badaniach klinicznych. To badanie wykazało, że zaszczepienie 20 do 25 procent dzieci w obu społeczności w ciągu czterech lat pośrednio przyczyniło się do ochrony 8 do 18 procent dorosłych w zakresie od grypy.

Ten efekt pośredni, zwany stada lub zwolnienie, wspólnota, wyniki, gdy wystarczająca część społeczności zostały zaszczepione, tak, że nawet ci, którzy nie zostały zaszczepione infekcji ucieczki, bo mniej osób może przenosić wirusa. Dzieci są często źródłem wirusa grypy, przekazując go na swoich przyjaciół, nauczycieli i rodzin.

We wcześniejszym badaniu, naukowcy odkryli również, że spray do nosa szczepionka przeciw grypie u dzieci od 18 miesięcy do 18 lat, podstawową metodą szczepienia, była bezpieczna i zaproponował znaczącą ochronę przed grypą, a jedna dawka często trwająca przez co najmniej dwóch sezonów grypowych , Dostępne w handlu jako FluMist, dla osób zdrowych w wieku od 5 do 49 lat, szczepionka przeciw grypie spray do nosa chroni przed trzema szczepami wirusa grypy.

W okresie obserwacji po zakończeniu badania, główny badacz Pedro Piedra, M. D. i jego współpracownicy są rozszerza swój zasięg. Będą próby podwojenia liczby dzieci, które zaszczepienia poprzez stworzenie powszechnego programu szczepień w szkołach. W ten sposób mają nadzieję, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się grypy wśród młodszej populacji, jak i dorosłych. (W badaniu follow-up, tylko zdrowe dzieci w wieku od 5 do 18 lat mogą otrzymywać FluMist powodu wytycznych Food and Drug Administration. Inne dzieci w wieku kwalifikujących będą oferowane regularne grypie).

Naukowcy mają nadzieję, że również odpowiedzieć na 100 milionów dolarów pytanie: Ile dzieci muszą być zaszczepione aby uzyskać ochronę 100 procent we wspólnocie?

P Piedra et al. Trójwartościowego żywe, atenuowane szczepionki donosowe grypie podawanymi podczas 2003-2004 grypy typu A (H3N2), pod warunkiem natychmiastowego wybuchu, bezpośrednie, pośrednie i ochrona dzieci. Pediatria. DOI: 10,1542 / peds.2006-2836 (2007).