podróżować w czasie ciąży – przegląd temat

Jeśli masz nieskomplikowaną ciążę, jest prawdopodobne, aby móc podróżować przez większość ciąży. Tylko pamiętaj, aby omówić podróży lotniczych i rozszerzony wyjazdy z lekarzem przed czasem. Podczas podróży, to także mądry, żeby przeprowadzić pisemny zapis swojej terminie i jakiekolwiek dolegliwości masz.

Podczas podróży samochodem należy pamiętać o następujących

Kiedy jesteś w ciąży, najbezpieczniej jest czas, aby podróżować w trakcie drugiego trymestru (18 do 24 tygodni), kiedy twoi zagrożenia dla poronienia i porodu przedwczesnego są najniższe. Podczas trzeciego trymestru, najlepiej zatrzymać się w odległości 300 mil od domu, w przypadku gwałtownych zmian, które wymagają pomocy lekarskiej. Samolot porady podróży obejmują następujące

Noś swój pas, nawet jeśli samochód ma poduszkę powietrzną. Pasek dolny pas w poprzek swoich dolnych LAP / ud. Uruchom pas barkowy między piersi i aż przez ramię, a nie na brzuchu. Usunąć nadmiar luz pasa bezpieczeństwa; Prawidłowe korzystanie z poduszką powietrzną jest ważne bez względu na to, czy jesteś w ciąży. Jeśli siedząc w poduszkę powietrzną, przesunąć fotel tak daleko, jak to możliwe, i pochylenia oparcia lekko zwiększyć odległość między klatką piersiową a poduszką powietrzną [do 10 w. (25 cm) lub więcej]. Aby uzyskać najnowsze informacje dotyczące bezpieczeństwa poduszka powietrzna, patrz amerykańskiego Departamentu Transportu na stronie www.safercar.gov; Rób przerwy w łazience i krótkie spacery co najmniej co 2 godziny na długich trasach, aby zwiększyć krążenie krwi w nogach i zmniejszyć ciśnienie pęcherza.

Sprawdź u przewoźnika dla swoich potrzeb przed dokonaniem rezerwacji lotu. Niektóre linie lotnicze nie pozwalają kobietom ponad 35 tygodni ciąży do lotu; Carry pisemną dokumentację swojej terminem podczas podróży. Niektóre linie lotnicze poprosić o tę informację; Noś siedzenia paskiem nad swoimi niższych LAP / ud. Gdy w locie, zachować swój pas zapinany w jak największym stopniu w przypadku turbulencji; Poświęć kilka spacery podczas długiego lotu, aby zwiększyć krążenie krwi w nogach; Wybierz miejsce przy przejściu, jeśli to możliwe. Pozwoli to na łatwiejsze poruszanie się w płaszczyźnie.