Jakie pożywienie?

Badamy dowody Za zdrowotnych z dnia 10 najbardziej popularnych tzw pożywienie.

Tak zwane, bo nie ma oficjalnej definicji “pożywienie”, a UE zakazała zdrowotnych na opakowaniach chyba poparte dowodami naukowymi.

Ale to nie powstrzymało wielu marek spożywczych z finansowania naukowców do badań korzyści zdrowotne wynikające z ich produktu.

Tendencja pożywienie wykorzystuje fakt, że zdrowych wyborów stylu życia, w tym diety, może zmniejszyć nasze ryzyko chorób przewlekłych, takich jak choroby serca, udaru mózgu i raka.

Znaczenie zrównoważonej diety

Pożywienie “lub” Super dieta “?

Dietetycy unikać terminu “pożywienie” i wolą mówić o “super diet”, gdzie nacisk kładzie się na zdrowej zbilansowanej diecie, jak pokazano przez płytę Eatwell

Przemysł spożywczy chce nas przekonać, że spożywanie niektórych pokarmów może spowolnić proces starzenia się, podnieś depresji, zwiększyć naszą zdolność fizyczną, a nawet nasza inteligencja.

Wielu z nas chce wierzyć, że jedzenie pojedynczego owocu lub warzywa zawierające pewną przeciwutleniacz będzie zap chorej komórki.

Problem polega na tym, że większość badań nad pożywienie testów chemicznych i wyciągi w stężeniach nie występujących w żywności w stanie naturalnym.

Czosnek, na przykład, zawiera składnik odżywczy rzekomej w celu zmniejszenia poziomu cholesterolu oraz ciśnienie krwi. Ale trzeba by jeść do 28 ząbki dziennie, aby dopasować dawek stosowanych w laboratorium – coś ma badacz został jeszcze na tyle odważny, aby spróbować.

Osiem porad dotyczących zdrowego odżywiania

Pokarmy, które zostały podniesione do stanu pożywienie w ostatnich latach, obejmują bogate w przeciwutleniacze (takie jak beta-karoten, witaminy A, C, E, flawonoidy i selenu) i omega-3 kwasów tłuszczowych.

Przeciwutleniacze to substancje chemiczne przemyślane, aby chronić przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które to związki chemiczne wytwarzane naturalnie w każdej żywej komórce, a wiadomo, że powodują uszkodzenia komórek.

Jednak dowody na temat tej i innych korzyści dla zdrowia przeciwutleniaczy jest niejednoznaczny. W przeglądzie dowodów naukowych w roku 2011 (PDF, 188kb) Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) nie znalazła dowodów, że przeciwutleniacz działania wolnych rodników na zaobserwowanych w laboratorium było żadnych korzyści dla zdrowia ludzkiego.

Z drugiej strony, niektóre badania sugerują, że pewne antyoksydantów może być szkodliwe (PDF, 2.72Mb).

Choć pojęcie “cud żywności” pozostaje fantazją, to całkiem dobrze ustalone, że otyłość i alkohol są dwoma najczęstszymi przyczynami poważnych długotrwałej choroby oraz zwiększone ryzyko przedwczesnej śmierci.

Pożywienie: materiału dowodowego

Dieta odgrywa ważną rolę w naszym zdrowiu, ale istnieje obawa, że ​​zbyt duża koncentracja na poszczególnych pokarmów może zachęcić niezdrowego jedzenia.

“Nie ma jedzenia, w tym te oznakować” pożywienie “, może zrekompensować niezdrowego jedzenia,” wyjaśnia Alison Hornby, dietetyk i rzecznik British Dietetic Association (BDA).

Jeśli ludzie błędnie wierzą, że mogą “cofnąć” szkód spowodowanych przez niezdrowej żywności jedząc pożywienie, mogą kontynuować dokonywanie rutynowych wyborów, które są niezdrowe i zwiększają ryzyko długotrwałej choroby.

Nie ma jedzenia, w tym te oznakować “pożywienie”, może zrekompensować niezdrowego jedzenia

Alison Hornby

Dietetycy unikać terminu “pożywienie” i wolą mówić o “super diet”, gdzie nacisk kładzie się na zdrowej, zbilansowanej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz pełnoziarnistych produktów spożywczych.

Istnieją dowody na to, że dieta śródziemnomorska może zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób przewlekłych oraz zwiększenie długości życia.

Ta dieta zawiera dużo owoców i warzyw, oliwy z oliwek i roślin strączkowych, a mniej mięsa i nabiału niż typowej zachodniej diecie.

Hornby mówi: “Gdy chodzi o utrzymanie zdrowego, to najlepiej, aby nie koncentrować się na jednym żywności w nadziei, że będzie działać cuda.

Wszystko żywność nieprzetworzona od głównych grup żywności mogłyby zostać uznane za “bardzo”. Wszystkie te produkty są użyteczne jako część zbilansowanej diety.

Należy jeść różnych produktów spożywczych, w sposób opisany przez Eatwell Guide, aby uzyskać wystarczającą ilość składników odżywczych organizm potrzebuje. Skupiając się na coraz swoje pięć porcji owoców i warzyw dziennie jest to doskonały sposób, aby rozpocząć.

Mamy współpracę z BDA spojrzeć na najlepszych dostępnych badań, aby sprawdzić, czy zdrowotne z 10 popularnych “pożywienie” sumować. Kliknij na żywności wymienionej poniżej, aby zobaczyć dowody

06/07 /

06/07 /

Pierwsze kroki na drodze do zdrowej diety z tych praktycznych porad żywności i żywienia

Badamy dowody Za oświadczenia zdrowotne o najbardziej popularnych pożywienie