ratusz z pierwsza dama Michelle Obama

Elizabeth Ward, MS, RD: Cześć wszystkim. Hej. Witamy w przypadku miasta, aby uczcić drugą rocznicę Move Spójrzmy prawdzie! Jestem zarejestrowanym dietetyka i odżywianie ekspert Elizabeth Ward i jestem podekscytowany możliwością łączenia pierwsza dama Michelle Obama i nasz zespół ekspertów w tym ekscytującym wydarzeniu. Zabiegać. Tak.

Teraz chcę, aby przedstawić nasz panel. Najpierw mamy pediatrę i mama, dr Hansa Bhargava, który nadzoruje ‘s Fit inicjatywy, które są poświęcone podnoszeniu zdrowe dzieci.

Następnie mamy Kathleen Zelman, ‘s dyrektor żywienia i zarejestrowanym dietetyka. Kathleen jest także w zarządzie dyrektorów – o, przepraszam, Akademii Żywienia i Dietetyki.

Jim Kauffman jest krajowym dyrektorem do spraw zdrowia i dobrego samopoczucia dla YMCA. Jim nadzoruje również wszystkie YMCA programowania USA z Aquatics w sporcie. Tak.

A teraz dla kobiety, na który wszyscy czekali. Zabiegać. Ona jest nasza mama naczelny i zapalonym zwolennikiem podnoszenia zdrowe dzieci. Panie i panowie, proszę podać ciepłe powitanie pierwszej damy Michelle Obamy.

Bardzo dobrze. Bardzo dobrze. To jest świetne. Cóż, pani Obama, chcielibyśmy zacząć od uznania niesamowite pokazy siły i zwinności niedawna, uh-huh, gdy rywalizowali Jimmy Fallon i Ellen DeGeneres.

Mam nadzieję, że wszyscy widzieli to. Jest królową push-up tutaj.

Ale też wiem, dużo dzieci są bardzo ciekawi swoim wyglądem na iCarly telewizyjnym show i chcieliby wiedzieć, jak to było.

Pierwsza dama Michelle Obama: Ilu ludzi tu widział iCarly?

O tak. Cóż, widać, moje dziewczynki uwielbiają iCarly, ale nie wiem, jak wiele dzieci w całym kraju uwielbiam iCarly. Więc dlatego pracowaliśmy z iCarly jest to, że i ja nie sobie z tego sprawy, bo oglądać show z dziewczynami co jakiś czas, ale ona jest dzieckiem wojskowy, jak znacie, a jedną z rzeczy, które pracował dużo na jest upewnienie się, że państwo wspiera naszych rodzin wojskowych i iCarly – dokładnie. Absolutnie.

Tak więc mamy do czynienia z wszelkiego rodzaju twórczych sposobów, aby uzyskać wiadomości na zewnątrz, i jeden ważny element jest upewnienie się, że inne dzieci w całym kraju uświadomić sobie, że dzieci ofiar wojskowych zrobić, bo nie sądzę, że większość ludzi rozumie, że dzieci często wojskowe poruszają się ze szkoły do ​​szkoły do ​​szkoły. Co kilka lat, muszą się wyregulować, zachować swoje oceny w górę, często do czynienia z ukochaną osobą wdrożeniu, mama lub tata, a to jest trudne, ale udaje im się utrzymać je razem, i że czas na iCarly było dużo zabawa. Istnieją dwa członkami obsady, że są dzieci wojskowych, więc to było naprawdę świetnie. Są one wszystkie w dół do ziemi dzieci. Oni są mili. Są mili. Są uprzejmi, więc miej to na uwadze. W prawdziwym życiu, to dobrzy ludzie. Tak było dużo zabawy i cieszę się, że wszystko obserwował.

Ward: Świetnie. Wspaniały.

Mamy tak wiele, aby dostać się do. Mamy kilka świetnych pytania od naszych widzów, a także z widowni, a pierwsza z nich jest dla Ciebie.

Obama: Oh, ulubione iść do teraz, że to trudna sprawa, naprawdę pobytu na torze, gdy nie jesteś w domu, a wiele razy jedziemy, czy to kampanie, czyli takie rzeczy, ale to, co przypomni moje dzieci jest to, że wiele produktów, które są tam są zdrowe. To znaczy, wiesz, hamburger nie jest niezdrowe, w prawo, czy to na całej bułki pszennej, jeśli frytki są pieczone, jeśli nie jest smażone, czy to z grilla. Kanapki są dobre, wiesz, kanapki indyka i – na całe pszenicy. Jeśli umieścisz sałatą i pomidorem, masz dobre połączenie.

Co ja zwykle zachęcają swoje dzieci do zrobienia jest, wie pan – mówię im, wiesz, że nie mają szans na przemian, aby wybrać lunch zabawa i zdrowy lunch i obiad zabawy oznacza, że ​​mogą jeść co chcą. Zdrowy obiad Oznacza to musi być coś, co ma warzyw, wiesz, ale może to być coś w rodzaju makaronu, a często używamy cały makaron pszenicy. Tak wiele razy, że to droga to przygotowany i nie jest to koniecznie, wiesz, rzeczywisty rzeczą. Więc, wiesz, skrzydełka kurczaka są dobre. Często patrzymy na nich, gdy są one pieczone, a nie smażone. To dobry posiłek.

Więc, wiesz, kiedy jesteśmy w podróży, masz do czynienia z tym, co się tam i po prostu, wiesz, dostosować go najlepiej jak potrafisz, aby to coś, co nie jest po prostu całkowicie w górę, a to, co mówię moje dzieci, czy jesteśmy na drodze, czy nie, jest to, że deser jest, że czasem leczenia, więc nie mamy desery każdego dnia tygodnia. Desery są zarezerwowane dla weekendy i to prawda, nawet jeśli jesteś w podróży, wiesz. Po prostu staram się zachować je do minimum, a następnie upewnij się, że mamy przekąski, które są zdrowe, więc nie są one tylko ciasteczka i chipsy, ale mamy dużo owoców wokół, orzechy, wiesz, mieszanka szlak , takie rzeczy, i, wiesz, popcorn, air-trzasnął popcorn jest dobra. To są takie rzeczy, które nie mają być, wiesz, kulinarne geniusz, aby proste rzeczy proste, więc po prostu starają się zachować to proste.

