Jakie są oznaki i objawy rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego?

Oznaki i objawy rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego (DIC) zależy od jego przyczyny i czy stan jest ostry lub przewlekły.

Ostra DIC rozwija się szybko (w ciągu godzin lub dni) i jest bardzo poważny. Przewlekły DIC rozwija się wolniej (w ciągu tygodni lub miesięcy). To trwa dłużej i zwykle nie jest rozpoznawany tak szybko, jak ostrym DIC.

Z ostrego rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego krzepnięcia krwi w naczyniach krwionośnych zazwyczaj występuje najpierw, a następnie krwawienia. Jednak krwawienie może być pierwszym oczywistym znakiem. Poważne krwawienie może pojawić się bardzo szybko po wystąpieniu ostrego DIC. Zatem konieczne jest leczenie w nagłych wypadkach w szpitalu.

Oznaki i objawy nadmiernego krzepnięcia krwi

krzepnięcia krwi występuje również z przewlekłym DIC, ale zwykle nie prowadzi do krwawień. Czasami przewlekły DIC nie ma oznak lub objawów.

Oznaki i objawy krwawienia

W DIC, skrzepy tworzą całej małych naczyń krwionośnych w organizmie. Te skrzepy można zmniejszyć lub zablokować przepływ krwi przez naczynia krwionośne. Może to powodować następujące objawy podmiotowe i przedmiotowe

W DIC, zwiększona aktywność krzepnięcia stosuje się do płytek i czynników krzepnięcia krwi. W efekcie może wystąpić poważne krwawienia. DIC może spowodować krwawienie wewnętrzne i zewnętrzne.

krwawienie wewnętrzne może występować w narządach organizmu, takich jak nerki, jelita i mózgu. Krwawienie może stanowić zagrożenie dla życia. Oznaki i objawy krwawienia wewnętrznego m.in.

krwawienie zewnętrzna może występować pod lub na skórę, na przykład w miejscu nacięć lub dożylnej (IV) igły. krwawienie zewnętrznej mogą także występować z błony śluzowej. (Błona śluzowa jest tkanka, że ​​linie niektórych narządów i jam ciała, takie jak nos i usta).

krwawienie zewnętrzne mogą spowodować małopłytkowa (Purr-mruczenie-AH) lub wybroczyny (Pe-TEE-key-ay). Plamica są fioletowy, brązowy, czerwony i siniaki. To może się zdarzyć, zasinienie łatwo i często. Wybroczyny są małe czerwone lub fioletowe kropki na skórze.

Inne objawy krwawienia zewnętrznego należą