osłabienie i zmęczenie – wątek przegląd

Osłabienie i zmęczenie są terminy, które są często wykorzystywane jako jeśli mają na myśli to samo. Ale w rzeczywistości opisują dwa różne odczucia. Ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, co masz na myśli mówiąc “Czuję się słaby” lub “Jestem zmęczony”, ponieważ może pomóc lekarz zawężenia możliwe przyczyny objawów.

Ogólne osłabienie często występuje po wykonaniu zbyt dużą aktywność w tym samym czasie, na przykład przez przyjęcie wyjątkowo długą wędrówkę. Możesz czuć się słaby i zmęczony, a twoje mięśnie mogą być bolesne. Te odczucia zwykle ustępują w ciągu kilku dni.

W rzadkich przypadkach, ogólne osłabienie mięśni może być spowodowany kolejny problem zdrowia, takich jak

Osłabienie mięśni, która jest powoli coraz gorzej wymaga wizyty u lekarza.

Nagłe osłabienie i utrata funkcji w jednym obszarze korpusu mięśni może oznaczać poważny problem w mózgu (takich jak udar mózgu lub przejściowy atak niedokrwienny) lub rdzenia kręgowego lub nerwów, w określonym organizmie.

Słabość jest brak siły fizycznej lub mięśni i uczucie, że dodatkowy wysiłek jest zobowiązany przenieść swoje ramiona, nogi lub inne mięśnie. Jeśli osłabienie mięśni jest wynikiem bólu, osoba może być w stanie dokonać mięśnie pracują, ale będzie bolało; Fatigu; Jest to uczucie zmęczenia lub wyczerpania lub konieczności odpoczynku z powodu braku energii lub siły. Zmęczenie może wynikać z przepracowania, złego snu, niepokój, nuda, czy brak ruchu. Jest to objaw, który może być spowodowane chorobą, leku lub leczenia medycznego, takie jak chemioterapia. Lęk i depresja może również powodować zmęczenie.

Problem z minerałów (elektrolitów) występuje naturalnie w organizmie, takich jak niski poziom potasu lub sodu; Zakażeń, takich jak zakażenie dróg moczowych lub zakażenia układu oddechowego; Problemy z tarczycy, która reguluje sposób organizm wykorzystuje energię; Niski poziom tarczycy (niedoczynność tarczycy) może powodować zmęczenie, osłabienie, senność, zwiększenie masy ciała, depresja, problemy z pamięcią, zaparcia, suchość skóry, nietolerancja zimna, grubych i przerzedzenie włosów, łamliwe paznokcie lub żółtawy odcień skóry; Wysoki poziom tarczycy (nadczynność tarczycy) może powodować zmęczenie, utrata masy ciała, zwiększona częstość akcji serca, nietolerancja gorąca, pocenie się, rozdrażnienie, niepokój, osłabienie mięśni i rozszerzenia tarczycy.