rodzaje badań snu

Aby zdiagnozować problemy związane ze snem, lekarze mogą stosować jedną lub więcej z następujących badań snu

Lekarz może używać aktygrafii jeśli on lub ona myśli masz dobowego (Ser-KA-de-an) zaburzenia rytmu. Jest to choroba, która zaburza naturalny cykl sen-czuwanie organizmu.

Dla PSG, zwykle pozostanie na noc w ośrodku uśpienia. Badanie to rejestruje aktywność mózgu, ruchy gałek ocznych, tętno i ciśnienie krwi.

Polysomnogram

PSG rejestruje także ilość tlenu we krwi, przepływ powietrza przez nos podczas oddychania, chrapanie i ruchów klatki piersiowej. Ruchy klatki piersiowej pokazać czy jesteś wszelkich starań, aby oddychać.

Stwardnienie uśpienia Latency test

Wyniki PSG są stosowane do diagnozowania

Lekarz może również korzystać z PSG, aby znaleźć odpowiednią oprawę dla ciebie na CPAP (ciągłe CPAP) maszyny. CPAP jest leczenie bezdechu sennego.

Bezdech senny jest częstym zaburzeniem, w którym masz jedną lub więcej przerw w oddychaniu lub płytkich oddechów podczas snu. W obturacyjny bezdech senny, dróg oddechowych zapada się lub zostanie zablokowane podczas snu. Maszyna CPAP wykorzystuje łagodne ciśnienie powietrza, aby utrzymać drożność dróg oddechowych podczas snu.

Jeżeli lekarz uzna, że ​​masz bezdechu sennego, on lub ona może zaplanować badanie snu split-nocnym. W pierwszej połowie nocy, sen jest sprawdzana bez urządzenia CPAP. To pokaże, czy masz bezdechu sennego i jak ciężkie to jest.

Jeśli PSG pokazuje, że masz bezdechu sennego, w drugiej połowie badania split-nocy będziesz używać urządzenia CPAP. Technik pomoże Ci wybrać maski CPAP, który pasuje i jest wygodne.

Podczas snu, technik sprawdzi ilość tlenu we krwi i czy dróg oddechowych pozostaje otwarta. On lub ona będzie regulować przepływ powietrza przez maskę, aby znaleźć ustawienie, które jest właśnie dla Ciebie. Proces ten nazywany jest CPAP miareczkowania.

Czasami całe badanie nie odbywa się podczas tej samej nocy. Niektórzy ludzie muszą wrócić do centrum uśpienia do badania CPAP miareczkowania.

Ponadto, niektórzy ludzie mogą potrzebować więcej niż jeden PSG. Na przykład, lekarz może zalecić Nawiązanie do PSG

To badanie snu dziennego mierzy jak śpiąca jesteś. Zazwyczaj odbywa się dzień po PSG. Zrelaksować się w ciemnym i cichym pomieszczeniu przez około 30 minut, podczas gdy technika sprawdza aktywność mózgu.

MSLT nagrywa czy zasnąć podczas badania oraz jakie typy i stadia snu masz. Sen ma dwa podstawowe typy: Rapid Eye Movement (REM) i non-REM. snu non-REM posiada trzy odrębne etapy. snu REM i trzy stadia snu non-REM występują w regularnych cyklach przez całą noc.

Typy i stadia snu masz może pomóc lekarz zdiagnozować zaburzenia snu, takie jak narkolepsja, idiopatycznej nadmierna (Hi-per-SOM-NE-ah id-ee-o-path-ICK) i innych zaburzeń snu, które powodują w ciągu dnia zmęczenie ,

MSLT odbywa się w ciągu pełnego dnia. To dlatego, że zdolność do zaśnięcia zmian przez cały dzień.

To badanie snu dziennego mierzy zdolność do zasnąć i ostrzegania. Jest to zwykle wykonywane dzień po PSG i zajmuje większą część dnia.

Wyniki mogą pokazać, czy niezdolność do zasnąć jest publiczną lub osobistej dotyczą bezpieczeństwa. Wyniki można również pokazać, jak pan reaguje na leczenie.

Lekarz może zalecić badanie snu domowy z przenośnego monitora. Przenośny monitor nagrać niektóre z tych samych informacji jako PSG. Na przykład, może ono zapisywać

Specjalista snu może wykorzystać wyniki z testu snu domu opartego celu diagnozowania bezdechu sennego. On lub ona może również wykorzystywać wyniki i zobaczymy jak niektóre metody leczenia bezdechu sennego pracują.

Utrzymanie czuwania test

Testy główna oparte jest właściwe tylko dla niektórych osób. Porozmawiaj z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy przenośny monitor jest rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli lekarz zaleca ten test, trzeba odwiedzić centrum uśpienia lub gabinecie lekarskim odebrać sprzęt i nauczyć się go używać.

Jeśli zdiagnozowano bezdechu sennego, lekarz może zalecić leczenie CPAP. Jeśli tak, to on lub ona będzie trzeba znaleźć właściwe ustawienie nawiewu dla urządzenia CPAP. Aby to zrobić, może być konieczne, aby przejść do centrum uśpienia mieć PSG. Albo, być może uda się znaleźć odpowiednie ustawienie w domu z automatyczną autotitrating CPAP.

Autotitrating maszyny CPAP automatycznie wyszukuje odpowiedni przepływ powietrza ustawienia dla Ciebie. Maszyny te pracują dobrze dla niektórych ludzi, którzy mają bezdech senny. Technik lub lekarz nauczy Cię, jak korzystać z urządzenia.

Aktygrafii jest test, który zrobił podczas zrobić swoją normalną codzienną rutynę. Ten test jest przydatny dla wszystkich grup wiekowych i nie wymaga noclegu w centrum snu.

Actigraph to proste urządzenie, które zwykle jest noszony jak zegarek. Lekarz może poprosić nosić urządzenie przez kilka dni i nocy, z wyjątkiem, gdy kąpiel lub pływanie.

Aktygrafii daje lekarzowi lepsze wyobrażenie o harmonogramie snu, na przykład podczas snu lub drzemki i czy światła są włączone podczas snu.

Home-Based Przenośny monitor

aktygrafii

Komunikat dotyczący dyrektora

Lekarze mogą korzystać aktygrafii pomóc zdiagnozować wiele zaburzenia snu, w tym zaburzenia rytmu dobowego (takich jak jet lag i zaburzenia pracy w systemie zmianowym). Lekarze mogą również używać test, by sprawdzić, jak również zabiegi snu pracują.

Aktygrafii może być stosowany z PSG lub sam.

Zaburzenia snu i mało snu: Poprawa zdrowia poprzez badania