Jakie są oznaki i objawy zespołu niespokojnych nóg?

Cztery podstawowe objawy zespołu niespokojnych nóg (RLS) są

Musisz mieć wszystkie cztery z tych objawów należy zdiagnozowano RLS.

RLS dostaje swoją nazwę od chęci poruszania nogami, siedząc lub leżąc. Ten ruch łagodzi nieprzyjemne odczucia, że ​​RLS czasami powoduje. Typowe ruchy są

Chęć Move

Ludzie, którzy mają RLS opisać nieprzyjemne uczucia w ich kończynach, jak pełzanie, indeksowania, ciągnięcie, swędzenie, mrowienie, pieczenie, bóle lub porażenia prądem elektrycznym. Ciężkie RLS może powodować bolesne uczucia. Jednak ból zwykle jest bardziej niż ból ostry, przeszywający ból.

nieprzyjemne odczucia

Dzieci mogą opisywać objawy RLS inaczej niż dorośli. U dzieci, warunek może wystąpić nadpobudliwość. Jednakże, nie jest w pełni znana, jak zaburzenia są związane.

Te nieprzyjemne uczucia z RLS często występują w obrębie kończyn dolnych (cieląt). Ale uczucia mogą pojawić się w dowolnym miejscu w nogach i stopach. Oni mogą także wystąpić w ramionach.

Te uczucia wydają się pochodzić z głębi kończyn, a nie od powierzchni. Zazwyczaj będzie mieć uczucia w obu nogach. Jednakże uczucia mogą występować w jednej nogi, przejście od jednego do drugiego ramienia, ani nie wpływa na nogę więcej niż w innych.

Ludzie, którzy mają łagodne objawy mogą zauważyć je tylko wtedy, gdy są one wciąż na jawie lub przez dłuższy czas, na przykład na długiej podróży samolotem lub podczas oglądania telewizji. Jeśli szybko zasnąć, nie mogą mieć objawy podczas leżenia w nocy.

Te nieprzyjemne uczucia z RLS nie są takie same, jak noga skurcze wiele osób się w nocy. Często skurcze nóg są ograniczone do określonych grup mięśni w nodze, które można poczuć zaostrzenie. kurcze nóg powodują bardziej dotkliwy ból i wymagają rozciągania mięśni zaatakowaną przez ulgi.

Czasami zapalenie stawów lub choroba tętnic obwodowych (P.A.D.) może spowodować ból lub dyskomfort w nogach. Przenoszenie kończyny zazwyczaj pogarsza dyskomfort zamiast łagodzenia go.

Wielu ludzi, którzy RLS również stan zwany okresowe ruchy kończyn w czasie snu (PLMS). PLMS powoduje nogi lub ramiona drgać lub szarpać się co 10 do 60 sekund podczas snu. Ruchy te spowodować obudzić się często i dostać mniej snu.

PLMS zazwyczaj wpływa na nogi, a także może wpływać na broni. Nie każdy, kto ma PLMS ma również RLS.

RLS może sprawić, że trudno spaść lub pobytu we śnie. Jeśli RLS zaburza sen, może czuć się zmęczony w ciągu dnia.

Brak snu może spowodować, że trudno skoncentrować się w szkole lub w pracy. Za mało snu może również powodować depresję, wahania nastroju i innych problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.

Periodic Limb Movement w trybie uśpienia

Podobne problemy ze snem