Menu zimowe: jasny pomarańczowy produce

Jak zimowych szarego nieba, może twoje menu zimowe użyć trochę rozjaśnienie?

Pomyśl żywe produktów zimy: pomarańcze, mandarynki, dynie i piżmowa. Nie tylko te kolorowe owoce i warzywa rozjaśnić gotowanie zimą, są one pakowane w składniki odżywcze, too.

Zima to czas świeżych owoców cytrusowych, z mandarynki, pępek pomarańczy i czerwonego grejpfruta wszystkie wejścia w ich własnym czasie chłodnych miesięcy. Te tart-słodkie owoce Powerhouse zwiększyć swoją dietę z dużą dawką witaminy C i potasu, a także kwasu foliowego, błonnika, minerałów śladowych – a wszystko tylko około 100 kalorii na kubki.

Przy zakupie cytrusów, wybierz owoce ciężkie do ich wielkości, z jasnym, kolorowym skóry. Należy przechowywać w porządku na blacie przez około dwa tygodnie.

Następnie eksperymentować z cytrusów w swoje ulubione przepisy. Rozjaśnianie mieszać-Frys, łosoś, szparagi, a soczyste krewetki. A kwaśna słodycz cytrusowe “sprawia, że ​​jest to naturalne dla słodyczy z parfaits do budyniu.

Chcesz gotować kilka wspaniałych przystawka, posiłek, napoje, deser i pomysły? Florida Department of Citrus strona internetowa ma dziesiątki receptur na dobry początek.

Filiżanka zimą squash – jak butternut, Żołądź, spaghetti, a Hubbard – zatrudnia mniej niż 100 kalorii, jest pęknięcie z włókna, ćwierć codziennego B-6, a około jedna trzecia dziennego witaminy C i magnezu ,

I “wszyscy kabaczki zimowych są bogate w beta-karoten,” mówi David Grotto, RD, LD, rzecznik Stowarzyszenia Dietetycznego i autor 101 pokarmy, które może uratować życie. “Nie jest to zły squash w garść.

Przy zakupie squash, wybrać te, które są ciężkie do ich wielkości, z tępym skóry. Można przechowywać uncut squash na okres do trzech miesięcy w chłodnym miejscu (50-60 stopni).

Można również kuchenka mikrofalowa, piec, gotować, pary lub saut 瀝 między squash. Cubed squash gotuje się szybko w stir-frys też daje ciała i smak kojących zimowych zup i gulaszu i idzie świetnie w pieczywa, dipów, zapiekanek i ciast.

Łaskotać squasha fantazyjny wyrzeźbić dziecięce, rzeczy, a następnie pieczone mini dynie, sugeruje Grotto.

Jednak z nich korzystać, to dlaczego nie dać swoje ciało i menu impuls w tym roku z jasnym produktów zimy?

Źródła: Florida Department of cytrusowych: “Przepisy”. Cecha: “Zdrowe przekąski Zima”. Weight Loss Reportaż Clinic: “5 Super-zdrowe Native Foods”. California Department of Health Services: “. Świeże Fakty” Października 2006. David Grotto, RD, LD, krajowy rzecznik mediów, Dietetyczne Associatio; Autor, 101 Pokarmy, które może uratować życie. USDA Nutrient Laboratorium Danych.

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Kurczak, czekolada, sałatki, desery, zupy