leczenia drobnych skaleczeń, zadrapań, otarć

alergie Trends

Niewielkie zagrożenia, które mogą prowadzić do niewielkich skaleczeń i otarć są częścią życia codziennego. Wystarczy jedno potknięcie ostrości podczas krojenia chleba i masz wyciąć palec. Albo awaryjnie na krawężniku i skórę kolano.

Dla ludzi, którzy mają alergię, wyzwania pozostały aktywne fizycznie mogą łatwo przewyższają korzyści dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia psychicznego. Bieganie, pływanie, a nawet w ogrodzie – jak przyjemne może być, gdy te działania po prostu biorąc oddech jest tak męczące; Ale o sezonowe alergie nie oznacza, że ​​musisz stać się shut-in. Nie oznacza to, nawet w środowiskach, gdzie pyłek kwiatowy i inne substancje drażniące są obfite, że trzeba zrezygnować z ćwiczeń. “Alergia nie są niepełnosprawność” …

Oczyścić Cut

Najpierw umyć ręce wodą z mydłem.

Następnie spłukać cięcie lub zeskrobać zimną wodą, aby usunąć brud i zanieczyszczenia. Trzymać obszar pod bieżącą wodą i wlać czystą wodę nad nim z kubka. Używać mydła do czyszczenia ran.

Nie trzeba użyć mocniejszych środków czyszczących – takie jak nadtlenek wodoru, jodu, lub alkoholu tarcie – do leczenia drobnych skaleczeń i zadrapań, ponieważ mogą podrażnić ranę. Chłodny czysta woda powinna być w porządku do czyszczenia rany.

Zatamować krwawienie

Niewielka ilość krwi, może przyczynić się do czyszczenia ran. Mniejsze kawałki i otarcia zwykle zatrzymać krwawienie na własną rękę. Cięcia w głowę lub rękę może krwawią bardziej, że obszary te mają dużo naczyń krwionośnych.

Aby zatrzymać krwawienie, delikatnie stosować mocne, bezpośrednie naciski za pomocą czystej ściereczki lub gazy. Trzymaj ciśnienie rośnie.

Nie wolno podnosić ściereczki lub gazy, by sprawdzić na ranę, bo to mogłoby spowodować rany rozpoczęcia krwawienia ponownie. Jeśli krew sączy się przez opatrunek, wystarczy umieścić więcej na górze i utrzymania ciśnienia.

Rana jest na twarzy; Krawędzie cięcia są postrzępione lub gapić otwarte, cięcie jest głębokie (1/4 cala lub więcej), można też zobaczyć, tłuszcz lub mięśni. Są oznaki, że może trzeba szwów; Nie można uzyskać wszystkie brudu z rany, a rana została spowodowana przez coś bardzo brudną lub zardzewiałe; Masz nakłucia lub cięcie i nie miał strzał tężcowi w ciągu ostatnich 5 lat; Rana jest od zwierzęcia lub człowieka ukąszenia; Obszar rannych czuje odrętwienie.

Jeśli cięcie jest na rękę lub ramię, możesz pomóc spowolnić krwawienie poprzez podniesienie go nad głową.

Jeżeli cut tryska krew, czy też nie zatrzymuje krwawienie, skorzystać z pomocy lekarskiej od razu.

Kiedy wezwać lekarza

Większość drobne skaleczenia i otarcia nie potrzebują opieki lekarskiej. Ale jeśli zadzwonić lekarz