liposomów winkrystyna (droga dożylna) opis i nazwy firmowe

wtrysku winkrystyna liposomów jest stosowany w leczeniu chromosomem Philadelphia-ujemne ostrą białaczkę limfoblastyczną (ALL od pH) u dorosłych pacjentów, którzy otrzymali co najmniej 2 wcześniejsze zabiegi, które nie działają dobrze. Koliduje ze wzrostem komórek nowotworowych, które w końcu zniszczone przez organizm. Winkrystyna liposom jest środkiem przeciwnowotworowym (lek nowotworu).

Ten lek jest podawany wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku winkrystyna liposomów w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania nie przeprowadzono w stosunku do wieku, objawów iniekcji winkrystyna liposomów w populacji pacjentów geriatrycznych. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Rozwiązanie, Zawieszenie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

alergie

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Pediatryczny

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

geriatryczna

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Inne interakcje

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Innych problemów medycznych

Leki stosowane w leczeniu raka są bardzo silne i mogą mieć wiele skutków ubocznych. Przed zastosowaniem leku należy upewnić się, że rozumiesz wszystkie ryzyka i korzyści. Ważne jest, aby ściśle współpracować z lekarzem w trakcie leczenia.

Lekarz lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w szpitalu lub leczenia raka centrum. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w żyle.

Lek ten zazwyczaj jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z informacjami ostrożnie. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy w regularnych wizyt podczas przyjmowania tego leku, aby upewnić się, że lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń podczas używania tego leku na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz pieczenie, drętwienie, mrowienie lub bolesne doznania w ramionach, rąk, nóg i stóp. Mogą to być objawy stanu zwanego neuropatia obwodowa.

Jeśli winkrystyna liposomów przypadkowe przecieki z żyły gdzie jest wtryskiwany, może uszkodzić skórę i powodować blizny. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zauważy, ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.

Winkrystyna liposomów może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Ten lek może spowodować poważną reakcję zespołu lizy guza zwany (TLS). Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz zmiany, ile i jak często mocz, szybki przyrost masy ciała, mięśni lub stawów, obrzęk stóp lub podudzi, lub czujesz się zmęczony.

Ten lek może powodować bóle brzucha, nudności, wymioty, zaparcia lub ciężką. Aby zapobiec zaparciom, lekarz może skierować cię do podjęcia środków przeczyszczających, pić płynów lub zwiększenie błonnika w diecie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami ostrożnie, aby zapobiec ciężkie zaparcia.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, wymioty, lub żółte oczy lub skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Ten lek może powodować zmęczenie, drętwienie lub mrowienie. Unikaj jazdy, obsługa maszyn, lub cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, dopóki nie wiemy, jak ten lek wpływa na Ciebie.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.