Ward: To prawda.

Obama: OK.

Ward: Dziękuję. Dr Hansa, to jest dla ciebie.

Hansa Bhargava, MD: Oczywiście. Cóż, myślę, że wiele osób z nastolatków i dzieci, którzy czują się w ten sposób wysoki. Jestem pewien, że wiele rodzin w tym publiczność, to jest bardzo ważne dla dzieci do jedzenia zdrowych jak pani Obama mówi. Często to, co można zrobić, to połączyć owoce lub warzywa z białkiem i rzeczywiście daje im składniki odżywcze, których potrzebują i daje im energię trzeba iść do przodu.

Ponadto, ważne jest, aby upewnić się, że są one coraz różnorodnych owoców i warzyw, jak również.

Czy masz coś do dodania do tego?

Kathleen Zelman, MPH, RD, LD: Myślę, że chciałbym dodać, że zwycięska kombinacja jest białko i błonnik, więc masz błonnika z owoców i warzyw i produktów pełnoziarnistych, a źródłami białka są mleczne i fasoli i orzechów i jajka, a jeśli mają, że zwycięska kombinacja, to jesteś najedzony i tak będziesz – 12-latek będzie trochę dłużej, ale również rodzaj wypiera żywności, które są może mniej zdrowe. Dlatego ważne jest, aby zawsze myśleć o tym zwycięskiej kombinacji na przekąskę i przy posiłkach.

Ward: Kathleen, mamy pytanie publiczności dla was od 9-letniego Brianna.

Zelman: Oh, kocham to pytanie, Brianna. To żywi prawo w MyPlate, co pani Obama jest bardzo znane i Elizabeth napisała o tym książkę.

Jeśli spojrzeć na płycie, jest podzielona na cztery ćwiartki i każda – połowa płyty jest owoce i warzywa, jedna czwarta jest białko, a jedna czwarta jest ziarno. Więc jeśli używasz tego i powiązać go z jakimś mleczarni, która zawsze daje wyobrażenie o tym, co na talerzu powinny wyglądać, jaki śniadania, lunchu i kolacji, więc zawsze można spróbować, aby upewnić się, że masz dużo owoców i warzywa.

Bhargava: A jeśli ja mogę tylko dodać do tego, że to nie tylko to, co rodzaje żywności jesz, ale także wtedy, gdy je jeść i jak je jeść. Dlatego ważne jest, aby usiąść i zjeść je, a nie przed telewizorem, tak, że wiesz, co jesz i cieszyć się jedzenie i pamiętaj, aby zawsze mieć tyle posiłków w rodzinie, jak to możliwe, bo to sprawi, że będziesz zdrowy i szczęśliwy ,

Ward: Teraz Jim, mówiąc o jedzenie, mam do was pytanie.

Jim Kauffman: To bardzo dobre pytanie. To – wiele z nich jest osobiste preferencje i czego jesteś najbardziej odpowiada i co organizm może tolerować, zanim masz zamiar wyjść i zrobić jakiś rodzaj aktywności fizycznej. Tak wielu ludzi nie robią nabiału, to nie dobrze z tym zrobić. Zalecane jest chyba coś, że jesteś wygodne, białka około godzinę przed wyjazdem. Jedno rzeczywiście to jest woda, a woda regularnie i często, jeśli jesteś spragniony. Inne rzeczy, których należy unikać byłoby coś naprawdę ciężkie, że będzie siedzieć w żołądku, niektóre makarony, niektóre z bardziej niezdrowych pieczywa i zbóż, a następnie potem, po dobrym wyczerpującym treningu, dobrą rzeczą do zrobienia jest to pewnego rodzaju białka, aby pomóc uzupełnić uszkodzenia mięśni, które miałeś w trakcie ćwiczeń. Więc jakiś czas około 30 minut do godziny, potem będzie dobrze.

Zelman: I chciałbym dodać, że mleko czekoladowe, oto Twoja szansa, aby pić mleko czekoladowe, bo to zostało udowodnione, istnieją badania, które mówią, że to jeden z najlepszych napojów, który nawilża i dostarcza substancji odżywczych pochodzących z mięśni, które zostały wykonane.

Ward: Czy można myśleć o jakichkolwiek innych przekąsek, może białka –

Zelman: Jogurt, wiesz –

Kauffman: Masło orzechowe, sałatka z tuńczyka.

Obama: I często robią masło orzechowe i jabłka, dobry dip lub miód. Ja, że ​​przed moim treningu.

Ward: Tak, pani Obama, ten jest dla Ciebie.

Obama: Wiesz, myślę, że rodzic zaangażowanie w szkołach na wszystkich poziomach jest naprawdę krytyczna, a nie sądzę, że nie każdy rodzic tu kto powinien czuć, że nie mają oni prawo do zażądania tych rodzaju pytania. To znaczy, że jesteśmy szczęśliwi, bo właśnie dostaliśmy wspaniałe nowe przepisy, które przeszły zamierza poprawić posiłków szkolnych. Trzydzieści dwa miliony dzieci będą coraz lepsze posiłki w porze lunchu i na śniadanie. W rezultacie coraz więcej białka, o niskiej zawartości tłuszczu, więcej owoców i warzyw. To będzie dobre dla naszych szkołach. Ale jak rzeczy są realizowane na miejscu w szkole jest naprawdę do rodziców i uczniów i nauczycieli. Więc to jest bardzo ważne, aby mieć oko na to, co dzieje się w stołówki swoich dzieci. I na pewno powinien zadać pytania i usiąść i porozmawiać z dyrektorem i dostać innych rodziców zaangażowanych, aby upewnić się, że jesteś zadowolony z wyborów, które są wykonane dla swoich dzieci. To znaczy, kiedy myślisz o obiadów szkolnych, a dla wielu dzieci, które są pochodzące z rodzin, które zmagają się te posiłki szkolne mogą być głównym źródłem odżywiania, które dostają. A jeśli Twoje dziecko jest coraz śniadanie i obiad, który jest więcej niż połowa ich spożycie kalorii pochodzących z tych posiłków szkolnych. Więc myślę, że jest – to sprawia, że ​​bardzo ważne dla rodziców, aby uczestniczyć i brać czynny udział, i nie pozwól nikomu zastraszyć. To znaczy, powinieneś być w stanie być w stanie poprosić te rodzaje pytań. Więc już w wielu szkołach, w których rodzice podjęli inicjatywę.

