Podręcznik cewki moczowej – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

Zapalenie cewki moczowej jest zapalenie cewki moczowej, który to przewód prowadzi moczu z organizmu. Zapalenie cewki moczowej jest zwykle spowodowane infekcją przenoszoną drogą płciową. Znacznie rzadziej, jest wynikiem uszkodzenia z instrumentem takim jak cewnika lub poddanie działaniu drażniącym środkami chemicznymi, takimi jak środek odkażający lub środkiem plemnikobójczym .; Lekarze historycznie niejawnych przenoszone drogą płciową (zakaźne zapalenie cewki moczowej) na dwie kategorie: gonokokowe zapalenie cewki moczowej, spowodowane przez bakterie rzeżączki i nongonococcal cewki moczowej, wywołane przez bakterie inne niż rzeżączki .; Rzeżączkowym cewki moczowej, powszechnie nazywane klaskać, jest spowodowane przez bakterie Neisseria gonorrhoeae. zakażenia rzeżączką są przekazywane z osoby na osobę w trakcie aktywności seksualnej (pochwy, stosunek analny i oralny) .; Nongonococcal cewki moczowej jest spowodowane przez wszystkich bakterii przenoszonych drogą płciową innych niż N. gonorrhoeae. Najczęstszą przyczyną jest bakteria Chlamydia trachomatis, które powodują zakażenia przenoszone drogą płciową Chlamydia. Nongonococcal cewki moczowej jest jedną z najczęstszych postaci zakażeń przenoszonych drogą płciową. Oprócz C. trachomatis, inne możliwe przyczyny infekcyjne obejmują nongonococcal Ureaplasma urealyticum moczowej, Mycoplasma genitalium i Trichomonas vaginalis .; Nie wszystkie cewki moczowej jest spowodowana przez uraz lub zakażenia. Reaktywne zapalenie stawów (poprzednio znany jako zespół Reitera) jest chorobą zapalną, która zwykle ma trzy cechy; Bolesnych i obrzękniętych stawów, jednego lub wielu; Zapalenie spojówek; Jałowe zapalenie cewki moczowej

objawy

Główne objawy zapalenia cewki moczowej są ból lub pieczenie podczas oddawania moczu i parcie na mocz częściej. Przejawem zaczerwienienie wokół otworu cewki moczowej, to przewód prowadzi moczu z pęcherza moczowego na zewnątrz ciała. Mężczyźni z rzeżączkowym cewki moczowej często mają żółty wyciek z cewki moczowej .; Kobiety są mniej prawdopodobne, że objawy z chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak rzeżączka i chlamydia .; Diagnoza; Lekarz zapyta o swojej historii seksualnej, w tym nowych partnerów i stosowania prezerwatyw. Lekarz będzie szukać nienormalnego wypisu ze swojej cewki moczowej. U kobiet, badanie miednicy nastąpi szukać tkliwość, zaczerwienienie lub nieprawidłową wydzielina z szyjki macicy i pochwy. Ponieważ cewki moczowej zwykle jest spowodowane chorobami przenoszonymi drogą płciową, lekarz zbada Cię na objawy innych chorób, takich jak kiła, brodawki narządów płciowych wywołanych przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz HIV .; Zapalenie cewki moczowej spowodowane urazem lub podrażnieniem chemicznym jest diagnozowana na podstawie historii medycznej i braku przyczyną zakaźnego .; Przewidywany czas trwania; Po rozpoczęciu przyjmowania antybiotyków, zapalenie cewki moczowej zakaźna poprawia się bardzo szybko. Nawet bez leczenia, objawy rzeżączkowym i nongonococcal cewki moczowej zwykle ustępują w ciągu trzech miesięcy. Jednak ludzie nadal pozostają zakaźne i rozprzestrzeniania się bakterii do innych osób, nawet jeśli nie mają żadnych objawów. Nieleczone infekcje mogą rozprzestrzenić się z szyjki macicy do jajowodów u kobiet, gdzie mogą powodować trwałe blizny i niepłodności .; Zapalenie cewki moczowej spowodowane urazem lub podrażnieniem chemicznym odchodzi bez leczenia, gdy przyczyną jest zidentyfikowane i unikać .; Zapobieganie; Ponieważ zarówno gonokokowe i nongonococcal cewki moczowej są powodowane przez bakterie, które mogą być przenoszone podczas stosunku płciowego, można zapobiec tym zakażeniom; Nie seks; Posiadanie seks tylko z jednym partnerem niezakażonych; Konsekwentnie używając męskich prezerwatyw lateksowych podczas aktywności seksualnej. Jeśli ty lub twój partner ma alergię na lateks, używać prezerwatyw poliuretanowych.

Diagnoza

Lekarz zapyta o swojej historii seksualnej, w tym nowych partnerów i stosowania prezerwatyw. Lekarz będzie szukać nienormalnego wypisu ze swojej cewki moczowej. U kobiet, badanie miednicy nastąpi szukać tkliwość, zaczerwienienie lub nieprawidłową wydzielina z szyjki macicy i pochwy. Ponieważ cewki moczowej zwykle jest spowodowane chorobami przenoszonymi drogą płciową, lekarz zbada Cię na objawy innych chorób, takich jak kiła, brodawki narządów płciowych wywołanych przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz HIV.

Jak długo to trwa?

Po rozpoczęciu przyjmowania antybiotyków, zapalenie cewki moczowej zakaźna poprawia się bardzo szybko. Nawet bez leczenia, objawy rzeżączkowym i nongonococcal cewki moczowej zwykle ustępują w ciągu trzech miesięcy. Jednak ludzie nadal pozostają zakaźne i rozprzestrzeniania się bakterii do innych osób, nawet jeśli nie mają żadnych objawów. Nieleczone infekcje mogą rozprzestrzenić się z szyjki macicy do jajowodów u kobiet, gdzie mogą powodować trwałe blizny i niepłodności.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Ponieważ zarówno gonokokowe i nongonococcal cewki moczowej są powodowane przez bakterie, które mogą być przenoszone podczas stosunku płciowego, można zapobiec tym zakażeniom

Jak leczyć to schorzenie

Zakaźne zapalenie cewki moczowej może być leczone za pomocą różnych antybiotyków. Ponieważ niektóre szczepy bakterii stały odporny na specyficzne antybiotyki, lekarz może przepisać inny antybiotyk, jeśli objawy nadal po zakończeniu przyjmowania pierwszej recepty.

Kiedy wizyta u lekarza

Mężczyźni powinni skontaktować się z lekarzem, jeżeli zauważy, że zaburzenia wydzielina z prącia. Kobiety powinny skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia nietypowego upławy lub krwawienie lub ból podczas stosunku. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety powinni skontaktować się z lekarzem, jeśli zaczną częściej z oddawaniem moczu, oddawanie moczu lub jeśli powoduje ból lub dyskomfort spalenizny, zwłaszcza jeśli występuje gorączka lub dreszcze. Mężczyźni i kobiety, zwłaszcza kobiety w ciąży, powinna skontaktować się z lekarzem, jeśli biorą udział w aktywności seksualnej z kimś, kto ma rzeżączkę lub Chlamydia.

Rokowanie

Jeśli gonokokowe cewki moczowej jest zdiagnozowana i szybko i prawidłowo leczona, tam zazwyczaj jest całkowite wyleczenie. Gonokokowego zapalenia cewki moczowej, który nie jest odpowiednio traktowane lub nie traktowane w ogóle może prowadzić do zaawansowanej choroby zapalnej miednicy u kobiet, co może prowadzić do powstawania blizn, które mogą prowadzić do bezpłodności. Antybiotykoterapia chlamydia będzie leczyć tę chorobę i może zapobiec powikłaniom. Nieleczona chlamydia zakażenia u mężczyzn może powodować obrzęk i delikatne jądra.