odpływ pęcherzowo

Odpływ pęcherzowo (ves-ih-Koe-Yoo-Ree-tur-UL) refluks jest nieprawidłowy przepływ moczu z pęcherza z powrotem rur (moczowody), które łączą nerki do pęcherza. Normalnie, mocz płynie tylko w dół z nerkami do pęcherza.

Odpływ pęcherzowo zwykle zdiagnozowano u niemowląt i dzieci. Zaburzenie zwiększa ryzyko infekcji dróg moczowych, które nieleczone może doprowadzić do uszkodzeń nerek.

Odpływu pęcherzowo-moczowodowego mogą być pierwotne lub wtórne. Dzieci z pierwotnego odpływu pęcherzowo-moczowodowego rodzą się z wadą w zawór, który normalnie zapobiega wypływaniu moczu z pęcherza moczowego do tyłu do moczowodów. Wtórny odpływ pęcherzowo wynika z wadliwego działania dróg moczowych często spowodowane infekcją.

Dzieci mogą przerastać pierwotnego odpływu pęcherzowo-moczowodowego. Leczenie, które obejmuje leków lub operacji, ma na celu zapobieganie uszkodzeniu nerek.

Zakażenia układu moczowego często występują u osób z odpływu pęcherzowo-moczowodowego. Zakażenia układu moczowego (ZUM) nie zawsze powoduje zauważalnych objawów podmiotowych i przedmiotowych, choć większość ludzi ma jakiś.

Te objawy mogą obejmować

ZUM może być trudna do zdiagnozowania u dzieci, które może mieć tylko niespecyficzne objawy podmiotowe i przedmiotowe. Oznaki i objawy u dzieci z ZUM może również obejmować

Kiedy udać się do lekarza

Co możesz zrobić

Gdy dziecko staje się starsze, nieleczone odpływ pęcherzowo może prowadzić do innych objawów podmiotowych i przedmiotowych, w tym

Innym wskaźnikiem odpływu pęcherzowo-moczowodowego, które mogą być wykryte przed porodem przez USG, obrzęk nerek lub mocz struktury jednej lub obu nerek (wodonerczu) u płodu, spowodowane przez zapasowej moczu w nerkach.

Czego można oczekiwać od lekarza

Należy skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli dziecko rozwija się którykolwiek z objawów lub objawy zakażenia dróg moczowych, takich jak:

Klasyfikacji stanu

Zadzwoń do swojego lekarza o gorączce jeśli dziecko

leki

Ponadto, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli Twoje dziecko ma następujące oznaki lub objawy

Chirurgia

Twój układ moczowy zawiera nerkami moczowodów, pęcherza moczowego i cewki moczowej. Wszystko odgrywać istotną rolę w usuwaniu produktów przemiany materii z organizmu.

Nerki, parę narządów kształcie fasoli z tyłu górnej części brzucha, odpady filtr wody i elektrolitów – minerały, takie jak sód, wapń i potas, które pomagają utrzymać równowagę płynów w organizmie – z krwi.

Rury zwane moczowody przeprowadzenia moczu z nerki do pęcherza, gdzie jest przechowywana aż wyjdzie z ciała za pośrednictwem innej rury (cewka moczowa) podczas oddawania moczu.

Odpływu pęcherzowo-moczowodowego może rozwijać się w dwóch formach pierwotnych i wtórnych

Pierwotne odpływ pęcherzowo-przełykowy. Przyczyną tej bardziej rozpowszechnioną formą jest wadą, która jest obecna przed urodzeniem (wrodzona). Wada w zaworze funkcjonalnych pęcherza moczowego i moczowodów, które normalnie zamyka aby mocz płynącej do tyłu.

Gdy dziecko rośnie, moczowody wydłużyć i wyprostuj, które mogą poprawić funkcjonowanie zaworu i ostatecznie rozwiązać refluks. Ten typ odpływu pęcherzowo-moczowodowego zwykle w rodzinach, co oznacza, że ​​może być genetyczna, a dokładna przyczyna uszkodzenia nie jest znana.

Czynniki ryzyka odpływu pęcherzowo-moczowodowego m.in.

Historia rodzinna. Pierwotne odpływ pęcherzowo tendencję do uruchomienia w rodzinach. Dzieci, których rodzice mieli kondycji są w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na niego.

