rozszerzające naczynia

Leki rozszerzające naczynia leczeniu różnych warunkach, w tym nadciśnienia tętniczego. Dowiedz się więcej na temat tej klasy leków.

Leki rozszerzające naczynia są leki, które open () rozszerzają naczynia krwionośne. Mają one wpływ na mięśnie w ścianach tętnic i żył, zapobiegając mięśnie z restrykcyjnego i ściany przed zwężenie.

W wyniku tego, krew przepływa swobodnie przez naczyń. Twoje serce nie musi pompować tak trudne, zmniejszając ciśnienie krwi.

Niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego, takie jak blokery kanałów wapniowych wapń – zapobiegające przedostawaniu ścian naczyń krwionośnych – również rozszerzają naczynia krwionośne. Ale leki rozszerzające naczynia, które działają bezpośrednio na ściany naczyń są hydralazyny i minoksydyl.

Lekarze przepisują leki rozszerzające naczynia do zapobiegania, leczenia lub poprawy objawów w różnych warunkach, takich jak

Bezpośrednie środki rozszerzające naczynia są silne leki, które na ogół są stosowane tylko wtedy, gdy inne leki nie są kontrolowane ciśnienie krwi odpowiednio.

Leki te mają wiele działań ubocznych, a niektóre z nich wymagają przyjmujących inne leki do zwalczania.

Efekty uboczne obejmują

wizyty u lekarza