Jaka jest różnica między “sytuacyjnym depresji” i depresji, która nie jest sytuacyjne?

Odpowiedź b; Ekspert

Depresja jest zdefiniowana za pomocą szeregu objawów, które powodują zmiany w trybie uśpienia, energii, stężenia, apetyt itp Nie ma potrzeby, aby mieć powód do opracowania depresji, chociaż jeśli jest to szczególne wydarzenie, które mogły wytrąca się (np , strata lub separacji), które mogą być istotne dla psychoterapii i zrozumieniu swoich podatności na depresję.

Nie każdy, kto doświadcza utraty lub stresujące wydarzenie rozwija się depresja. Nowoczesne koncepcje o depresji klinicznej utrzymują, że ktoś jest lub nie jest biologicznie podatne na rozwój choroby. Ponadto, choroba może też być wywołane przez niektóre stresów życiowych lub mogą powstać spontanicznie bez wyraźnej przyczyny.

Kliniczna depresja różni się od zwykłego smutku lub smutek. Smutek i smutek związany ze zdarzeniem, nie pociąga za sobą zakłócenia snu i apetytu lub myśli samobójcze. W rzeczywistości, normalny smutek może stać się skomplikowane przez depresji, co z kolei może wpłynąć na uchwałą żalu. Tak więc, innymi słowy, depresja jest zespół z udziałem wielu komponentów. Niezależnie od tego, co może spowodować, że (tak naprawdę nie wiem), depresję należy leczyć. Gdy zespół obejmuje silne objawy fizyczne (sen, energia, koncentracja, nie działa, myśli samobójcze), leki są szczególnie prawdopodobne, aby być pomocnym.

Sourc; Odpowiedzi eksperta.