kardiowersji, co jest?

Kardiowersji (KAR-de-O-VER-Shun) jest zabiegiem, który może przywrócić szybkie lub nieregularne bicie serca do normalnego rytmu. Szybkie lub nieregularne bicie serca nazywane jest arytmia (ah-RITH-me-ach).

Arytmia może zapobiec swoje serce od pompowania wystarczającej ilości krwi do ciała. Mogą też zwiększyć ryzyko udaru mózgu, zawału serca i nagłego zatrzymania krążenia.

Aby zrozumieć, arytmie, pomaga zrozumieć, jak działa serce. Twoje serce jest mięśniem, posiada wewnętrzną instalację elektryczną, która kontroluje szybkość i rytm bicia serca. Z każdym bicie serca, sygnał elektryczny rozciąga się od góry do dołu serca.

Przegląd

Jako sygnał wędruje, to powoduje, że serce kontrakt i pompować krew. Proces powtarza się każdego nowego serca. (Aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji elektrycznej serca oraz szczegółowej animacji, przejdź do zagadnień związanych ze zdrowiem Jak serce pracuje artykuł).

Perspektywy

Problem z jakąkolwiek częścią tego procesu może spowodować arytmię. Podczas arytmia, serce może bić zbyt szybko, zbyt wolno, lub o nieregularnym rytmie. Lekarze używać kardiowersji skorygować szybkie lub nieregularne bicie serca.

Kardiowersji odbywa się na dwa sposoby: za pomocą procedury elektryczne lub za pomocą leków.

Dla procedury elektrycznego, twoje serce jest podana wstrząsy o niskim zużyciu energii, aby wywołać normalny rytm. Jesteś chwilowo uśpiony, zanim podano wstrząsy. Ten typ kardiowersji odbywa się w szpitalu, jak w warunkach ambulatoryjnych. “Przychodnia” oznacza, że ​​można iść do domu po zabiegu jest wykonywana.

Używanie leków skorygować arytmii również jest formą kardiowersji. Ten typ kardiowersji zwykle odbywa się w szpitalu, ale również może być zrobione w domu lub w gabinecie lekarskim.

W tym artykule opisano tylko procedurę kardiowersji elektrycznej.

Kardiowersji nie jest taka sama jak defibrylacji (de-fib-Rih-LA-Shun), choć obie wiążą szokujące serce. Defibrylacja daje wstrząsy wysokoenergetyczne do serca w leczeniu bardzo nieregularne i poważnych zaburzeń rytmu serca. Używa się go w celu przywrócenia normalnych uderzeń serca w ciągu zdarzeń zagrażających życiu, takich jak nagłe zatrzymanie krążenia.

Wskaźnik sukcesu kardiowersji zależy od rodzaju arytmii jest używany do leczenia. Jednak ze wszystkimi arytmii, wskaźnik sukcesu jest zazwyczaj 75 procent lub lepiej.

Szybkie lub nieregularne bicie serca może wystąpić ponownie po kardiowersji. Z tego powodu może być konieczne, aby mieć więcej niż jedną kardiowersji w czasie.

Procedura ma pewne ryzyko. Na przykład, może to pogarszać arytmii. Jednak poważne problemy są rzadkie.