odpływ pęcherzowo testy zwrotną i diagnoza

Badanie ogólne moczu – laboratoryjna analiza próbki moczu – może ujawnić, czy dziecko ma ZUM. Inne testy są niezbędne do określenia obecności odpływem pęcherzowo chłodnicą zwrotną, w tym

Nerek i pęcherza moczowego USG. Zwany także USG, ta metoda obrazowania wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do produkcji obrazów w nerkach i pęcherzu moczowym. USG można wykryć nieprawidłowości strukturalnych.

Ta sama technologia, często stosowany w okresie ciąży, w celu monitorowania rozwoju płodu, może również objawić obrzęk nerek u dziecka, ze wskazaniem pierwotnego odpływu pęcherzowo-moczowodowego.

Cystografia mikcyjna (VCUG). Test ten wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie pęcherza kiedy jest pełny, a gdy jest opróżnianie wykryć nieprawidłowości. Cienka, elastyczna rurka (cewnik) wprowadza się przez cewkę moczową do pęcherza, a gdy dziecko leży na jego plecach na stole rentgenowskim.

Klasyfikacji stanu

Po kontrast barwnika jest wtryskiwany do pęcherza poprzez cewnik, pęcherza dziecka jest prześwietlenie w różnych pozycjach. Następnie cewnik jest usuwany, tak że dziecko może oddawać moczu i więcej rentgenowskie są brane pęcherza i cewki moczowej podczas oddawania moczu, aby sprawdzić, czy układ moczowy funkcjonuje prawidłowo.

Ryzyko związane z tym badaniu to dyskomfort cewnika lub o pełnej pęcherza i możliwość nowego infekcji dróg oddechowych.

skanowania jądrowej. Test ten, znany jako radionuklidów cystogram używa się w sposób podobny do tego użytego dla VCUG tym wyjątkiem, że zamiast barwnika jest wtryskiwany do pęcherza dziecka przez cewnik, test wykorzystuje znacznika radioaktywnego (radioizotopu). Skaner wykrywa znacznik i pokazuje czy układ moczowy funkcjonuje prawidłowo.

Ryzyko to dyskomfort z cewnika i dyskomfort podczas oddawania moczu. Mocz dziecka mogą być lekko różowe na dzień lub dwa po badaniu.

Lekarze stopień odpływ pęcherzowo według stopnia wrzenia. W najłagodniejszych przypadkach mocz cofa się tylko do moczowodu (klasy I). Najcięższe przypadki wiążą ciężki obrzęk nerek (wodonercze) i skręceniu moczowodu (klasy V).