Oni zaczęli tę szkolnym ogrodzie, który jest używany do karmienia dzieci w porze lunchu. Wielu rodziców korzystać z własnych zasobów i wiedzy, aby dodać wartość do tego, co się dzieje. Więc jeśli masz coś do dodania, nie wahaj się, aby to zrobić. Nasze dzieci potrzebują rodziców, którzy oglądają i concerné; Posiłki szkolne są krytyczne dla ich ogólnego rozwoju, a jeśli są jakieś nauczycieli tutaj, wiesz, że jeśli dziecko nie przyjdzie do szkoły chętne do nauki z dobrym zestawem składników odżywczych w ich systemie, mają trudny czas ustawiania ostrości, a to – ich posiłki, ich odżywianie bezpośrednio wpływa ich sukces, nie tylko w szkole, ale w życiu. Mamy więc do nich dostać się na dobry początek.

Jest to więc walka warto walczyć dla rodziców i namawiam was wszystkich, aby nie uciekać od niego.

Ward: Więc nie czują się zastraszani, swoimi życzeniami.

Obama: Oczywiście.

Ward: Znam wielu rodziców, którzy nie czują się jak nie powinien nic mówić.

Obama: Zgadza się. Dobrze.

Ward Wiesz.

Obama: Zgadza się. Cóż, ludzie powinni wiedzieć, wiesz – gdy w grę wchodzą rodzice, to wszystko wpływa na szczeblu szkolnym. Więc nie zawsze się zastraszyć.

Kauffman: A czy mogę dodać kawałek w tym także Partnerstwa dla zdrowszego Ameryce niedawno ustalić pewne normy dotyczące nie tylko za to, co dzieje się w okolicy szkoły, ale także czas po szkole, a pani Obama jest Honorowy przewodniczący Partnerstwa na rzecz zdrowszego Ameryce, a normy te są takie, że gdy dziecko bierze udział w działalności pozaszkolnej, że woda jest podstawowym napojem wyboru, i że będzie dostępny, i że wszelkiego rodzaju przekąski będzie jakiś rodzaj owoców i warzyw lub zdrowego ziarna, i że nie będzie odpowiednia aktywność fizyczna, co się z tym. Więc jeśli połączyć wielką zdrowy obiad w szkole wraz z kilkoma dobrymi standardami w czasie po szkole, jesteś naprawdę zaczyna mieć możliwość dokonania pewnych odeprzeć istotności, too. Więc to tylko zdrowsze atmosfera dla dzieci.

Ward: Dobrze. To świetnie.

Zelman: Dobrze, jeśli szukasz, aby rozciągnąć swoje jedzenie dolara, jest to dobra wiadomość, ponieważ można to zrobić bez skimping od dobrego smaku i dobrego odżywiania.

Jeśli zachować tę płytkę w pamięci, jednego z najdroższych elementów płyty jest źródłem białek, ale nie muszą być na bazie ryby i mięso kurczaka lub. To może być fasola. Ziarna są tak pożywne. Są niedrogie. Można przechowywać je w spiżarni. Można zabrać swoje rodzinne posiłki, rodziny ulubione przepisy i rozciągnąć je z rzeczy, jak fasola lub jaj, aby kolacje z jaj, mają wegetariańskie obiady, gdzie po prostu zjeść wszystkie warzywa, plus całe ziarna i fasoli. Tak naprawdę można to zrobić bez narażania zdrowia swojej rodziny. I kiedy myślisz o ilości białka, czego potrzebujesz, to naprawdę niewielka. Więc można zrobić, że 1 funt mielonej wołowiny odcinku i nakarmić całą rodzinę.

Bhargava: I chciałbym dodać jeszcze dwa inne rzeczy do tego. Jedna trzecia naszych rodzin są teraz sklep – idą na zewnątrz do jedzenia. To ile posiłków jemy poza domem. Jeśli pobyt w domu i gotować, masz zamiar zaoszczędzić sporo pieniędzy. Włóż te pieniądze do słoika i użyć go do zabawy jak pójście na łyżwach z dziećmi, jeśli mieszkasz w Ameryce Północnej, a może jazda na rolkach w południe, wiesz. rzeczywiście można zaoszczędzić pieniądze i oszczędzać pieniądze gazu, że masz zamiar się – gdy idziesz na zewnątrz i jedzenia, jak również i uczysz swoje dzieci dobrych nawyków, bo trzeba modelu zachowania. Gotowanie w domu jest coś nauczą a potem można przekazać, że na swoich rodzin.

Obama: To jedna z głównych rzeczy, które zrobiliśmy w naszym gospodarstwie domowym przed żyliśmy w Białym Domu, kiedy byłem jeszcze gotowanie, to możemy wyeliminować liczbę razy wyszliśmy, a to ogromna różnica.

Teraz, to znaczy, że muszę być bardziej zorganizowany sposób, o gotowaniu, ale wiesz, że gotuję duży posiłek w niedzielę, więc musielibyśmy niedzielę. To potrwa do poniedziałku. Chciałbym się przełamać we wtorek, wiesz. Przyjedziemy wokół czwartek, dostać kolejny posiłek, więc wiesz, eliminując te możliwości, aby zjeść to ogromna różnica, a także, wiesz – moje dzieci się podobało. Lubili w domu. Lubili siedzi wokół stołu. To znaczy, że stała i nadal jest. Dla nas w Białym Domu, bez względu na to, co dzieje się o 6:30, zatrzymujemy wszystko. Mamy razem kolację.

