Olej terpentynowy: zastosowań, efekty uboczne, interakcje i ostrzeżenia

Aceite de Trementina, Essence de TĂrĂbenthine, Huile de Pin, Huile de TĂrĂbenthine, Huile de TĂrĂbenthine PurifiĂe, australis Pinus, Pinus palustris, Pinus pinaster, oczyszczone Terpentyna, olejek terpentynowy, TĂrĂbenthine, Terebinthinae AET ..; Zobacz wszystkie nazwy ACEITE de Trementina Essence de TĂrĂbenthine, Huile de Pin, Huile de TĂrĂbenthine, Huile de TĂrĂbenthine PurifiĂe, australis Pinus, Pinus palustris, Pinus pinaster, oczyszczone Terpentyna, olejek terpentynowy, TĂrĂbenthine, Terebinthinae Aetheroleum, terpentyna; Schowaj nazwy

terpentyny jest wykonany z żywicy niektórych sosen. Jest on stosowany jako lek; Nie należy mylić olejek terpentynowy z gumy terpentyny, która jest żywica; terpentynę nakłada się na skórę na ból stawów, ból mięśni, ból nerwu i toothaches; Ludzie czasami oddychać (wdech) oparów olejku terpentyny do zmniejszenia zatorów w klatce piersiowej, który przechodzi wraz z kilkoma chorobami płuc; W żywności i napojów, destylowany olej terpentynowy używany jest jako przyprawa; W produkcji, terpentynę stosuje się mydła i kosmetyków, a także jako rozpuszczalnik farby.

terpentyny, po inhalacji, może przyczynić się do zmniejszenia zatorów. Przy stosowaniu na skórę, olej terpentynowy może spowodować ciepło i zaczerwienienie, która może pomóc w łagodzeniu bólu w tkance pod spodem.

Wystarczających dowodów fo; Toothaches, gdy są stosowane na skórę; Stawów, ból mięśni i nerwów, gdy są stosowane na skórę; problemy z płucami, kiedy oddycha (wziewne); Inne warunki. Potrzebne są dalsze dowody, aby ocenić skuteczność terpentyny dla tych zastosowań.

terpentyny to prawdopodobnie SAFE gdy dorośli używać go na skórze lub wdychać go w odpowiedni sposób. Przy stosowaniu na skórę, może powodować podrażnienie skóry. Podczas wdychania, olej terpentynowy może powodować skurcze dróg oddechowych, zwłaszcza u osób z astmą i koklusz; Terpentyna jest niebezpieczna, gdy przyjmuje się doustnie lub stosowane na dużej powierzchni skóry. terpentyny, gdy przyjmuje się doustnie, może powodować poważne skutki uboczne, w tym ból głowy, bezsenność, kaszel, krwawienie w płucach, wymioty, uszkodzenie nerek, uszkodzenie mózgu, śpiączka i śmierć; Specjalne środki ostrożności i ostrzeżenia: Dzieci: Nie pozwalaj dzieciom brać olej terpentynowy ustami. To jest niebezpieczne. Dzieci są szczególnie wrażliwe na chemikalia w terpentyny i mogą umrzeć po spożyciu go. Nie ma wystarczająco dużo informacji, aby wiedzieć, czy olej terpentynowy można bezpiecznie wdychane przez dzieci lub umieścić na swojej skórze. Najlepiej, aby uniknąć korzystania z terpentyny u dzieci; Ciąża i karmienie piersią -feeding: To jest niebezpieczne wziąć olejek terpentynowy ustami. To może spowodować poronienie. Za mało wiadomo na temat bezpieczeństwa skierowanie go na skórę lub wdychanie go, jeśli jesteś w ciąży lub karmi piersią -feeding. Pozostać na bezpiecznej stronie i unikać stosowania; Problemy płuc, w tym astmę lub koklusz: Nie wdychać olejek terpentynowy, jeśli masz problem z płuc. To może uczynić warunkiem gorzej.

Obecnie mamy żadnych informacji na terpentyny interakcji OIL

Odpowiednia dawka terpentyny, zależy od kilku czynników, takich jak wiek, zdrowia użytkownika i różnych innych czynników. W tej chwili nie ma wystarczających danych naukowych, aby określić odpowiedni zakres dawek terpentyny. Należy pamiętać, że naturalne produkty nie zawsze są niekoniecznie bezpieczne i dawkowanie może być ważne. Należy stosować się do odpowiednich wskazówek na etykietach produktów i zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza lub innego pracownika służby zdrowia przed użyciem.

Referencje

Rabusie JE Tyler VE. Tyler Zioła wyboru: Terapeutyczne użycie Phytomedicinals. Nowy Jork, Nowy Jork: The Haworth Herbal Press, 1999.

Naturalne Leki Kompleksowa Database wersja konsumenta. zobacz Naturalne Leki obszernej bazy danych w wersji Professional. ÂTherapeutic Badania Wydział 2009.

Dawny. Żeń-szeń, witaminy C, Depresja