Jogurt

Nazwy zwyczajowe: Jogurt

Ocena skuteczności i bezpieczeństwa

Oo … Ethno lub inne dowody skuteczności.

Ocena bezpieczeństwa

Jogurt jest ogólne określenie dla sfermentowany, lekko kwaśnego produktu mlecznego, który zawiera zasadniczo żadnego alkoholu. Najczęściej jest przygotowana przez dodanie żywych hodowli Streptococcus thermophilus i Lactobacillus bulgaricus ogrzewanych całości lub odtłuszczonego mleka krowiego. Mieszaninę inkubuje się i homogenizuje w postaci ciała półstałego. Mleko zagęszczone odtłuszczone lub suche mlecznego czasem są dodawane do produkcji kremem teksturę. Jeśli kultury Lactobacillus acidophilus dodaje się produkt o nazwie acidophilus mleka. Jogurt zawiera źródło dietetycznego wapnia i białka, a także kwasu foliowego, magnezu i cynku.

Jogurt został awansowany do przywrócenia flory przewodu pokarmowego po układowej antybiotykoterapii oraz złagodzić świąd odbytu, afty i owrzodzenia. Duża liczba bakterii w aktywnym jogurtu (każdy mililitr nazwami handlowymi zawiera około 125 milionów L. bulgaricus i S. thermophilus 125 milionów) można przyśpieszyć kolonizacji okrężnicy, usuwając w ten sposób zbiornik na drożdże. Powyżej 3 lat temu, bakteryjne terapia zastępcza z kulturami żywych stwierdzono, że ma ustaloną wartość w zapobieganiu lub leczeniu takich chorób. Jogurt wykazuje wewnętrzną aktywność przeciwbakteryjną, prawdopodobnie w dużej mierze ze względu na zawartość kwasu mlekowego. kwasu mlekowego wykazał aktywność bakteriobójczą wobec niektórych organizmów, ale to nie jest prawdopodobnie jedynym czynnikiem eliminacji bakterii.

Tłuszczu za utratę wagi wykazano przy użyciu jogurtu. Zwiększona podaż wapnia został zaproponowany jako mechanizm tego efektu. Dawniejsze badania wykazały działania obniżającego poziom cholesterolu z jogurtu. Badania sugerują, jogurt ma działanie ochronne przed chorobą niedokrwienną serca i podwyższone ciśnienie krwi.

Jeden ludzkie badania kliniczne wykazały, że dodatek do pokarmu jogurt znacznie zmniejszona znacznik resorpcji kości u kobiet po menopauzie. Pomimo, że istnieje debaty dotyczącej roli dodatkowego wapnia w profilaktyce osteoporozy, jogurt pozostaje zaleca źródłem wapnia.

Jogurt może mieć również pewne właściwości przeciwnowotworowe. Jogurt ma działanie ochronne przed niektórymi nowotworami w eksperymentach laboratoryjnych, jednak przekonujących danych klinicznych nie są dostępne.

Jogurt jest stosowany jako substytut mleka dla tych, którzy nie tolerują laktozy. Jogurt jest w centrum kontrowersji w odniesieniu do produktów mlecznych, które mogą być tolerowane przez osoby z niedoborem laktazy. Badania nie są jednoznaczne. Sprawozdania te z nietolerancją laktozy i innych chorób jelit wskazują poszczególne odpowiedzi, które często różnią się od wyników badań.

Jogurt ma również stosowane do zapobiegania powtarzające drożdżycy pochwy. Poczyniono pewne zainteresowanie w bezpośrednim pochwy wkropleniu jogurt do leczenia zakażeń Candida. Jednakże efekty kliniczne takiej terapii nie zostały określone w dobrze kontrolowanych badań, i ten sposób nie może być powszechnie zalecane, zwłaszcza u kobiet w ciąży.

Ponadto do ich powszechnego stosowania jako żywności jogurtu badano w badaniach klinicznych, w ilości 100 do 200 g / dzień.

Korzystanie z jogurtu zawierającego żywe kultury probiotyczne () nie jest zalecane u pacjentów z grupy ryzyka zakażeń oportunistycznych lub u osób z poważnie uszkodzonych odcinków przewodu pokarmowego.

Ogólnie uznane za bezpieczne w zastosowaniu jako pokarm.

Brak dobrze udokumentowane.

Jogurt nie jest związany z wszelkich istotnych działań niepożądanych.

Brak danych.

Referencje