Pracować, czy jesteś w grupie ryzyka złamania kości

Wypracować jeśli jesteś w grupie ryzyka rozwoju osteoporozy i złamania kości w ciągu najbliższych 10 lat.

Internetowy Narzędzie oceny ryzyka złamań (FRAX) wykorzystuje szereg czynników ryzyka przewidzieć ryzyko osoby złamania z powodu słabych kości.

Narzędzie samooceny daje prawdopodobieństwo 10-letni złamania kręgosłupa, biodra, ramienia lub nadgarstka dla osób w wieku między 40 a 90.

Szacowanie ryzyko złamań może być pierwszym krokiem do uzyskania na wczesne rozpoczęcie leczenia w celu wzmocnienia kości i zmniejsza ryzyko złamań.

czynniki ryzyka osteoporozy

“Leczenie osteoporozy wykazały, aby zmniejszyć ryzyko złamań o 30 do 50%”, mówi profesor Anthony Woolf, reumatologa w Royal Trust, Cornwall szpitalach. “Nigdy nie jest za późno, aby ktoś rozpocząć leczenie.”

Osteoporoza jest zwykle zdiagnozowano skanie gęstości kości (tzw DEXA skanowania lub DXA). Jednak niska gęstość kości nie jest idealną miarą ryzyka złamań i należy rozważyć obok innych zagrożeń, takich jak wiek, płeć, ogólny stan zdrowia i genów.

Narzędzie FRAX, które można zrobić bez wynikiem DEXA, może być szybka do dalszej dyskusji na temat swojego zdrowia kości z lekarzem, aby sprawdzić, czy skanowanie DXA jest konieczne, aby oszacować ryzyko przyszłych złamań.

“To coś więcej niż tylko ryzyko złamania gęstości kości”, mówi Sarah Leyland Krajowego Towarzystwa Osteoporozy.

“Są ludzie, którzy mają niską gęstość kości, którzy nigdy złamać kość i są ludzie, którzy łamią kości z minimalną siłą, a jednocześnie ich gęstość kości nie jest w zakresie osteoporozy,” mówi Leyland. “Narzędzia takie jak FRAX uwzględniać szereg udokumentowanych czynników ryzyka za złamanie kości, co oznacza DEXA nie zawsze jest to konieczne.”

Głównymi czynnikami ryzyka rozwoju osteoporozy i złamań, z których niektóre są stosowane przez narzędzie FRAX, są

Wiek: wraz z wiekiem, kości stają się bardziej kruche i bardziej podatne na złamania zwykle, niezależnie od gęstości kości.

Geny: historia rodziny zwiększa ryzyko osteoporozy. W rodzinach z mniejszych kości, złamania, zwłaszcza w biodrze, są bardziej powszechne.

Race: czarny ludzie są na niższym ryzykiem niż osoby białe lub Azji, ponieważ ich kości wydają się być większe i silniejsze.

Płeć: kobiety mają mniejsze niż mężczyźni kości i utraty kości naturalnie powodu menopauzy.

Mała masa ciała: BMI poniżej 19 często wiąże się z mniejszych i drobniejszych kości i mniej tkanki tłuszczowej w organizmie, które mogą mieć działanie ochronne w upadku.

Czy jesteś na ryzyko upadku? Wstań i idź testu

Dieta: dieta pozbawione wystarczających poziomów wapnia i witaminy D jest związany ze słabszymi kości.

Ćwiczenie: regularna aktywność fizyczna Wykazano budować mocne kości podczas młodzieży i zmniejszyć tempo utraty masy kostnej wraz z wiekiem.

Palenie: badania pokazują, nałogowi palacze mają słabsze kości, chociaż dokładna rola tytoniu odgrywa w osteoporozie nie są zrozumiałe.

Alkohol: nadmierne spożycie alkoholu jest myśl wpływa na zdolność do wchłaniania wapnia, co może powodować słabsze kości.

Poprzednia złamania: jeśli już złamane kości łatwo, to są znacznie bardziej narażone na złamania w przyszłości.

Anoreksja: niskie spożycie żywności może powodować niedobór wapnia, powodując słabe kości. U kobiet, anoreksja może zatrzymać miesiączkę, co osłabia również kości.

Sterydy: branie prednizolon (rodzaj steroidu) przez okres dłuższy niż trzy miesiące może powodować słabsze kości.

Osteoporoza

Cukrzyca: osoby z cukrzycą typu 1 wymagają leczenia, ponieważ nie może wytwarzać insuliny, hormonu przemyślane promowanie wytrzymałości kości.

Tarczycy problemy: zbyt dużo hormonu tarczycy, ze względu na nadczynność tarczycy lub leczenia hormonem tarczycy na niedoczynność może powodować utratę masy kostnej.

Brak testosteronu, obniżenie testosteronu hormonów płciowych w wyniku starzenia się lub chorób, takich jak rak, wiąże się ze słabszymi kości.

Przedwczesna menopauza: kobiety, które mają menopauzę przed 45 rokiem życia mają niższy poziom estrogenów, które mogą powodować mniejszą gęstość kości.

Nie można zobaczyć lub poczuć kości coraz cieńsze i wiele osób nie zdaje sobie sprawy z problemów, dopóki nie złamie kości.

Jeśli uważasz, że czynniki ryzyka osteoporozy i złamań to należy skonsultować się z lekarzem.

17/02 /

17/02 /

DEXA (DXA) skan

zapobieganie upadkom

Powszechnie stosowane do diagnozowania osteoporozy skan DEXA jest typu X-ray, który mierzy ilość wapnia w kościach

Przeczytaj, jak specjalne ćwiczenia i proste zmiany w domu może zmniejszyć swoje szanse na spadek

Warunek ten, który osłabia kości, dotyka około 3 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii

Osteoporoza