Rodzeństwo dzieci, które mają stan są również w grupie podwyższonego ryzyka, dlatego lekarz może zalecić badania przesiewowe dla rodzeństwa dziecka z pierwotnego odpływu pęcherzowo-moczowodowego.

Uszkodzenie nerek jest głównym problemem z odpływu pęcherzowo-moczowodowego. Im bardziej poważne refluks, tym bardziej poważne powikłania mogą być.

Powikłania mogą obejmować

Nerki (nerek) blizny. ZUM nieleczone może doprowadzić do powstawania blizn, znane również jako nefropatii zwrotną, która jest do trwałego uszkodzenia tkanki nerkowej. Kopia zapasowa moczu naraża nerki wyższe niż normalne ciśnienie.

Jeśli nerki są zarażone, może to prowadzić do powstawania blizn w miarę upływu czasu. Rozległe blizny może prowadzić do nadciśnienia tętniczego i niewydolności nerek.

Lekarze zwykle dowiedzieć się odpływu pęcherzowo-moczowodowego jako część badania follow-up, gdy niemowlę lub małe dziecko zdiagnozowano zakażenie dróg moczowych. Jeśli Twoje dziecko ma oznaki i objawy, takie jak ból lub pieczenie podczas oddawania moczu lub uporczywe, niewyjaśnione gorączki, zadzwoń do lekarza pediatry.

Po dokonaniu oceny, dziecko może zostać skierowana do lekarza, który specjalizuje się w warunkach układu moczowego (urolog).

Oto kilka informacji, które pomogą ci przygotować i czego oczekiwać od lekarza dziecka.

Przed swoim powołaniem, czasu, by spisać najważniejsze informacje, w tym

Dla odpływu pęcherzowo-moczowodowego, kilka podstawowych pytań zadać lekarz pediatra m.in.

Nie wahaj się zadawać pytania, które przyszło ci do głowy podczas powoływania dziecka. Najlepszą opcją leczenia odpływu pęcherzowo-moczowodowego – która może wahać się od bacznej zabiegiem – często nie jest jednoznaczna. W celu wypracowania decyzji leczenia, który czuje się dobrze dla Ciebie i Twojego dziecka, ważne jest, aby zrozumieć stan dziecka oraz korzyści i zagrożeń związanych z każdej dostępnej terapii.

lekarz pediatra wykona badanie fizykalne dziecka. On lub ona może zadać Ci kilka pytań, jak również. Będąc gotowi odpowiedzieć może zastrzec sobie czas, aby przejść nad punktami chcesz spędzić więcej czasu. Lekarz może poprosić

Badanie ogólne moczu – laboratoryjna analiza próbki moczu – może ujawnić, czy dziecko ma ZUM. Inne testy są niezbędne do określenia obecności odpływem pęcherzowo chłodnicą zwrotną, w tym

Nerek i pęcherza moczowego USG. Zwany także USG, ta metoda obrazowania wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do produkcji obrazów w nerkach i pęcherzu moczowym. USG można wykryć nieprawidłowości strukturalnych.

Ta sama technologia, często stosowany w okresie ciąży, w celu monitorowania rozwoju płodu, może również objawić obrzęk nerek u dziecka, ze wskazaniem pierwotnego odpływu pęcherzowo-moczowodowego.

Cystografia mikcyjna (VCUG). Test ten wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie pęcherza kiedy jest pełny, a gdy jest opróżnianie wykryć nieprawidłowości. Cienka, elastyczna rurka (cewnik) wprowadza się przez cewkę moczową do pęcherza, a gdy dziecko leży na jego plecach na stole rentgenowskim.

Po kontrast barwnika jest wtryskiwany do pęcherza poprzez cewnik, pęcherza dziecka jest prześwietlenie w różnych pozycjach. Następnie cewnik jest usuwany, tak że dziecko może oddawać moczu i więcej rentgenowskie są brane pęcherza i cewki moczowej podczas oddawania moczu, aby sprawdzić, czy układ moczowy funkcjonuje prawidłowo.