Kiedy prezydent podróżuje, a jego celem jest, aby dostać się do domu na kolację, a to naprawdę czas, aby dostać się do żadnego z naszych dziewczyn. To znaczy, że pracujesz tam iz powrotem i upuść ludzi wyłączyć i dzieci na tylnym siedzeniu, a jedyny raz naprawdę można się dowiedzieć, te małe ukryte skarby informacji, które wymknąć, wiesz, to dobry moment, nauczanie, ty wiesz, co normalnie byłoby wykład jest miła rozmowa wokół stołu, wiesz, tak – i uważam, że moje dziewczyny nie są takie, jak koncentruje się na gobbling ich jedzenie w dół, jeśli są one zaangażowane w rozmowy, wiesz , Oni naprawdę koncentruje się na degustacji swoje jedzenie i biorąc swój czas i cięcia ich jedzenie, a potem wykorzystać ten czas, aby porozmawiać na temat sposobów, jak trzymać widelec i siedział, i zabrać swoje łokcie ze stołu, małych rzeczy, takich jak tym, że wiesz, w dzisiejszych czasach dzieci, wiesz, że nie wiem, te podstawowe rzeczy, bo nie mamy czasu, aby usiąść z nimi.

Więc rodzinny posiłek jest znacznie poważniejsza, niż się wydaje i doświadczamy, że każdy dzień w naszym domu.

Bhargava: I tak jak pediatra, nie było wiele badań, które pokazują, że nie tylko można uzyskać korzyści, że pani Obama mówi, ale wiecie co? Twoje dzieci są bardziej uziemiona. Są mniej depresji, mniej narażone na nadwagę. Jest tak wiele korzyści, które można dostać w uzupełnieniu z tych wspaniałych rozmów z dziećmi.

Ward: A czas spędzony razem jest najważniejsze, i myślę, Jim, czy zgodzisz się, choćby tylko na spacer z dzieckiem, w odległości 30 minut. będzie doskonałym rozwiązaniem dla ciebie.

Kauffman: Oczywiście. Za każdym razem, że rodzic może spędzić czas ze swoimi dziećmi, a przy okazji, badania pokazują, że dzieci nie chcą spędzać czas z rodzicami. Więc mimo tego, co mogą powiedzieć, że to wręcz przeciwnie, a kiedy robisz spędzić czas ze swoimi rodzicami i zrobić jakąś aktywność fizyczną, dostajesz Drugie wcielenie. Dostajesz wszystkie korzyści, które zostały omówione tutaj, wraz z dodatkowymi aktywności fizycznej.

Ward: Cóż, mamy zamiar udać się do Olivii na widowni. Ma pytanie do pani Obamy. I Olivia, gdzie jesteś? OK.

Obama: byłbym szczęśliwy. Cóż, jak wszyscy wiecie, jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłem w pierwszej damy było zasadzić ogród kuchenny White House, i to było jednym z najlepszych i najbardziej wypełnianiu rzeczy, które zrobiłem w pierwszej damy. To około 1100 stóp kwadratowych. To może być trochę większa, ponieważ myślę, że możemy rozszerzyć go tu czy tam, kilka nowych łóżek, a my rosną trochę wszystkiego. Wiele ziół, wiele różnych sałat. Słodkie ziemniaki są zdecydowanym faworytem, ​​ponieważ nigdy nie wiadomo, jak wyglądają aż wyciągnąć je z ziemi i są te ogromne, monstrualne ziemniaki. Więc dzieci, które pomagają nam zbierać się dużą uciechę z tego. Staraliśmy się roślin arbuz, nie zrobiwszy tak dobrze na arbuzy. Mamy pewne małe dynie. Pracowaliśmy na niektóre jagody, ale nie może odstraszać ptaki z jagód. Dużo przystawki groch, brokuły. Więc co my sadzimy cieszyć. A ogród Biały Dom po prostu nie karmić naszą rodzinę, ale używamy go w ważnych państwowych obiady i lunche, a resztki przekazujemy do jadłodajni, która koncentruje się na zdrowym odżywianiu, upewniając się, że ich baza klientów jest dobrze zjeść, także. I mamy też ula, który naprawdę pomógł z zapyleniem i to pomogło naszym ogrodzie rosną na wiele sposobów, a mamy wiele funtów miodu rocznie, a my wykorzystujemy je jako prezenty. Dałem je do prawie każdej pierwszej damy każdego kraju, który odwiedza albo ja odwiedziłem, więc jest to wspaniały prezent. Więc to było prawdziwe doświadczenie zabawa, a my pracować z dziećmi w społeczności. Pomagają nam robić wszystko od sadzenia, siewu, zbioru i odżywiania. My rzeczywiście zrobić trochę jedzenia, też. Więc jest to dużo zabawy. Więc masz do odwiedzenia mojego ogrodu, prawda? W porządku.

Ward: Kathleen, proszę o pomoc.

Zelman: Cóż, jeśli chcesz wygrać bitwę z brokułami, trzeba być kreatywnym. Jednym z najlepszych sposobów jest, gdy dzieci rosną warzywa, wiedzą, że to będzie lepiej smakować. Zamierzają być przynajmniej bardziej skłonny to zrobić, ale nie zawsze można mieć ogród. Trzeba być kreatywnym. Nie można otworzyć puszkę groszku i umieścić je w kuchence mikrofalowej, a spodziewamy się, że będzie smaczne. Mam moje dzieci do miłości warzyw, ponieważ chciałbym opiekanie, upiec je w wysokiej temperaturze z odrobiną oliwy z oliwek. To sprawia, że ​​są słodkie. To sprawia, że ​​warzywa nabierają całkiem innego życia podczas próby korzystania z niektórych świeżych ziół, wykorzystują różne przyprawy. Musisz zająć trochę czasu, aby być kreatywnym, aby pomóc dzieci uwielbiają warzywa. Ich kubki smakowe są bardzo ostre i warzywa są mocne, więc kiedy jesteś w mieszanym naczyniu, jak zupy, zupa, która ma dużo warzyw jest o wiele łatwiejsze do jedzenia te marchewki w zupie nie może po prostu chwycić marchew. Albo zniszczyć jakieś marchewki i dodać je z kilkoma rodzynkami i nagle, że sałatki sprawia, że ​​trochę łatwiej. Czasami dip. Moim ulubionym jest hummus. Jest wykonana z ciecierzycy, który jest innym fasoli o wysokiej zawartości białka, bardzo satysfakcjonujący, można zanurzyć, oh, marchewkami i jicama jest ulubionym kiedy dzieci dostają szansę spróbować. Więc rodzice, trzeba je wystawiać, nadal je wystawiać, być wzorem, włączyć je do potraw, jak tylko możliwe, i próbować dalej.

