Przemoc w domu: pomóc przyjacielowi

Jeśli martwisz się, że przyjaciel jest nadużywane, oto jak zaoferować jej pomoc, której potrzebuje.

Podręcznik Aid rodzinna Kobiet jest bezpłatny i zawiera informacje w 11 językach na szukaniu pomocy i wsparcia

Teresa Parker z pomocy Kobiet, organizacji charytatywnej pracy, aby zakończyć przemoc w rodzinie, mówi: “To może być trudne, aby wiedzieć, co zrobić lub powiedzieć, jak twoja przyjaciółka nie chce o tym mówić, ale niech wie, zauważyłeś coś jest nie tak.

Zachęcić ją do rozmowy. Jeśli ona nie chce, czekać i próbować znaleźć inny spokojny czas, aby poruszyć temat później.

przemoc w rodzinie

Istnieje kilka podstawowych kroków, które można podjąć, aby wspierać każdego, kto zaufać wam, że oni cierpią przemocy domowej.

Każdy, kto został seksualnie może uzyskać poufne pomocy, leczenia i wsparcia w celach seksualnych napaści Skierowanie Centre. Znajdź najbliższy zgwałcenia Skierowanie Centre.

Przeczytaj porady dla przemocy domowej wobec mężczyzn.

30/06 /

30/06 /

Dowiedz się, gdzie uzyskać pomoc po ataku lub gwałtu i jak rozpoznawać oznaki nadużywania

Przemoc domowa w czasie ciąży stawia kobietę w ciąży i jej nienarodzone dziecko na niebezpieczeństwo. Dowiedz się, gdzie uzyskać pomoc.

Mężczyźni mogą być ofiarami przemocy i nadużyć w relacjach. Dowiedz się, gdzie uzyskać pomoc, jeśli się z tobą dzieje

Słuchaj jej, i zadbać, by jej nie winien. Powiedz jej, że istnieje wiele kobiet takich jak ona w tej samej sytuacji;. Potwierdzenie, że ma siłę, by porozmawiać z kimś o doświadczania przemocy. Daj jej czas na rozmowę, ale nie popchnąć ją do rozmowy, jeśli ona nie chce;. Potwierdzenie, że ona jest w przerażającą i trudnej sytuacji;. Powiedz jej, że nikt nie zasługuje na zagrożone lub pobity, mimo tego, co jej oprawca powiedział jej. Nic nie robi lub mówi usprawiedliwia zachowanie sprawcy w;. Wesprzyj ją jako przyjaciela. Zachęć ją, aby wyrazić swoje uczucia i pozwolić jej podejmować własne decyzje;. Nie mów jej opuścić związek, jeśli ona nie jest gotowa. To jej decyzja;. Zapytaj, czy ona poniósł szkody fizyczne. Jeśli tak, oferują iść z nią do szpitala lub lekarza;. Pomóż jej, aby zgłosić napaść na policję, jeśli ona zechce;. Bądź gotowy, aby dostarczyć informacji na temat organizacji, które oferują pomoc. Powiedz jej o 24-godzinnej infolinii Narodowego Domestic Violence (0808 2000 247) i jak uzyskać dostęp do Podręcznika rodzinnej.

Zdrowe rady życia dla kobiet w wieku 18-39 lat, w tym prawdziwych historii, fitness, diety, płodności i zdrowia seksualnego

Przemoc domowa i napaść na tle seksualnym

Przemoc domowa w ciąży

Przemoc domowa wobec mężczyzn

 18-39