pracy z opieki zdrowotnej

Zadaj pytania, jeśli masz chorobę nerek

Praca z dostawcami opieki zdrowotnej

Primary Care Provider

Dializa; Przeszczep nerki; Przygotowanie do Kidney niepowodzenia leczenia; Wybór nie traktować z dializy lub przeszczep; Płacenie za niewydolność nerek Leczenie

Będziesz pracować z wieloma rodzajami opieki zdrowotnej w celu leczenia choroby nerek. Pamiętaj, aby porozmawiać ze swoimi dostawcami dotyczących opieki i wszelkich problemów, jakie mogą być o. Można nawet chcesz zachować bieżącą listę pytań, które można zabrać ze sobą do następnej wizycie opieki zdrowotnej.

Poniżej znajduje się opis różnych rodzajów opieki zdrowotnej może zobaczyć i roli, jaką odgrywają w leczeniu.

(Lekarz, pielęgniarka lekarz, lekarz asystent) – Głównym dostawcą opieki jest osoba widać rutynowych wizyt lekarskich, w tym zarządzania przewlekłych chorób, takich jak cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi. Głównym dostawcą opieki będzie prawdopodobnie utrzymywać zarządzania choroby nerek ostrożność, zwłaszcza na początku procesu chorobowego. On lub ona może monitorować nerki, przepisują leki potrzebne i nadal monitorować i leczyć swoje warunki. Operator podstawowej opieki zdrowotnej może skierować pacjenta do innych specjalistycznej opieki.

nefrolog

Nefrologa jest lekarz, który jest specjalistą nerek. Możesz otrzymać skierowanie do nefrologa jeśli masz skomplikowany przypadek choroby nerek, choroby nerek rozwija się szybko lub choroby nerek jest na zaawansowanym etapie. Może być traktowany zarówno przez głównego lekarza i nefrologa. Jeśli nerki nie uda, będzie ściśle współpracować z nefrologa na leczenie.

Dietetyka jest Żywności i Żywienia ekspert, który uczy ludzi, jak zmienić to, co jedzą na dowolną liczbę warunków. Dietetycy może pomóc, tworząc plan odżywiania w oparciu o jak nerki robią. “Nerek dietetycy” często pracują w ośrodkach dializ i są specjalnie przeszkoleni do pracy z osobami z niewydolnością nerek.

Pielęgniarka może pomóc w leczeniu i jest prawdopodobne, aby nauczyć się o monitorowaniu i leczeniu chorób nerek, jak również samodzielnego zarządzania w odniesieniu do jednej lub więcej ze swoich warunków. Niektóre pielęgniarki są specjalistami w chorobę nerek z dodatkowych szkoleń i doświadczenia.

Edukatora cukrzycy jest ekspertem w pomaganiu ludziom wiedzy zysk cukrzyca i samorządność umiejętności potrzebnych, aby dbać o siebie i cukrzycy, a także wszelkich problemów, które mogą wyniknąć z cukrzycą. Twój wychowawca cukrzycy może być również dietetyka, pielęgniarki, farmaceuty lub lekarza.

Farmaceuta jest wyszkolony do przygotowania, dystrybucji i edukowania pacjentów na temat leków. Farmaceuci sprawdzić możliwe interakcje z innymi lekami lub skutki uboczne przepisanych leków dla osób z chorobami nerek. Farmaceuci mogą również pomóc śledzić, jak dobrze pacjent przyjmuje leki działają.

Nerkowych, pracownik socjalny może pracować dla przewlekłej choroby nerek programu zarządzania lub w ośrodku dializ. Zadanie nerkowych pracownika socjalnego jest pomoc ludziom (i ich rodzinom) zajmuje się zmian życiowych, które pochodzą z posiadania choroby nerek i niewydolność nerek. Nerkowych, pracownik socjalny może również pomóc ludziom z niewydolnością nerek ubiegać się o pomoc finansową na pokrycie kosztów leczenia.

01 marca 2012

Zarejestrowany dietetyk

Pielęgniarka

Diabetes Educator

Farmaceuta

Niewydolność Pracownik socjalny