Jakie są oznaki i objawy POChP?

Początkowo POChP może spowodować brak objawów lub jedynie łagodne objawy. Ponieważ choroba pogarsza objawy zwykle stają się bardziej dotkliwe. Typowe objawy POChP m.in.

Jeśli pacjent choruje na POChP, również mogą mieć przeziębienia lub grypy (grypy) częściej.

Nie każdy, kto ma objawy powyżej ma POChP. Podobnie, nie każdy, kto ma POChP ma te objawy. Niektóre z objawów POChP są podobne do objawów choroby i innych warunków. Lekarz może stwierdzić, czy pacjent choruje na POChP.

Jeśli objawy są łagodne, nie można ich zauważyć, lub może dostosować swój styl życia, aby ułatwić oddychanie. Na przykład, można skorzystać z windy zamiast schodów.

Z biegiem czasu, objawy mogą być bardzo nasilone wystarczy udać się do lekarza. Na przykład, może pojawić się duszności podczas wysiłku fizycznego.

Nasilenie objawów będzie zależała od tego, ile masz uszkodzenie płuc. Jeśli trzymać palenie, szkoda nastąpi szybciej, niż gdyby po rzuceniu palenia.

Ciężka POChP może powodować inne objawy, takie jak obrzęk kostek, stóp lub nóg, utrata masy ciała, a także niższą wytrzymałość mięśni.

Niektóre ciężkie objawy mogą wymagać leczenia w szpitalu. You-z pomocą członków rodziny lub przyjaciół, jeśli jesteś w stanie, powinni szukać pomocy w nagłych wypadkach, jeśli

Opisuje jak POChP lub przewlekła obturacyjna choroba płuc, jest postępującą chorobą, która sprawia, że ​​trudno oddychać. Szczegóły objawy POChP. Przedstawia, w jaki sposób działa na choroby płuc. Wyjaśnia, w jaki postęp choroby może być spowolnione.

Ten omawia egzomie Sequencing Project NHLBI użytkownika. Możliwe dzięki ustawie odzyskiwania i reinwestycji amerykańskiej 2009 roku, projekt ten umieszczono sześć nagród w pięciu ośrodków akademickich w celu identyfikacji połączeń genetyczne do chorób serca, płuc i naczyń. Poszczególne badania zajmie krytycznych problemów zdrowotnych, takich jak zawał serca, udar mózgu, POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), wysoki poziom cholesterolu we krwi, wysokie ciśnienie krwi, otyłość i nadwaga, i innych.

W tym NHLBI Beneficjenta dr Edwin Silverman mówi o badaniu klinicznym o nazwie COPDGene. Badanie to jest zbadanie, czy określone czynniki genetyczne, niektórzy ludzie, którzy palą bardziej narażone na rozwój POChP niż inni.

POChP lub przewlekła obturacyjna choroba płuc, jest chorobą płuc, która powoduje, kaszel, sapanie, duszność i inne objawy. POChP jest główną przyczyną niepełnosprawności i trzecią wiodącą przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych.

Ponad 10.000 wolontariuszy z całego kraju bierze udział w COPDGene. Wyniki tych badań może doprowadzić do lepszego zrozumienia POChP oraz poprawie jak choroba diagnostyki i leczenia.

Dołącz NHLBI oraz POChP Dowiedz się więcej lepiej oddychać programu ® jak podniesienie świadomości na temat POChP i zachęcić osoby zagrożone w celu omówienia objawów z lekarzem.

Jeśli pacjent choruje na POChP lub przypuszcza, że ​​może być zagrożone, można podjąć kroki, aby ułatwić oddychanie i żyć dłużej i bardziej aktywnego życia. Uzyskaj prosty test oddychania i porozmawiać z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia na temat możliwości leczenia.

NHLBI opracowany krajowy POChP Dowiedz się więcej lepiej oddychać programu ®, aby zwiększyć świadomość POChP. Kampania ma na celu pomóc osobom z POChP i osoby zagrożone dostać wcześnie wykryty, zrozumieć ich możliwości leczenia i żyć lepiej z tą chorobą.

Dowiedz się więcej o najważniejszych wydarzeniach kampanii, działań i zasobów.