rodzaje leczenia raka

Istnieje wiele rodzajów leczenia raka. Rodzaje leczenia, które otrzymasz będzie zależeć od rodzaju nowotworu masz i jak zaawansowana jest.

Głównymi rodzajami leczenia raka obejmują

Opisuje sposób operacja jest stosowany w leczeniu raka. Zawiera informacje o tym, co można się spodziewać przed, w trakcie i po zabiegu.

Opisuje jak radioterapia jest stosowana w leczeniu raka. Zawiera informacje na temat rodzajów promieniowania, skutki uboczne, i co można oczekiwać od leczenia.

Opisuje jak chemioterapia jest stosowany w leczeniu raka. Zawiera informacje na temat, czego się spodziewać w trakcie leczenia i wskazówek dla potrzeb zarządzania diety i pracy w trakcie leczenia.

Opisuje jak immunoterapia pomaga zwalczać raka odpornościowy systemu. Zawiera informacje na temat rodzajów immunoterapii i co można się spodziewać w trakcie leczenia.

Informacje na temat roli, jaką odgrywają terapii celowanych w leczeniu raka. Zawiera, jak terapie celowane pracować w walce z rakiem, który otrzymuje terapii celowanych, typowych efektów ubocznych, i czego się spodziewać, kiedy po terapii celowanych.

Opisuje jak hormonalna terapia spowalnia lub zatrzymuje wzrost raka piersi i prostaty, które używają hormonów rośnie. Zawiera informacje na temat rodzajów terapii hormonalnej i skutków ubocznych, które mogą się zdarzyć.

Opisuje jak przeszczepy komórek macierzystych są stosowane w leczeniu raka. Zawiera informacje na temat rodzajów przeszczepów i czego się spodziewać po otrzymaniu przeszczepu.

Informacje na temat roli, jaką odgrywa precyzja lekiem w leczeniu raka. Zawiera w jaki sposób zmiany genetyczne w raku osoby są identyfikowane i może być używany do wyboru zabiegi, które są najbardziej prawdopodobne, aby im pomóc.

Niektórzy ludzie z rakiem będą mieć tylko jeden zabieg. Jednak większość ludzi połączenie zabiegów, takich jak chirurgia chemioterapii i / lub radioterapii. Kiedy potrzebne jest leczenie raka, masz dużo do nauki i myślenia. To normalne, że czujesz się przytłoczony i zagubiony. Ale rozmowy z lekarzem i nauki o rodzajach leczenia może masz może pomóc Ci poczuć się bardziej pod kontrolą. Nasze pytania do Zapytaj swojego lekarza o leczenie może pomóc.