rodzaje przemocy domowej – opis tematu

Przemoc domowa -Również nazywa intymne partnera przemoc może przybierać różne formy. Może to mieć wpływ na umysł i emocje, lub może być fizyczna lub niebezpieczne dla życia. Jeśli nie jesteś pewien, czy masz nadużywane, należy zadać sobie następujące pytania

Jeśli odpowiedziałeś “tak” na którekolwiek z tych pytań, może być w toksycznym związku. Są ludzie, którzy mogą pomóc. Nie jesteś sam. Porozmawiaj z kimś komu ufasz, takich jak przyjaciela, lekarza lub centrum pomocy. Rozmowa z kimś, może pomóc dokonać zmian, których potrzebujesz, aby zachować bezpieczeństwo.

The National Domestic Violence Hotline może pomóc w znalezieniu środków na danym obszarze. Ta ogólnopolska baza danych zawiera szczegółowe informacje na temat krajowych schronisk przemocy inne Pogotowia, programy wsparcia i pomocy prawnej i programów służby społecznej.

Hit, pchnięcie, uderzenie, kopnięcie, uderzenie lub dusić cię; Grozić zranić lub zabić; Zadzwoń lub nazwy Ci powiedzieć, że jesteś szalony; Krytykować rzeczy zrobić lub powiedzieć, czy krytykować jak wyglądasz; Hurt swoje zwierzęta lub zniszczenia rzeczy, które są szczególne dla was; Winić za nadużycia że popełni; Limit gdzie można pójść, co można zrobić, a który można rozmawiać; Niespodziewanie sprawdzić się na ciebie w swoim miejscu pracy, w domu, szkole lub poza nią; Zmusić cię do seksu, wykonaj seksualna działa nie jesteś komfortowo lub seksualnie napaść was; Grożą masz deportowani; Przeprosić i powiedzieć, że nigdy nie powtórzy (mimo że ma już); Kontrolować wszystkie swoje pieniądze i finanse; Trzymaj się z dala od rodziny i przyjaciół?

-799-SAFE (1-800-799-7233); -787-3224 (TTY); Odwiedź stronę internetową: www.ndvh.