Jakie są oznaki i objawy niedokrwistości hemolitycznej z?

Objawy i oznaki niedokrwistości hemolitycznej, będzie zależeć od rodzaju i ciężkości choroby.

Ludzie, którzy mają łagodną niedokrwistość hemolityczna często nie mają żadnych objawów. Bardziej dotkliwe niedokrwistość hemolityczna może powodować wiele objawów podmiotowych i przedmiotowych, i mogą być poważne.

Wiele oznak i objawów niedokrwistości hemolitycznej o zastosowanie do wszystkich rodzajów anemii.

Oznaki i objawy niedokrwistości

Najczęstszym objawem wszystkich typów niedokrwistości jest zmęczenie (męczliwość). Zmęczenie występuje, ponieważ organizm nie ma wystarczającej ilości czerwonych krwinek do przenoszenia tlenu do różnych jego częściach.

Oznaki i objawy niedokrwistości hemolitycznej

Niska liczba krwinek czerwonych może również powodować duszność, zawroty głowy, bóle głowy, zimna w dłoniach i stopach, bladość skóry i ból w klatce piersiowej.

Niedobór czerwonych krwinek oznacza również, że twoje serce musi ciężej pracować, aby przenieść bogatą w tlen krew przez ciało. Może to prowadzić do rytmu serca (nieregularne bicie serca), szmery w sercu, powiększone serce, a nawet niewydolności serca.

Żółtaczka dotyczy żółtawego zabarwienia skóry i białek oczu. Gdy czerwone krwinki śmierć, uwalniając hemoglobinę do krwiobiegu.

Hemoglobina jest w podziale na związek o nazwie bilirubiny, co daje skórę i oczy żółtawego koloru. Bilirubiny powoduje również mocz być ciemny żółty lub brązowy.

Kamienie żółciowe lub rozszerzonej śledziony może powodować ból w nadbrzuszu. Wysoki poziom bilirubiny i cholesterolu (od rozpadu krwinek czerwonych) mogą tworzyć się kamieni w woreczku żółciowym. Kamienie te mogą być bolesne.

Śledziona to narząd w jamie brzusznej, który pomaga zwalczać zakażenia i odfiltrowuje starych lub uszkodzonych krwinek. Niedokrwistość hemolityczna, śledziony może być powiększona, które mogą być bolesne.

U osób, które mają anemię sierpowatą, komórki w kształcie sierpa może zablokować małe naczynia krwionośne i blokują przepływ krwi. Może to powodować owrzodzenia nóg i bóle w całym ciele.

mogą wystąpić niedokrwistość hemolityczna powodu transfuzji krwi. Może się to zdarzyć, jeśli transfuzji krwi jest inna grupę krwi niż krew.

Oznaki i objawy ciężkiej reakcji do transfuzji to gorączka, dreszcze, niskie ciśnienie krwi i wstrząs. (Wstrząs jest stanem zagrażającym życiu, które występuje, gdy organizm nie ma wystarczającej ilości przepływu krwi).