Bhargava: Gdybym mógł, po prostu dodaj do podjęcia zakupy dzieci spożywczy. Mam dwie 6-letnie bliźniaki i kochają zakupy spożywcze dzieje ze mną, ponieważ oni mogli wybrać kilka warzyw. Pomagają mi je gotować, więc denerwować się o niego, a gdy przychodzą do stołu, rzeczywiście chcą spróbować. I nie poddawaj się, w przypadku gdy nie powiedzieć kilka razy. Większość badań wykazały, że potrzeba czasem osiem lub dziewięć razy na dziecko, aby zacząć lubić coś, więc próbować.

Obama: I jest jeszcze druga strona, prawda? Musisz jeść warzywa, kropka, wiesz? Chcesz deser, musisz jeść warzywa. Nasze motto brzmi: Jeśli jesteś pełny, następnie zakończyć warzywa i można to zrobić, ale nie można prosić o nic innego. A jeśli ty odchodzisz, na pewno nie może wrócić później i poprosić o ciasteczka lub chipsy czy cokolwiek innego. Jeśli jesteś pełny, jesteś pełny. Nie chcę cię widzieć w kuchni po tym. I wkrótce, że będziemy być głodny. Więc nie o to chodzi. Wiesz, właśnie mam to zrobić czasem.

Ward: Myślę, że widzowie lubił. Jeśli jesteś pełny, jesteś pełny, prawda? To świetnie. OK. To następne pytanie jest dla Ciebie.

Obama: No, to jest po prostu priorytetów, co jest ważne, a istnieją pewne ofiary. Czasami snu dostaje uśmiercono, wczesnego wstawania, aby uzyskać treningu. Ale, wiesz, co ci powiem koleżankami, którzy są, wiesz, walczy, wszyscy jesteśmy w tym samym wieku i każdy zastanawia się, jak utrzymać moją wagę w dół, The sekretem jest dobra dieta i ćwiczenia. Przepraszam. To po prostu jest. Wiem, każdy szuka magicznej pigułki, ale jest. Ale chodzi o to, i mówię dużo moich znajomych tego, trzeba dać mu trochę czasu. To tak jak dzieci z warzyw. Jeśli idziesz na siłownię i chodzić na bieżni i boli, nie można zrezygnować, ponieważ będzie poczuć się lepiej. To będzie stopniowo, podobnie jak dzieci z warzywami, będzie budować swoją wytrzymałość, a jeśli dać sobie trochę czasu, sześć tygodni, osiem tygodni, będziesz czuć się lepiej robi trening, a potem idziesz na rozpoczęcie . widząc rezultaty, a następnie ego przyjdzie w Dostałeś się, że rozmiar sukni spada, a to sprawia, że ​​trochę – masz trochę więcej zachęty, aby wrócić na bieżni. Ale to zajmuje trochę czasu, aby zbudować wytrzymałość, zwłaszcza jeśli masz zamiar od robienia nic robić coś. I to może być chodzenie. Można szybko idzie. Może to być chodzenie na trochę pochyłości. To może być skakanka. Można tańczyć ze swoimi dziećmi. To znaczy, to nie musi być skomplikowane, to po prostu musi być coś, co lubisz i wiedzieć, że nie można zrezygnować z niej, a ty po prostu myśleć każdego dnia, jeśli tylko zrobić trochę, następnego dnia, jeśli mogę tak zrobić, w przyszłym tygodniu, czy mogę zrobić trochę więcej. Wiesz, nie czujesz się jak masz, aby te ogromne kawałki, wiesz, trzeba przejść od zera do 25 robi pompki na Ellen. Nie trzeba być tam dostać – aby uzyskać tego rodzaju korzyści, które potrzebujesz. I w końcu, twoje ciało będzie to poprosić. Więc co się dzieje z prezydentem i to, że ćwiczenie jest de-stresora. To jest rzecz, która po prostu sprawia, że ​​jesteś spokojny. Więc teraz trzeba go dobrze. Więc prezydent działa, bo on musi wypracować. Ma wypuszczać tej pary. Ma się pocić trochę. Musi używać, tak, że może on, wiesz, spać w nocy. Staje się niezbędnym narzędziem dla dotarcia. A my zachęcamy naszych dziewcząt do rozpocząć na początku z ćwiczeń. Wiesz, po prostu upewniając się, że mam jakąś rutynę, trochę sportu, co robią, bo czego nie chcę, to moje dziewczyny dorosnąć jak wiele dziewcząt dorastają, myśląc, że pocenie się nie jest słodkie. Wiesz, że dziewczęta nie powinny znajdować się na zespoły i nauczyć się spaść i konkurować. Wiesz, czasami robimy dla naszych młodych dziewcząt, zwłaszcza. Więc myślę, że my, kobiety w szczególności, które mają być wzorem dla szczególnie naszych dziewcząt. Więc kiedy się na bieżni i moje dziewczyny patrz mi, upewnij się, że wiedzą mama jest zmęczona. Mama nie chce pracować. Wolałbym wrócić do łóżka, ale po przejściu do szkoły, idę do siłowni, bo to dobre dla mnie, a ja czuję się lepiej gdy skończę. Więc jeśli po prostu się nad tym garbem, zrób to, a ostatecznie po prostu wiem, że będzie czuć się lepiej. Obiecuję wam, tak –

Ward: Czasem po prostu oddanie ćwiczeń ubrania, robi motywację.

