prostatektomii przezcewkowa dla gruczołu krokowego

Procedura ta polega na usunięciu części gruczołu krokowego przez cewkę moczową.

Jesteś zwykle w szpitalu przez 2 do 3 dni. Całkowity powrót do zdrowia wymaga zwykle od 3 do 4 tygodni.

Zabieg ten można wykonać przez

Nieliczne badania zostały przeprowadzone, aby zobaczyć, jak ta operacja działa dla gruczołu krokowego. Nie jest zwykle zalecane w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego. 1

Aby wyeliminować kategorię II (przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego), z powodzeniem, operacja musi całkowicie usunąć część prostaty, który zawiera infekcji.

Wypełnij formularz o chirurgii (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc Ci przygotować się do tego zabiegu.

Przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego, który jest odporny na leczenie antybiotykiem, z lub bez zakażonych kamieni gruczołu krokowego (prostaty nerkach); Powtarzające się infekcje dróg moczowych z powodu innego problemu, prostaty, dla których operacja może być odpowiednie, takie jak powiększenie prostaty (łagodny przerost gruczołu krokowego, lub BPH).

Nikiel JC (2012). Zapalenie gruczołu krokowego i związane z nią warunki, zapalenie jąder i najądrza. Wein AJ et al., Eds., Campbell-Walsh Urology, 10. wyd., T. 1, pp. 327-356. Philadelphia: Saunders.

Gregory E. Thompson, MD – Wewnętrzne Medicin; Christopher G. Wood, MD, FACS – urologii, onkologii

4 czerwca 2014

Nietrzymanie incontinenc; Niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji (zaburzenia erekcji;. Wsteczny wytrysk nasienia Oznacza to, że płynie w odwrotnym kierunku, z prostaty do pęcherza, a nie z prostaty przez penisa.