Problemy język – Przegląd wątek

Oral Health Trends

Kolorowych zmiany koloru języka może być spowodowany przez jedzenie lub picie coś, co może być barwiony języka, takich jak napoje czy słodycze. Jasne kolory mogą być niepokojące. Plamy spowodowane napojów bezalkoholowych lub cukierki będzie szczotkować lub mijać.

Nawet wtedy, gdy zadowoleni, niektórzy ludzie oprzeć uśmiechem. Albo pokrycie ich usta z ich strony. Ich krzywe zęby zawstydzić ich; To wtedy trzeba zobaczyć ortodonty; Ortodonci są dentyści z zaawansowanego szkolenia w zakresie dokonywania przemieszczania zębów. Mogą wyrównać krzywe zęby w prostym, zdrowym uśmiechem; Jest to transformacja Gwen Henson widział niedawno, gdy jej 15-letni syn radośnie dostał szelki usunięte. Wtedy właśnie postanowił leczyć się na nieprawdopodobnym 50. urodziny Obecnie: własnego zestawu …

Inne częste przyczyny problemów języka m.in.

Typowe problemy to język

Rzadkie, ale poważne, przyczyny problemów języka może zawierać

You \ ‘ll znaleźć wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

Jesteś obecnie

Tylko 18,5% z wielu ludzi na świecie nigdy nici. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Nić usuwa żywności uwięzione pomiędzy zębami i usuwa warstwę bakterii tworzy tam przed okazuje się płytki nazębnej, co może spowodować stan zapalny dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Spróbuj nicią dentystyczną tylko jeden ząb, aby zacząć.

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel na 3 dni więcej!

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie, ale jesteś na dobrej drodze do zarabiania pozytywny wpływ na zęby i dziąsła. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel dla wszystkich 7 dni!

Tylko 50,5% wśród wielu ludzi na świecie nici codziennie, i dobre dla ciebie, że jesteś jednym z nich! Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Gratulujemy dobrego zdrowia jamy ustnej przyzwyczajenia!

Znajdziesz wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

ŹRÓDŁA

Dental Association, Healthy People 2010

Głębokie rowki (szczeliny) języka. Choć głębokie bruzdy na języku są często normalne cząstki żywności mogą utknąć w rowkach, powodując stan zapalny i tkliwość; Brak niektórych witamin i minerałów w diecie, szczególnie witamin z grupy B; Zakażenia grzybicze (pleśniawki), które wytwarzają białe plamy na języku i wewnątrz jamy ustnej; Urazy, takie jak gryzienie, żucie, przekłuwanie lub pieczenie języka.

Zaczerwienienie i obrzęk (zapalenia) języka (zapalenie języka). Możliwe przyczyny zapalenie języka to alergii lub infekcji, urazu do języka lub problem żywienia. W większości przypadków zapalenie języka są niewielkie i mogą być leczone w domu. Zapalenie języka może zmienić sposób żuć, połykać, ani mówić, dopóki nie zniknie; Gładka język, stan, w którym normalnie chropowata powierzchnia (brodawki) języka kurczy się ani nie znika, dzięki czemu wygląd łysy języka lub błyszczące i cienkie. Bez tej szorstkiej powierzchni, język może być delikatne i wrażliwe na pikantnych potraw. Ten problem może pojawić się z powodu braku kwas foliowy, żelazo, ryboflawiny, witaminy B12 lub w diecie w ciągu długiego okresu czasu. Z dobrego odżywiania, objawy ogólnie poprawić w ciągu 2 do 4 tygodni; Inne zmiany w powierzchni wypustu. Twój język może wyglądać ta wzrosła włosy (owłosione języka) lub białe futro futrzany (języka), lub może to wyglądać na mapie drogowej (język geograficzny) z gładkimi, jasnoczerwony obszarach. język geograficzny może spowodować ból lub pieczenie; Zmiany koloru języka. Twój język może wyglądać czarny lub truskawka – malina lub kolorze. Jasny czerwony język, który występuje gorączka, ból gardła lub inne objawy mogą być bardziej poważne.

Ciężka reakcja alergiczna, powodując język puchnąć. To nagły wypadek i wymaga szybkiej oceny medycznej; Rak jamy ustnej, które mogą powodować ból na języku lub trwałe uczucie drętwienia.