Obama: To kolejna rzecz robię wieczorem. Powiedziałem przyjaciół, aby to zrobić: Kiedy wracasz do domu z pracy, umieścić na ubrania treningu. Umieść swoje buty siłowni. Nie należy umieszczać na swoich piżamach. Nie przechodzą iść. Wiesz, bo jeśli masz ubrania na już, jesteś bardziej prawdopodobne – to tylko pojęcie zdejmowania ubrania i oddanie z powrotem na coś innego, prawda? Nikt nie chce tego robić. Ale jeśli zaczniesz się, a mój trener zawsze mówi mi, że pracuje się wcześnie jest najlepszą rzeczą, ale nie każdy może to zrobić. Jeśli masz go z drogi, to nic nie staje na drodze swojego dnia, to nie koliduje z niczym. Wstajesz, robisz to po pierwsze. Dlatego pracuję w godzinach porannych, bo nigdy nie wiem, co mój dzień będzie wyglądać.

Zelman: I chciałbym dodać, że nie trzeba robić wszystkiego na raz. To znaczy, jeśli jesteś bardzo zajęty i harmonogram nie pozwala na to, krokach, 10 minut tutaj, 10 minut tam, pasek na krokomierz. Zamontuj go w dzień jest kolejnym sposobem, aby być aktywnym i ruszyć.

Ward: Skoro jesteśmy przy temacie.

Kauffman: Dobrze, że to naprawdę dobre pytanie. I Nr 1, wiedzą, że jest to etap niezdarna i że będzie w końcu wydostać się z tego. Ale w międzyczasie, chcemy dzieci rosną i rozwijają się w cokolwiek robią. Więc kilka rzeczy, które przychodzą na myśl z tego rodzaju pytanie jest nr 1, nie myśleć o wykonywaniu jak sport, ale myślę o sztuce i aktywności fizycznej. Czym jest to, co możemy zrobić, to może nie aż tak trudne dla osoby, niezgrabny i zobaczmy, czy możemy iść angażują się w to, bo to musi być coś. Ktoś nie jest niezdarny we wszystkim. Więc chodźmy dowiedzieć się, co to jest. I muszę powiedzieć, minimalna idzie. A ponieważ dzieci chcą być ze swoimi rodzicami, powiedziałbym do rodzica, nie tylko zabrać swoje dziecko na plac zabaw i powiedzieć pobaw. Chodźmy razem grać. Zróbmy to razem. Więc to jest jedna rzecz, wiem, że jest wiele rzeczy, które należy szukać w aktywności fizycznej. A drugi to należy to robić z nimi, ponieważ model rola jest bardzo ważna do posiadania dzieci dorastają tak jak powiedział teraz pani Obama.

Bhargava: Cóż, zalecenia są 60 minut dziennie, ale to nie musi być wszystko na raz. Może to być w 15-minutowych tryska, lub może być włączone, podobnie jak Jim mówił do swojego codziennego życia. Parkować daleko od wejścia do sklepu spożywczego lub z centrum handlowym, albo wiesz, przespacerować zamiast brać autobus szkolny. Wiem społeczności, którzy robią autobusów szkolnych pieszy lub pieszo carpools. Co za świetny pomysł. Otrzymasz być ze swoimi dziećmi, można dostać się pieszo, masz ćwiczenie, i robisz to razem jako rodzina. Więc można włączyć go. A jak pani Obama mówił, wziąć małe kroki. Nie myśl, że trzeba dostać się, że 60 minut w przyszłości. Wystarczy zrobić 15 minut trzy razy w tygodniu na początek, a następny tydzień krawędź prostu się tę kwotę, a znajdziesz go o wiele łatwiejsze niż myślisz. I wreszcie, po prostu muszę to powiedzieć. Czytałem statystyki na drugi dzień. Nasze dzieci spędzają 7,5 godziny dziennie na nośnikach. Ja nawet nie rozumiem, gdzie są one coraz to czasu. To znaczy, osiem godzin szkoły i siedmiu i pół godziny z mediami? Więc po prostu zapytać siebie i swoją rodzinę, ile godzin dziennie mam wydatki na TV, internet, SMS-ów, wszystkie te rzeczy, a może uda nam się odciąć niektóre z tamtych czasów. Ponieważ wszyscy jesteśmy zajęci, wiem, jestem mamą pracy, też. Wiem, że jest mnóstwo rodziców pracujących tam, a babcie i rodzin wojskowych, którzy są osoby samotnie wychowujące dzieci do wiesz, pracuje tymczasowo. Musimy się dowiedzieć, gdzie możemy pomijać tego czasu na zewnątrz i zrobić to priorytet, podobnie jak pani Obama powiedział.

Obama: Cóż, ja pracuję na co dzień. Jeśli jadę, nie mogłem poćwiczyć dziś rano, ale wiesz, dlatego ćwiczę kiedy mogę cały czas, bo nigdy nie wiadomo, kiedy, że mam zamiar się obudzić, iść do łóżka późno, a ja jestem po prostu zmęczony i potrzebuje odpoczynku. Więc muszę również słuchać mojego ciała, jeśli nie czuję się dobrze. Ale prezydent i ćwiczę każdego dnia, i wiesz, co lubię robić? OK. Cóż, hula hoop, tak, hula hooping jest zabawne, ale wiesz, mieszamy go. Mam na myśli wszystko od cardio do małego, kickboxing, który pozwala się trochę pary, niektóre Pilates co jakiś czas, rozciągania. To jedna rzecz, że teraz jestem 48 lat, jest to, aby zapobiec urazom, to jest bardzo ważne dla nas, aby zatrzymać zwinny. Więc wiesz, staramy się zrobić wszystkiego po trochu. Prezydent gra w koszykówkę. Lubię grać w tenisa. Sasha gra w koszykówkę. Malia gra w tenisa. Tak więc każdy z nas ma coś, co możemy zrobić z dziewczynami. Jeździć na rowerze, kiedy możemy, kiedy możemy podkraść się i nikt nie może nas zobaczyć, dostaniemy na rowery i jedziemy. Czasami to działa. Czasami to działa. Więc po prostu spróbować wymieszać. Zrobiłem klasy Zumba nad wypoczynku, które było mnóstwo zabawy. Dużo aerobiku i dobrego tańca, dobrej muzyki, wiesz. Dlatego ważne jest, by ludzie mogli znaleźć coś, co mu się podoba, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym. Co znajduje się w tym, co myślisz, że możesz zrobić? Jeśli lubisz muzykę, a następnie przejść z tańca. Klasa krokiem jest dobra muzyka, wiesz, dobre uderzenie, które dostaje się dzieje i utrzymuje się dzieje. Więc to nie musi być, wiesz, coś konkretnego. Powinno być co lubisz rozpocząć się, i wiesz, wtedy rośnie go stamtąd.

