krwawienie z pochwy, kiedy iść do lekarza

Kobiety po menopauzie nie przyjmujących hormonalną terapię zastępczą powinny udać się do lekarza w przypadku wystąpienia krwawienia z pochwy;. Kobiety po menopauzie przyjmujących cykliczną terapię hormonalną mogą wystąpić pewne krwawienia z pochwy. Cykliczny schemat terapii hormonalnej – estrogeny doustne dobę oraz progestagen doustna dla 10 do 12 dni w miesiącu – może prowadzić do krwawienia, które przypomina okres (krwawienie z odstawienia) przez kilka dni z miesiąca. Jeśli krwawienie inne niż oczekiwane krwawienia z odstawienia, należy skontaktować się z lekarzem; Kobiety po menopauzie przy ciągłej terapii hormonalnej – połączenie niskiej dawki estrogenu i progesteronu w codziennym – może wystąpić lekkie, nieregularne krwawienia w ciągu pierwszych sześciu miesięcy.. Jeżeli krwawienie nie ustępuje dłużej lub zaczyna silne krwawienie, skonsultować się z lekarzem;. Dziewczyny, które nie mają żadnych innych oznak dojrzewania lub są w wieku poniżej 8 powinien mieć jakiekolwiek krwawienie z pochwy zbadane.

Jeśli jesteś w ciąży, natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli zauważy krwawienie z pochwy.

Ogólnie rzecz biorąc, w każdej chwili wystąpić nieoczekiwane krwawienie z pochwy, należy skonsultować się z lekarzem. Czy krwawienie z pochwy jest normalne zależy od wieku i okoliczności.

w następujących sytuacjach należy skontaktować się z lekarzem

Następujące sytuacje mogą normalne, ale należy porozmawiać z lekarzem, jeśli obawiasz

Nowonarodzone dziewczynki mogą mieć krwawienia z pochwy podczas pierwszego miesiąca życia. Krwawienie to nadmierne lub trwa dłużej powinien być wyrejestrowany;. Nastolatkowie, którzy właśnie rozpoczęli posiadające okresy mogą wystąpić nieregularne cykle w ciągu pierwszych kilku lat. Ponadto, wiele dziewcząt i kobiet mają lekkie plamienie na kilka dni przed miesiączki;. Kobiety rozpoczynające pigułki antykoncepcyjne mogą wystąpić sporadyczne plamienia pierwszych kilku miesięcy. Kobiety zbliżają menopauzę (okołomenopauzalnym) mogą doświadczać coraz znaczne lub nieregularne okresy. Zapytaj swojego lekarza o możliwych zabiegów, aby zminimalizować objawy.