krętarzowej kaletki – przegląd wątek

Ból zarządzania Trends

Zapalenie kaletki jest zapalenie drobnych pęcherzyków płynu (torebek), które poduszki i nasmarować obszary między ścięgien i kości. Krętarzowej bursa jest duża sac oddzielając krętarza większego biodra i mięśni i ścięgien ud i pośladków. Zapalenie kaletki może wpływać wiele z torebek wokół bioder, ale krętarzowej zapalenie kaletki jest najczęstsze. Krętarzowej kaletki występuje częściej u kobiet w średnim wieku lub starszych, niż u mężczyzn i młodszych ludzi.

Komitet doradczy FDA ostatnio zalecił FDA ustawić pewne ograniczenia na paracetamol, lek, który jest stosowany w wielu leków na receptę i bez recepty w celu łagodzenia bólu i obniżenia gorączki; Ograniczenia te mogą obejmować startu rynku kilka leków na receptę, takich jak leki przeciwbólowe Percocet i Vicodin, które łączą paracetamol z innymi substancjami czynnymi; Powodem proponowanych limitów jest ryzyko uszkodzenia wątroby od podejmowania zbyt wiele paracetamol; Że…

Objawy mogą obejmować zapalenie krętarzowej

Leczenie domu na zapalenie kaletki obejmuje

Jeśli leczenie w domu nie zwalnia bólu zapalenie kaletki, leczenie takie jak lidokaina lub zastrzyki sterydowe do kaletki krętarzowej może pomóc.

Ciepło i zaczerwienienie w okolicy może być oznaką infekcji, które mogą wymagać oceny przez lekarza. Operacja jest rzadko potrzebne.

Ból biodra, a czasami ból pośladków, który rozprzestrzenia się w dół na zewnątrz udo do obszaru kolana. Ból może być gorsza w trakcie działań, takich jak chodzenie, bieganie, lub siedząc ze skrzyżowanymi nogami z nogi na przeciwległym kolanie. Ból może być ciężkie tyle w nocy, że zakłóca sen; Czułość po naciśnięciu na obszarze zagrożonym lub dotkniętym leżą na boku; Kuśtykający; Obrzęk ze zwiększonego poziomu płynu w obrębie kaletki; Zaczerwienienie i ciepło (od stanu zapalnego lub infekcji).

Odpoczynek; okłady z lodu na tym terenie; Leki łagodzące ból i obrzęk; Utrata masy ciała, aby zmniejszyć nacisk na biodra; Ćwiczenia wzmacniające mięśnie bioder; Ćwiczenia rozciągające na biodra i dolnej części pleców; Unikanie długotrwałego kondycję i aktywność, która powoduje ból; Korzystanie z trzciny lub kul, aby zmniejszyć nacisk na biodra; Za pomocą dźwigu w bucie, w celu zmniejszenia nacisku na biodrze Jeśli jedno ramię jest krótsze niż drugie.