Ward: Lubię pomysł zmieszania go, a także mówił o zabawę, gdy jesteś w ruchu, zbyt. Tak, Jim, po prostu chciałem, aby rozwiązać to. Co sądzisz o mieszanie się różnych rodzajów działalności?

Kauffman: Cóż, fizjologicznie, to najlepszą rzeczą do zrobienia jest do mieszania rzeczy. Twój organizm dostosuje się do tego, co robisz, więc chcę się mieszać to, co robisz, tak, że ciało wasze jest zawsze zgadywać, co będzie dalej, a w rezultacie zacznie się odbudowywać w miejscach, więc to jest dobre , A co wiemy też, że różnorodność jest wielkim kluczem. Jest kilka osób, które będą rzadkie chce iść do tej samej klasy wykonania lub – czy w tym samym czasie treningu i raz po raz. Nie mogłem tego zrobić, sama. Chciałbym się nudzić po jakimś czasie, a nuda jest tym, co nie chcemy mieć. Więc odmiana jest bardzo kluczowym mieć całe mnóstwo różnych rzeczy, które możesz zrobić. Wiesz, i dlatego, jeśli spojrzeć w YMCA, na przykład, może przyjść do Y i widać każdy inny rodzaj klasy ćwiczeń, które można sobie wyobrazić, a także wszelkiego rodzaju sprzętu, a to jest naprawdę zabawne , I być w stanie przejść z jednego kawałka do drugiego i spróbować czegoś innego. A co Chciałbym również powiedzieć, to nie wahaj się. Jeśli ktoś daje zaproszenie do wypróbowania czegoś nowego, niezależnie od tego, w jakim wieku jesteś, że tak. Spróbuj czegoś innego w sposobie działania. I znowu sobie sprawę, że nie trzeba iść i zrobić z niego godzinę. Nawet jeśli go i zrobić z nim pięć minut, to spróbowałem. You’ll start to see “I do like this” or “I don’t like this,” and you just keep looking for the variety.

Ward: What are some easy ways to get the exercise I need? And we’ve talked about it several times already, break it up into chunks during the day, but can you give us some specifics? What exactly?

Kauffman: Well, my recommendation would be not to look at just exercise, but look at physical activity. Look at the little things that you might be able to incorporate into your every day. If you work in an office building that has an elevator, how about if you get off the elevator two floors before yours and walk up the stairs for the last two floors. And maybe walk down those. Rely less on the electronics, more on your own power. I would also say that to look at the rituals that you have in your life, that if you’re in front of the sink washing dishes, there isn’t anything that says you can’t do one or two or three or five little bit of knee bends. That’s a time it just gets you moving, gets you a little bit more active. One other thing that I know has worked for some people. They were just starting out in physical activity and I said, “Tonight, and every other night, pick two commercials while you’re watching television and get up and move for just 30 seconds.” And their response was, “Just 30 seconds?” I said, “Yeah, that’s all I want you to do, just 30 seconds.” And they came back and they said, “Well, I did those, but I wanted to do more.” All right. You see what the secret is there. It’s incorporating those little things, and all of a sudden you can add up to that 60 minutes that you’re looking for.

Ward: OK. Mrs. Obama, this is for you

Obama: The Xbox. Tough. Just say no. Turn it off. Turn it off. Say no. But the other thing, you know, we’re ‑‑ they have these games, all these computer games, now they’re getting a bit more savvy and they’re things that require kids to move. So what is it, the dance one, well, there’s the dance one where I don’t even know where, it takes a picture of your body and then all you have to do is dance in front of it. You guys have that one? To jest dobre. I mean, that’s a good party goer and you’ll work up a sweat and you’ll learn some good moves. So some of these Xboxes, you know, I don’t want to pick out a brand, but some of these computer games are getting pretty savvy. If you got, if there is time in front of it, I would just urge the kids to focus on the thing that’s going to get them up. Move away from the things that are just thumb oriented, where they’re sitting, because now there are more games that require kids to be up. But you know, when in doubt, sometimes the answer is just no. You know, I know in our house we have pretty strict rules about TV time, computer time, nothing during the week. They can earn an hour if they finish everything they have to do for that week, and they have to earn it. So they can work towards an hour during the week. They have two hours on Friday, three hours on Saturday, two hours on Friday. Okres. And what happens is that they’re bored, so then they wind up doing stuff like playing with their dog and then they’re running around, throwing, you know, because kids can’t sit still. So they’re not going to just sit there and stare, they might do a little more reading, but eventually, they’re going to figure out, just like we did when we were growing up, when we were bored, you just picked something up and you started moving, right? So it’s important for us as parents to set those limits, and it’s tough, because I know there are just times you need them in front of that box so that you can get a little peace of mind. But I think, you know, it’s our job to kind of just cut them off because this stuff is so enticing and it’s a lot of fun for them, and it’s just pulling them in. And if they’re sitting ‑‑ if kids are sitting for hours on end, it’s just never good for them. It’s just ‑‑ it’s just not going to work. Just like us. You know, whenever a kid is sitting, the question is, how can we get them moving? How can we take every opportunity where they’re sitting and turn it into a game where they’re up? Doing the same things. You know, making them go get the laundry. Seeing how many, you know, make it a competition, see how many sit-ups they can do over the course of a commercial, you know. Set up award systems. Kids are good at competing for things. So if we help them make it fun, that Xbox, that computer game is going to be a little less interesting to them because, as was said before, kids ultimately want our time more than anything else, but it is a challenge. It’s a challenge.

Ward It is a challenge for sure.

