rodzaje herbat i ich korzyści dla zdrowia

Uważany przez tysiące lat na Wschodzie jako klucz do dobrego zdrowia, szczęścia i mądrości, herbata zwróciła uwagę badaczy na Zachodzie, który odkrywa wiele korzyści zdrowotne wynikające z różnych rodzajów herbat.

Badania wykazały, że niektóre herbaty może pomóc raka, chorób serca i diabete; Zachęcamy wagi los; niższe cholestero; i doprowadzić do czujności psychicznej. Herbata również wydaje się mieć właściwości przeciwbakteryjne.

“Nie wydaje się być minusem na herbatę”, mówi rzeczniczka Towarzystwo Dietetyczne Katherine Tallmadge, MA, RD, LD. “Myślę, że jest to świetna alternatywa dla picia kawy. Po pierwsze, herbata ma mniej kofeiny. To jest dość dobrze rozwinięta, że ​​związki w herbacie – ich flawonoidy – są dobre dla serca i może zmniejszyć raka “.

Chociaż wiele pytań pozostaje, jak długo herbata musi być zanurzone w większości korzyści, i ile trzeba wypić, dietetycy zgadzają każda herbata jest dobra herbata. Mimo to, że wolą parzonej herbaty na butelkach, aby uniknąć dodatkowych kalorii i substancji słodzących.

Zielona herbata: Z parze z liści herbaty, to jest wysokie stężenie EGCG i szeroko badane. przeciwutleniacze, zielona herbata może wpływać na wzrost raka pęcherza, piersi, płuc, żołądka, trzustki i rak jelita grubego, zapobiega zatykaniu tętnic spalania tłuszczu przeciwdziałać stresu oksydacyjnego w mózgu, zmniejszenia ryzyka wystąpienia zaburzeń neurologicznych, takich jak choroby Alzheimera i Parkinsona choroby, zmniejszają ryzyko udaru mózgu i poprawić poziom cholesterolu; Czarna herbata: Wykonany ze sfermentowanych liści herbaty, czarnej herbaty ma najwyższą zawartość kofeiny i stanowi podstawę dla herbat smakowych jak chai, wraz z niektórych herbat błyskawicznych. Badania wykazały, że czarna herbata może chronić płuca przed uszkodzeniem spowodowanym narażeniem na dym papierosowy. Również może zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru mózgu; Biała herbata: nieutwardzone i niesfermentowany. Jedno z badań wykazało, że biała herbata ma najbardziej silne właściwości przeciwnowotworowe w porównaniu z bardziej przetworzonych herbat; Oolong: W badaniach na zwierzętach, te podane przeciwutleniacze z herbaty oolong okazały się mieć mniejsze złe poziom cholesterolu. Jedna odmiana oolong, Wuyi, jest silnie sprzedawany jako suplement odchudzania, ale nauka nie poparł roszczenia; Pu-erh: Wykonane z fermentowanych i starszych liściach. Uważany czarna herbata, jej liście są dociskane do ciast. Jedno z badań wykazało, że zwierzę zwierzęta podane pu-erh miał mniejszy przyrost masy ciała i zmniejszenie stężenia cholesterolu LDL.

Oto grunt, aby zacząć grę.

Herbata jest nazwa nadana do wielu wrażeń, ale puryści uważają tylko zielona herbata, czarna herbata, biała herbata, herbata oolong i pu-erh prawdziwych. Wszystkie one pochodzą z rośliny Camellia sinensis krzew, pochodzący z Chin i Indii, i zawierają unikalne antyoksydanty zwane flawonoidami. Najsilniejszym z nich, zwana ECGC może pomóc w walce z wolnymi rodnikami, które mogą przyczynić się do raka, chorób serca i zatkania naczyń krwionośnych.

Wszystkie te herbatki także kofeinę i teaninę, która wpływa na mózg i wydają się podnieść sprawność umysłową.

Im bardziej przetworzonych liści herbaty, zwykle mniejsza zawartość polifenoli. Polifenole należą flawonoidy. Oolong i czarnej herbaty są utleniane lub po fermentacji, a więc mają niższe stężenie polifenoli niż zielona TE; ale ich moc przeciwutleniacze jest nadal wysoki.

Oto co niektóre badania wykazały na temat potencjalnych korzyści zdrowotnych herbaty

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …