objawy włośnicy

Biegunka, bóle brzucha, zmęczenie; Nudności i wymioty

Ewentualnie brak oznak lub objawów

objawy brzuszne może wystąpić jeden do dwóch dni po zakażeniu. Inne objawy zwykle zaczynają się od dwóch do ośmiu tygodni po zakażeniu. Nasilenie objawów zwykle zależy od ilości zużywanej larw w zakażonej mięsa.

Początkowe objawy

Łagodne przypadki włośnicy – osób posiadających jedynie niewielkiej liczby pasożytów w organizmie – może powodować żadnych rozpoznawalnych oznak lub objawów. Objawy mogą rozwijać się z umiarkowanym lub ciężkim zakażeniem, czasami postępuje jak pasożyt wędruje przez twoje ciało.

Późniejsze objawy

Połknąć larw Trichinella obłożony torbieli. Twoje soki trawienne rozpuszczają się torbiel, uwalniając pasożyta w organizmie. Larwy wnikać do ściany jelita cienkiego, w którym dojrzewają do dorosłych robaków Mate. Na tym etapie, mogą wystąpić

Około tygodnia po zakażeniu, dorosłe samice produkują larwy robaków, które przechodzą przez ścianę jelita, podaj krwiobiegu iw końcu nory do mięśni i innych tkanek. Inwazja ta tkanka może powodować

Jeśli masz łagodny przypadek włośnicy bez objawów, nie może wymagać pomocy medycznej. Jeśli wystąpią problemy żołądkowo-jelitowe lub ból mięśni i obrzęk około tygodnia po zjedzeniu wieprzowiny i mięsa zwierząt dzikich, należy skonsultować się z lekarzem.

Kiedy udać się do lekarza

Wysoka gorączka, ból mięśni i tkliwość, obrzęk powiek i twarzy, osłabienie, bóle głowy, nadwrażliwość na światło; Różowy oka (zapalenie spojówek)