Niedobór witaminy zapobieganie anemii

Można zapobiegać niektórym formom niedokrwistości z niedoboru witaminy poprzez wybór zdrowej diety, który zawiera różnorodne potrawy.

Pokarmy bogate w kwas foliowy m.in.

Pokarmy bogate w witaminę B-12 m.in.

Pokarmy bogate w witaminę C m.in.

Wybierz zdrowej diety

Rozważmy multiwitaminy

Większość dorosłych potrzebują tych dziennych stawek żywieniowych następujących witamin

Kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą wymagać więcej od każdej witaminy.

Nie pali

Jeżeli obawiasz się o uzyskanie wystarczającej ilości witamin z spożywanych pokarmów, zapytać lekarza, czy multiwitamina może być właśnie dla Ciebie. Większość ludzi się wystarczającej ilości witamin z żywności jedzą. Ale jeśli twoja dieta jest ograniczona, może chcesz wziąć multiwitaminy.

Pić alkohol w umiarkowanych ilościach, jeśli w ogóle

Papierosów zaburza wchłanianie składników odżywczych, takich jak witaminy C, więc może to spowodować zwiększenie ryzyka niedoboru witaminy. Jeśli palisz, przestań. Jeśli nie palisz, nie zaczynaj. Jeśli próbowałeś rzucić na własną rękę i nie były udane, porozmawiać z lekarzem na temat strategii, które pomogą Ci rzucić palenie.

Alkohol może przyczynić się do anemii z niedoboru witaminy. Jeśli zdecydujesz się pić alkohol, rób to z umiarem. Dla zdrowych osób dorosłych, umiarkowane spożycie alkoholu jest powszechnie uważane za

Napój jest 12 uncji (355 ml) piwa, 5 uncji (148 ml) wina lub 1,5 uncji (44 mililitrów) z 80-dowód alkoholi destylowanych.