Korzystanie z dawcy nasienia: co trzeba wiedzieć

Około 1300 dzieci rodzi się każdego roku w Wielkiej Brytanii z oddanej spermy. Oto, co musisz wiedzieć, jeśli myślisz o założeniu rodziny z pomocą dawcy spermy.

Dawca spermy może być wykorzystany do pomocy pary i osoby stają się rodzicami, niezależnie od tego, czy są heteroseksualne, lesbijki, geje, osoby samotne, zamężne, rozwiedzione lub mieszkające z kimś.

Ale podejmowania decyzji o wykorzystaniu wpłat spermy może być trudne i istnieje wiele kwestii do rozważenia.

Istnieją trzy główne drogi

Jak znaleźć dawcy spermy

Dawca spermy jest zwykle używany, aby pomóc kobiecie zajść w ciążę poprzez dawcy inseminacji. Jest to prosta procedura, gdzie cienka rurka lub strzykawki z nasienia dawcy środku jest wkładany do pochwy, szyjki macicy lub macicy podczas kobiety płodnej czasie miesiąca. Może on być również stosowany jako część in vitro, jeśli jest to konieczne.

Czytaj więcej na temat sztucznej inseminacji.

Czytaj więcej o IVF.

Jest to sieć klinik płodności, zarówno jak i prywatnym, w Wielkiej Brytanii, które są licencjonowane przez Nawożenia i Embriologii Człowieka (HFEA Association).

HFEA-licencjonowanych klinik i banki spermy muszą spełniać rygorystyczne przepisy w celu zapewnienia spermy dawcy dostarczają jest wolny od infekcji, takich jak chlamydia oraz HIV, pewnych zaburzeń genetycznych. Mają również wsparcie i doradztwo prawne na rękę.

W przypadku korzystania z licencjonowanej kliniki, nie będzie znać tożsamość dawcy spermy, ale będzie można znaleźć informacje takie jak jego grupy etnicznej, cech osobowych i tak dalej. Twoje dziecko również będzie miał dostępu do tego non-identyfikujące informacje o dawcy, gdy osiągną 16.

Jak korzystać dawcy spermy

Ponadto, dziecko będzie w stanie uzyskać informacje o dawcy (imię, pod warunkiem, ostatnia znana adresową i tak dalej), po osiągnięciu 18 lat. Dotyczy to jeśli leczenie miało miejsce po 1 kwietnia 2005. Przedtem dawcy nasienia były anonimowe.

Przeczytaj informacje HFEA o tym jak dorosłe dzieci mogą uzyskać informacje na temat ich nasienia dawcy.

Jeśli używasz zdobyłem spermę od licencjonowanego klinice, można mieć pewność, że dawca nie będzie

Będziesz miał władzę rodzicielską, a jeśli jesteś w związku małżeńskim lub partnerskim, współmałżonek będzie automatycznie drugiego rodzica prawnego dziecka (chyba że można wykazać, że osoba ta nie wyraziła zgody na leczenie).

Jeśli jesteś w związku, twój partner będzie drugim rodzicem prawną jeśli oba podpisać odpowiedni formularz zgody dostępne z kliniki.

Idąc do kliniki płodności

Do listy oczekujących na dawców spermy różnić się od kliniki do kliniki, więc sprawdź razy z wielu z nich czeka przed wyborem, gdzie mają swoje leczenie.

Jeśli masz nadzieję mieć na leczenie bezpłodności trzeba skierowania od lekarza. Aby uzyskać skierowanie trzeba spełniać pewne kryteria. Zapytaj swojego lekarza o dalsze informacje na ten temat.

Użyj HFEA Wybierzmy funkcję wyszukiwania kliniki płodności, aby zlokalizować kliniki płodności blisko ciebie.

Korzystanie dawcy spermy z kimś, kogo już znasz lub które zostały spełnione przez agencję wprowadzenie z prywatnej umowy, może być dobre dla niektórych ludzi (na przykład, jeśli chcesz stały kontakt z dawcy podczas życia dziecka), ale jest nieuregulowany i potencjalnie ryzykowny.

Nie ma prawnego i medycznego zabezpieczenia, które licencjonowanym klinika może dać i nie mogą być pewni, że dawca został poddany kontroli i sprawdzone. Być może zatem zdecydować, aby przejść do kliniki ze sobą tak, że masz niezbędne zabezpieczenia prawne i medyczne.

Jeśli nie, a Ty zdecydujesz się przejść z prywatnej aranżacji poza klinice płodności, zawsze będziesz matka dziecka. Jednakże ustawa o tym, kto będzie dziecka drugie z rodziców jest bardziej skąpe. Jest możliwe, że dawca spermy będzie ojcem prawnym swojego dziecka, w zależności od

Idąc za granicę na leczenie z oddanej spermy może wydawać się atrakcyjną opcję, jeśli jest to tańsze lub lista oczekujących jest krótszy.

Dawca nasienia prywatnym aranżacji

Należy jednak pamiętać, że różne przepisy bezpieczeństwa i prawne mogą ubiegać się o zagranicznych klinikach. Jeśli pójdziesz do UK licencją klinice płodności, dawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej lub praw nad dzieckiem. To nie jest to regułą, jeśli masz leczenie za granicą.

Zawsze wykonać badania przed pójściem do przodu z leczenia za granicą, w szczególności, aby dowiedzieć się o

Plemniki Narodowy Bank otworzył w Birmingham do rozwiązania problemu niedoboru dawców spermy w Wielkiej Brytanii. Jest to magazyn centralny spermy do użytku zarówno przez klinikach prywatnych i płodności.

11/03 /

11/03 /

Sprawdzaj najważniejsze rzeczy do przemyślenia, jeśli planujesz zajść w ciążę, w tym kwas foliowy, alkoholu i różyczce

Idąc za granicą dawcy spermy

Dowiedzieć się, co jest zaangażowany w sztucznej inseminacji, leczenie niepłodności

Jak uzyskać ten problem zdiagnozowany i możliwości leczenia dostępne

Krajowy bank spermy

Sprawdzaj przyjęcia lub wspierania dziecka od opieki, kwestie zdrowotne i wsparcie po przyjęciu i usług

Fakty dotyczące tej samej płci rodzicielstwa dzięki inseminacji, macierzyństwa zastępczego lub przyjęcia

Sprawdzaj zabiegów i wsparcie dostępne, jeśli masz problemy z płodnością

Planuje ciążę

Sztuczne zapłodnienie

Niska liczba plemników

Przyjęcie i promowanie

Posiadanie dzieci, jeśli jesteś gejem

Płodność