stosując szczytową przepływomierz zarządzać astmy

Przepływomierz szczytem jest niedrogi, przenośny, podręczny przyrząd dla osób z astmą, który jest używany do pomiaru, jak również powietrze przemieszcza się z płuc. Pomiar szczytowego przepływu za pomocą tego miernika jest ważnym elementem zarządzania objawy astmy i zapobiegania atak astmy.

Objawy Czeka na atak astmy

Odczyty z przepływomierza szczytowa może pomóc lub dziecko rozpoznawać wczesne zmiany, które mogą być objawy zaostrzenia choroby. W czasie ataku astmy, mięśnie w drogach oddechowych powoduje zaostrzenie i dróg oddechowych na wąskie. Alarmy przepływomierz peak cię do zaostrzenia dróg oddechowych często godzin lub nawet dni, zanim masz żadnych objawów astmy. Poprzez korzystanie z PEF z planem działania na astmę, będziesz wiedzieć, kiedy zabrać Rescue (szybkiego działania) inhalator astmy lub innych leków na astmę. Wykonując czynności opisane w planie działania na astmę, może być w stanie zatrzymać zwężenie dróg oddechowych szybko i uniknąć ciężkiej astmy awaryjne.

Przepływomierz szczytowej może być także stosowany w celu ułatwienia

Ważne jest, aby wiedzieć, że przepływomierz mierzy tylko szczytowa ilość powietrza z dużych dróg oddechowych w płucach. Zmiany przepływu spowodowane małych dróg oddechowych (które także występują w astma) nie zostanie wykryty przez przepływomierz szczytu. Wczesne objawy ostrzegawcze, jednakże mogą być obecne. Dlatego ważne jest, aby być świadomym swoich objawów wczesnego ostrzegania najlepiej zarządzać astmy.

Przepływomierze szczytowych są bardzo pomocne, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma umiarkowaną lub ciężką astmą i wymagają codziennych leków na astmę. Nawet większość dzieci w wieku 6 i więcej powinny mieć możliwość korzystania z miernika szczytowego przepływu z dobrymi wynikami. Ludzie z umiarkowaną do ciężkiej astmy powinny mieć szczytową przepływomierz w domu.

Weźmy ocenę Asthma dostać plan działania spersonalizowane

da; Noc