Ryzyko związane z tym badaniu to dyskomfort cewnika lub o pełnej pęcherza i możliwość nowego infekcji dróg oddechowych.

skanowania jądrowej. Test ten, znany jako radionuklidów cystogram używa się w sposób podobny do tego użytego dla VCUG tym wyjątkiem, że zamiast barwnika jest wtryskiwany do pęcherza dziecka przez cewnik, test wykorzystuje znacznika radioaktywnego (radioizotopu). Skaner wykrywa znacznik i pokazuje czy układ moczowy funkcjonuje prawidłowo.

Ryzyko to dyskomfort z cewnika i dyskomfort podczas oddawania moczu. Mocz dziecka mogą być lekko różowe na dzień lub dwa po badaniu.

Lekarze stopień odpływ pęcherzowo według stopnia wrzenia. W najłagodniejszych przypadkach mocz cofa się tylko do moczowodu (klasy I). Najcięższe przypadki wiążą ciężki obrzęk nerek (wodonercze) i skręceniu moczowodu (klasy V).

Opcje terapeutyczne dla odpływu pęcherzowo-moczowodowego zależą od ciężkości stanu chorobowego. Dzieci z łagodnych przypadkach pierwotnego odpływu pęcherzowo-moczowodowego może ostatecznie wyrasta zaburzenia. W takim przypadku lekarz może zalecić wait-and-see podejście.

Dla cięższych refluksu odpływem pęcherzowo, możliwości leczenia obejmują

ZUM wymagają natychmiastowego leczenia antybiotykami, aby utrzymać infekcji przeprowadzce do nerki. Aby zapobiec ZUM, lekarze mogą także antybiotyki w niższej dawce niż w przypadku leczenia infekcji.

Dziecko leczone za pomocą leków musi być kontrolowane tak długo, jak on lub ona bierze antybiotyki. Obejmuje to okresowe badania fizykalnego i badań moczu w celu wykrycia infekcji przełomowe – ZUM, które występują pomimo antybiotykoterapii – i okolicznościowe radiologiczne skany pęcherza i nerek, aby ustalić, czy dziecko wyrosło odpływu pęcherzowo-moczowodowego.

Chirurgia odpływów pęcherzowo napraw refluksu Wada zaworu funkcjonalnej między pęcherzem i każdego dotkniętego moczowodu, który utrzymuje ją od zamknięcia i zapobiega wypływaniu moczu do tyłu.

Metody naprawy chirurgicznej m.in.

Otwarta operacja. Przeprowadzono za pomocą ogólnego znieczulenia, operacja ta wymaga nacięcia w dolnej części brzucha, przez które naprawy Chirurg wada, że ​​jest przyczyną problemów.

Ten rodzaj zabiegu wymaga zazwyczaj kilka dni pobytu “w szpitalu, podczas której cewnik jest utrzymywany w celu opróżnienia pęcherza dziecka. Odpływ pęcherzowo może utrzymywać się w małej liczby dzieci, ale ogólnie samoistnie, bez potrzeby dodatkowych działań.

Endoskopowa operacja. W ramach tej procedury, lekarz wkłada rurkę oświetlony (cystoskopu) przez cewkę moczową do pęcherza zobaczyć wewnątrz Twojego dziecka, a następnie wstrzykuje środek wypełniający wokół otworu dotkniętych moczowodu, aby spróbować wzmocnić zdolność zaworu do prawidłowego zamknięcia.

Sposób ten jest minimalnie inwazyjny w porównaniu z otwartą operację i stanowi mniejsze ryzyko, choć nie są tak skuteczne. Procedura ta wymaga znieczulenia ogólnego, ale na ogół można przeprowadzić w chirurgii laboratoryjnej.

zakażenia dróg moczowych, które są tak powszechne, do odpływu pęcherzowo-moczowodowego, mogą być bolesne. Ale można podjąć kroki w celu złagodzenia dyskomfortu dziecka, aż antybiotyki usunąć infekcję. Zawierają

Zachęcaj dziecko do picia płynów, zwłaszcza wody. Picie wody rozrzedza mocz i może pomóc wypłukać bakterie.

Unikaj soków i napojów bezalkoholowych zawierających cytrusy i kofeinę aż zakażenia dziecka rozjaśnia. Mogą podrażniać pęcherz i mają tendencję do pogorszenia częste lub pilną potrzebę oddania moczu.

wizyty u lekarza