kontrola wagi sekret: bilans energetyczny

Co myślisz, gdy słyszysz “bilansu energetycznego” pojęcie – może deskorolka kaskaderów lub joga stanowi? Co to naprawdę znaczy, przynajmniej w środowisku opieki zdrowotnej, jest sztuką zużywa tylko odpowiednią ilość kalorii, aby zarządzać swoją wagę.

Jesteś prawdopodobnie zna balansowaniu kariery żonglerki, rodziny, przyjaciół, społeczności i indywidualnych potrzeb. W kontroli wagi, The “balansowanie” oznacza podejmowanie jedynie tyle żywności i napojów, jak trzeba paliwo podstawowe funkcje organizmu, czynności życia codziennego, i ćwiczenia.

Liczba kalorii potrzebnych do bilansu energetycznego jest bardzo indywidualne, i zmienia się z dnia na dzień, w zależności od poziomu aktywności. Ważący raz w tygodniu (lub nawet częściej) jest najprostszym sposobem, aby ustalić, czy jesteś w bilansie energetycznym. Jeśli wziąć więcej kalorii niż spalamy, prawdopodobnie pojawi się jako masa zdobyte podczas tworzenia deficyt kalorii wysyła igłę na skali zegara.

Liczenie kalorii może być pracochłonne i może zająć całą zabawę z jedzeniem. Więc zamiast mocowaniu kalorii, myśleć żywności, chwalebne jedzenie! Wybór pokarmy, które są bogate w błonnik, płyn, i składniki odżywcze, które wypełniają cię na mniej kalorii jest kluczem do bezbolesnego cięcia kalorii.

Owoce, warzywa, fasola, produkty pełnoziarniste, o niskiej zawartości tłuszczu mlecznego i małe porcje chudego mięsa i orzechy są tego rodzaju żywności należy się cieszyć każdego dnia. Żywności nieprzetworzonej (tych w ich naturalnej postaci) są najzdrowsze opcji w sklepie spożywczym.

Jeśli lubisz jeść rafinowane, przetworzonej żywności, rób to z umiarem, aby lepiej kontrolować ilość spożywanych kalorii.

Zdrowa dawka regularnej aktywności fizycznej będzie zwiększyć swój metabolizm na dwa sposoby. Za każdym razem poruszać, spalić kalorie. Ćwiczenia także buduje mięśnie, a im więcej masz mięśni, tym więcej kalorii trzeba po prostu zachować podstawową przemianę materii (liczbę kalorii potrzebnych do trawienia, oddychania, krążenia krwi i innych procesów zachodzących w organizmie, gdy jesteś w stanie spoczynku).

Oczywiście, bilans energetyczny nie jest jedyną korzyścią z regularnych ćwiczeń. Wykaz ten obejmuje utratę masy ciała, silniejsze mięśnie i kości, niższy poziom cholesterolu i ciśnienie krwi i zdrowsze serce – nie wspominając o zapobieganie chorobom i dłuższą żywotność.

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …