próbuje zajść w ciążę: te wskazówki

Traci C. Johnson, MD, FACO; 22 lutego 2016

Myślisz o rozpoczęciu swoją podróż ku zostaniu mamą. Masz abonament dla dziecka i rodziców czasopism. Być może już kciukiem przez kilka książek nazwa dziecko też. Jesteś psychicznie gotowi powitać maleństwo. Teraz nadszedł czas, aby dostać swoje ciało tak zdrowe, jak to możliwe, też.

Oto 11 rzeczy nie do zrobienia, jeśli chcesz zajść w ciążę.

Ważenie zbyt dużo lub zbyt mało obniża swoje szanse na zajście w ciążę. Albo może powodować nieregularne cykle miesiączkowe. Gdy nie masz okres co miesiąc, jajniki nie wyda jajko czy owulacja. Gdy tak się nie dzieje, nie można zrobić dziecko. Czasami, zmiany masy ciała powoduje wahania poziomu hormonów, które prowadzą do niepłodności.

Otyłość powoduje również większe prawdopodobieństwo

Celem jest, aby mieć zdrową wagę przed iw trakcie ciąży. Eksperci sugerują, moms-to-be dążyć do BMI między 18,5 a 27.

To nigdy nie jest zdrowe być couch potato. Ale jeśli myślisz o zajście w ciążę, to nie jest czas, aby rozpocząć swoją kampanię Iron Man. Energiczne ćwiczenia mogą przynieść na zmiany hormonalne, które sprawiają, że trudno jajniki, aby zwolnić lub jajka. Intensywna praca, aerobik, pływanie, jazda na rowerze lub utrudnia zajście w ciążę, nawet jeśli jesteś w zdrowej wagi. Ale jeśli masz nadwagę, ćwiczenia mogą pomóc Ci schudnąć i poprawić swoje szanse na ciążę.

Jest OK, aby robić karierę i założyć rodzinę trochę później. Ale ważne jest, aby pamiętać, zegar biologiczny nie jest mitem. Jeśli jesteś w późnych latach 30., jesteś trochę mniej niż połowę płodne jak to było w początku lat 20. Porozmawiaj z lekarzem o swoim wieku i szanse dziecka podejmowania więc nie są zaskoczeni. Mężczyźni powinni mieć to na uwadze, too. Mimo wieku mama odgrywa największą rolę, faceci po 50 są mniej płodne, też.

Miscarriag; Cukrzyca ciężarnych, typ, który zdarza się tylko podczas pregnanc; Pre-eclampsi; Dziecko z dużą masą urodzeniową oraz niektórych wad wrodzonych

¹ Dostępne w obrębie aplikacji; ² FIRST RESPONSE ™ wykrywa hormon ciążowy 6 dni wcześniej niż w dniu swojego nieudanego okresu (5 dni przed dniem oczekiwanego okresu). Zobacz poszczególnych stron produktowych rzeczy wiedzieć o wczesne testy; Znak słowny Bluetooth® i logo są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc., a użycie tych znaków przez Church & Dwight Co., Inc. na podstawie licencji. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli.