Podnoszenie ciężarów: złe dla ciśnienia krwi?

Może. To zależy od tego, jak wysokie ciśnienie krwi jest. Nie należy podnosić ciężary, jeśli ciśnienie krwi jest niekontrolowane – co oznacza, że ​​jest wyższy niż 180/110 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Jeśli ciśnienie krwi jest wyższe niż 160/100 mm Hg, skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem programu ciężarów w celu omówienia wszelkich środków ostrożności lub specjalne względy.

Podnoszenie ciężarów może spowodować przejściowy wzrost ciśnienia krwi. Wzrost ten może być dramatyczne, w zależności od tego, ile waga uniesieniu. Ale, podnoszenie ciężarów może mieć także długoterminowe korzyści dla ciśnienia krwi, które przewyższają ryzyko tymczasowego skok dla większości ludzi.

Regularne ćwiczenia, w tym umiarkowaną ciężarów, zapewnia wiele korzyści zdrowotnych, w tym pomaga obniżyć ciśnienie krwi w dłuższej perspektywie.

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem programu ćwiczeń. Lekarz może pomóc opracować program ćwiczeń dostosowanych do potrzeb i warunków medycznych.

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, oto kilka wskazówek dla rozpoczynania pracy nad programem ciężarów

Z