Dr. Hansa, this is for you

Bhargava: Well, I think a lot of parents feel that way, and I certainly see a lot of parents in my practice coming in asking those questions as well. It’s really important to pay attention to your children’s moods and stress levels. And to prepare for a test specifically, it’s a good idea to sit down with them, talk to them about what’s stressing them out, no matter what it is, and have an organized way of handling it. The most important thing you can do for your child is really to talk to them. If you can carve out time to talk to them, whether it’s a family meal or a family breakfast or, you know, wherever you can find the time, on the car ride home. Sometimes I pick up my kids from school and I ask them how their day was. And it’s wonderful. It’s a 30‑minute ride, and I can actually talk to them and find out what’s going on in their minds. So if you can talk to them, you’ll actually find out what’s stressing them out and you can help them. And again, going back to what Mrs. Obama was saying, if you cut out some of that media time, some of that, you know, Xbox or video time or TV time, you’ll actually find the time not only to move, but to connect as a family. And the more you connect as a family, the less likely they’re going to be depressed, less likely they’re going to go and do drugs, less likely they’re going to smoke, I mean, there’s been plenty of research to show this. So as a mom, I know that it’s hard with everything that you have on your plate, but we have to prioritize and just talk to our children.

Ward: It doesn’t matter what age the child is, this always seems to come up as an issue.

Bhargava: I know I said this before, but unplug. You know, 50% of our kids have TVs in their bedrooms. Forty percent are 4‑year olds. I mean, that means that they’re watching TV more than they should. They’re watching what they may not be wanting to watch, you may not want them to watch, they’re being exposed to commercials, and they’re certainly not moving those little bodies. So you know, it’s very important to make sure that your kids are unplugged, especially before sleeping, an hour before, and let me just say that sleep, interrupted sleep or lack of sleep in children, has been shown to have serious health effects as well, depression, inattention. They don’t have the energy, bad school grades, and of course, being overweight. So there are just so many benefits for your child to go to sleep on time and to get enough sleep, that it really has to be a priority for us.

Ward: Mrs. Obama, do you have rules about what goes on at bedtime, certain bedtimes?

Obama: Yeah, we still set bedtime. The older they get, the more homework that comes into play. You know, that winds up taking up the time, so it’s hard to tell a kid who hasn’t finished their homework to go to bed, but you know, there is a bedtime expectation, and there’s a goal to work towards that. And we don’t have TVs in the bedrooms, you know, or any other kind of distraction like that, so ‑‑ and, again, if they’re active and, you know, this is also where schools come in, why we’re focusing on physical activity, because many schools have eliminated that. When money is tight, sometimes the first thing to go is recess, PE, those. So if they’re not getting an opportunity during the school day to burn off that energy, you know, they have to have a place to make it happen. But we do need to focus back on our schools, to try to get recess back into play, to try and get PE, so that kids are having an opportunity to burn off that extra energy, so that by the time they come home, they are tired. But if we’ve got our kids in sports and other extracurricular activities, the truth is, there are times when Sasha puts herself to bed, she’s so tired. So, you know, if they’re really staying engaged, and again, sitting in front of the TV means they’re not burning off energy, so they may not be tired enough. That means they need to walk around the block, you know. You know, just walk them.

Ward: Jim, I know you have something to say about research.

Kauffman: Well, there is significant research that shows that when someone, a child, does engage in physical activity, that extra blood flow to the brain and to the rest of their system actually does increase their ability to retain what they’re learning, what they’re studying. So I would recommend that you don’t say you can’t go out and play until you get your homework done. Maybe look at that and say, “I’m going to let you go out and play for 15 minutes, and then come back in and we’ll break up the homework that way.” Because the research does show, the increased blood flow from exercise does make a difference in your retention of what you’re studying.

Bhargava: And just to that fact, there are some school programs that are using that research, you know, and inserting 10 minutes of physical activity into classrooms because of that research, it makes you feel good. In fact, if you’ve ever tried, if you’re feeling down or tired around 3 o’clock in the afternoon, which does happen to me, actually going for a vigorous walk can wake you up just like a cup of caffeine can. So I mean, there’s definitely, you know, a practical application of that.

Ward: There is. And I think, you know, we should be advocates as parents, right, about physical activity that our kids are getting in school, just like you were talking about when it comes to food as well.

Obama: Absolutely. We’ve got to really put the focus back on the schools in terms of what we expect is, you know, constitutes a full educational experience. And you know, we can focus on test scores, we can focus on grades, but the truth is that our kids have to be well‑rounded. I mean, when they go to college, that’s going to be the expectation these days. It’s not just the A student with the great scores, they want to know did you play a sport, did you take a leadership role, did you do community service, and that’s how they start winnowing down. So we have to make sure that our kids, all of our kids, have that kind of opportunity in their elementary schools and their high schools so that they’re competitive in life, they’re competitive in college, and they have all those experiences to draw upon when they start figuring out who they want to be in the world.

Ward: Great. Well, unfortunately, we’ve come to the end of our time together, and I want to thank you all for coming. I want to thank Mrs. Obama and the panel for making this a national priority, and get out there and Let’s Move!

ŹRÓDŁA

Michelle Obama, first lady of the United States.

Hansa Bhargava, MD.

Kathleen Zelman, MPH, RD, LD.

Elizabeth Ward, MS, RD.

Jim Kauffman, national director for health and well-being, YMCA of the USA.

Opinie wyrażone w tym dziale są specjalisty i wyłącznie specjalista. Nie odzwierciedla opinie i nie zostały zweryfikowane przez lekarza lub jakiegokolwiek członka redakcji pod kątem dokładności, równowagi i obiektywizmu. nie jest substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Nigdy opóźnić lub lekceważenie poszukiwania profesjonalnej porady medycznej z lekarzem lub innym wykwalifikowanym dostawcą zdrowia z powodu czegoś, co nie czytaj dalej.

 nie popiera żadnego konkretnego produktu, usługi lub leczenie. Jeśli uważasz, że masz natychmiastowej pomocy medycznej, skontaktuj się z lekarzem lub bezpośrednio z linią 911.