rodzaje zawrotów głowy: obwodowych, centralny, bppv i więcej

Jeśli już na akcję parku rozrywki jazdy, pewnie wiecie, co jest jak zawroty głowy – uczucie, że świat wiruje wokół ciebie. Ale jeśli zawroty głowy i nie tylko wysiąść roller coaster, skontaktować się z lekarzem, aby sprawdzić, czy masz jedną z dwóch najczęstszych form zawroty głowy: centralnego i obwodowego.

Istnieją leki i inne zabiegi dla obu typów. Dowiedzieć się, który z nich masz – i co go powoduje – może pomóc lekarz uzna, jak nią zarządzać.

Śpiączce jest długotrwały stan nieświadomości. Podczas śpiączki, osoba nie reaguje na jego środowisko. Osoba żyje i wygląda on lub ona śpi. Jednakże, w przeciwieństwie do głębokiego snu, osoba nie może być budzony dowolnym stymulacji, w tym bólu.

Należy pamiętać, że zawroty głowy jest objawem stanu zdrowia, a nie choroba sama w sobie. Lekarz będzie próbował dowiedzieć się, co kryje się za nim.

Jeśli lekarz mówi ci, że masz zawroty głowy obwodowej, masz dużo spółki. Jest to najczęściej spotykany typ zawrotów głowy. W większości przypadków są spowodowane przez problem w uchu wewnętrznym, który kontroluje równowagę.

Najczęstszymi przyczynami problemów ucha wewnętrznego, która prowadzi do zawrotów głowy obwodowej są

BPPV jest chorobą, która powoduje małe kryształy, aby uzyskać luźne i zaczynają unosić się w płynie swoim uchu wewnętrznym. Ruch kryształów i płynem prowadzi na zawroty głowy. Czasami uraz ucha może prowadzić do BPPV.

Zapalenie nerwu przedsionkowego powoduje silnych zawrotów głowy, że pochodzi on nagle i trwa od 2 do 3 tygodni. Lekarze uważają zakażenie wirusem może być przyczyną.

Choroba Meniere’a jest stanem, który łączy w sobie objawy zawrotów głowy od czasu do czasu utraty słuchu. Lekarze nie są pewni, co powoduje, iż stres może być spust wraz z jedzenia soli lub picie kofeiny i alkoholu.

Istnieje kilka innych warunków ucha wewnętrznego, które również prowadzą do zawrotów głowy obwodowych, w tym

Błędnika mogą być spowodowane przez wirusa zakażenia ucha wewnętrznego. Przychłonki przetoki może być spowodowane urazem głowy lub nagłe zmiany ciśnienia, taki jak z nurkowaniem. SSCDS może być wynikiem awarii części kostnej części kanału, który prowadzi płynów w swoim uchu wewnętrznym.