Operacja nietrzymania moczu u kobiet: następny krok

Jeśli masz poważne objawy wysiłkowego nietrzymania moczu lub nadreaktywnego pęcherza, operacja może zapewnić trwałe rozwiązanie Twoich problemów. Ale operacja nie jest dla każdego. Dowiedz się, jakie procedury mogą pomóc w leczeniu nietrzymania moczu.

Dla niektórych kobiet objawy nietrzymania wysiłkowego lub pęcherza nadreaktywnego nie reagują na leczenie zachowawcze. Gdy nietrzymanie moczu znacząco zakłóca życie, operacja może być opcja.

Nietrzymanie moczu operacja jest bardziej inwazyjne i ma większe ryzyko powikłań niż robić wiele innych terapii, ale może także stanowić długoterminowe rozwiązanie w ciężkich przypadkach.

Opcje chirurgiczne dostępne dla Ciebie zależy od rodzaju nietrzymania moczu masz. Większość opcji dla operacji inkontynencji moczu leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Jednak niskiego ryzyka alternatywy chirurgiczne są dostępne dla innych problemów, w tym pęcherza nadreaktywnego pęcherza – zwany także parcie moczu lub zespół pilny częstotliwości.

Zanim wybierzesz nietrzymania moczu chirurgii

Rzeczy do rozważenia

Zrozumienie ryzyka

Jak każdy zabieg chirurgiczny, nietrzymanie moczu chirurgii pochodzi z ryzykiem. Chociaż rzadko, potencjalne powikłania mogą obejmować

Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby zrozumieć ewentualne zagrożenia i korzyści związane z zabiegiem.

Procedury Sling w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu

Większość zabiegów chirurgicznych w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu dzielą się na dwie główne kategorie: Procedury procy i procedur zawieszenia szyi pęcherza moczowego.

Podczas procedury procy, chirurg używa pasków siatki syntetycznej, własnej tkanki lub czasem zwierzęcia lub tkanek dawcy, aby stworzyć procy lub “hamak” pod swoim cewki moczowej lub szyi pęcherza. Szyi pęcherza obszar zagęszczony mięśni pęcherza w którym łączy się z cewki moczowej, – przewód, który przenosi moczu z pęcherza moczowego. Chusta podtrzymuje cewkę moczową i pomaga utrzymać ją zamkniętą – zwłaszcza podczas kaszlu lub kichaniu – tak, aby nie wyciek moczu.

Tension wolna procy

Procedura procy, że najlepsze dla Ciebie zależy od indywidualnej sytuacji. Omawiając ryzyko i korzyści każdego rodzaju procedury Chusta z lekarzem może pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

konwencjonalne procy

Szwy nie są używane do mocowania napięcie wolne zawiesie, która jest wykonana z taśmy z syntetycznego taśmy siatki. Zamiast tkanki ciała posiada zawiesie na miejscu. Ostatecznie formy blizny tkanek i wokół oczka, aby zapobiec jego ruchu.

Procedurę procy wolny od napięć, chirurg może wykorzystać jedną z trzech metod

Czas powrotu do zabiegu procy napinającej wolne różna. Lekarz może zalecić dwa do czterech tygodni leczenia przed powrotem do działań, które obejmują podnoszenia ciężkich lub forsownych ćwiczeń. To może być nawet sześć tygodni przed jesteś w stanie wznowić aktywność seksualną.

Korzystanie z siatki chirurgiczne jest bezpieczną i skuteczną metodą w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Jednakże, mogą wystąpić komplikacje u niektórych kobiet, w tym erozji materiału, zakażenia i ból.

Z konwencjonalnego podejścia, chirurg robi nacięcie w pochwie i umieszcza zawiesie wykonane z syntetycznej taśmy mesh – lub ewentualnie własną tkankę lub tkanki od zwierzęcia lub dawcy zmarłego – pod szyję pęcherza. Za pośrednictwem innego nacięcie w brzuchu, chirurg ciągnie procy, aby osiągnąć odpowiednią ilość napięcia i przywiązuje każdy z końców procy do tkanek miednicy (powięzi) albo brzucha ścianie za pomocą szwów.

Konwencjonalny Chusta czasem wymaga większej niż robi nacięcie napięcie wolne od procy. Może trzeba na noc w szpitalu i zazwyczaj dłuższym okresie zdrowienia. Konieczne może być również tymczasowy cewnika po zabiegu, podczas gdy leczyć.