Informacje zastosowania, dawkowanie i skutki uboczne: zenpep

Czym jest Zenpep?

Zenpep jest stosowany w celu zastąpienia tych enzymów, gdy organizm nie ma wystarczającej ilości własnych. Niektóre choroby może prowadzić do tego braku enzymów, łącznie z mukowiscydozą, przewlekłym zapaleniem trzustki, lub zatkania przewodów trzustkowych.

Zenpep może być również stosowany po wycięciu trzustki.

Zenpep mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Ważna informacja

Nie należy przyjmować Zenpep jeśli jesteś uczulony na białka wieprzowe, lub jeśli masz nagłe wystąpienie zapalenia trzustki lub nasilenie problemu długoterminowego z trzustki.

Korzystanie Zenpep regularnie, aby uzyskać jak największe korzyści. Pierwsze receptę, zanim zabraknie medycyny całkowicie.

Nie trzymaj tabletek lub kapsułek Zawartość w ustach. Zenpep mogą podrażniać wnętrze jamy ustnej.

Nie wdychać proszku z kapsułki Zenpep ani nie dopuścić do zetknięcia się skóry. Może powodować podrażnienie, zwłaszcza nosa i płuc.

Przed zastosowaniem leku

Nie należy przyjmować Zenpep jeśli jesteś uczulony na białka wieprzowe, lub jeśli masz nagłe wystąpienie zapalenia trzustki lub nasilenie problemu długoterminowego z trzustki.

Aby upewnić się, że można bezpiecznie przyjąć Zenpep, należy poinformować lekarza, jeśli którykolwiek z tych innych warunków

choroba nerek

dna; lub

historia zablokowania w jelitach.

kategoria ciąża C. Rząd nie wiadomo, czy Zenpep będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Nie wiadomo, czy pankrealipazy przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Weź Zenpep dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie recepty.

Zenpep należy przyjmować z posiłkiem lub przekąską. Stosowanie leku popijając pełną szklanką wody lub soku.

Nie trzymaj zawartość kapsułki w ustach. Zenpep mogą podrażniać wnętrze jamy ustnej.

Nie należy kruszyć, żuć lub złamać kapsułki o opóźnionym uwalnianiu.

Jednakże można otworzyć kapsułkę Zenpep i posypać lek na łyżce budyniu lub jabłkowym do połykania łatwiejsze. Połykać od razu bez rozgryzania. Nie zapisuj mieszaniny do późniejszego wykorzystania. Wyrzucić pustą kapsułkę.

Nie wdychać proszku z kapsułki Zenpep ani nie dopuścić do zetknięcia się skóry. Może powodować podrażnienie, zwłaszcza nosa i płuc.

Używaj regularnie, aby uzyskać jak największe korzyści. Pierwsze receptę, zanim zabraknie medycyny całkowicie.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze pokojowej (poniżej 78 stopni F). Chronić przed wilgocią i wysoką temperaturą. Przechowywać butelkę szczelnie zamkniętą, gdy nie jest w użyciu. Jeśli Zenpep jest narażona na działanie temperatury pomiędzy 78 i 104 stopni F, wyrzucić po 30 dniach. Nie używaj żadnych kapsułek, które zostały wystawione na działanie temperatury powyżej 104 stopni C.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Jak należy stosować Zenpep?

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o wszelkich ograniczeń dotyczących żywności, napojów lub działalności.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Zenpep: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli u pacjenta występuje ciężka lub nietypowy ból brzucha. To może być objawem poważnej choroby rzadkie, ale jelit.

Wspólne Zenpep działania niepożądane mogą obejmować

nudności lub wymioty

łagodne bóle brzucha lub zdenerwowany

biegunka lub zaparcie

wzdęcia lub gazu

tłuste stolce

podrażnienie odbytnicy

bóle głowy, zawroty głowy

kaszel; lub

utrata masy ciała.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z Zenpep, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

Co należy unikać?

6.06.2014-12-29, 03:56:00

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Zenpep skutki uboczne

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Przewlekłe zapalenie trzustki Creon, pankrealipazy, Pancreaze, pankreatyna, Viokase, Pertzye

Trzustki Zewnątrzwydzielnicza Dysfunkcja Creon, pankrealipazy, Pancreaze, Viokase, Pertzye, pancrease MT

Mukowiscydoza azytromycyna, Zithromax, gentamycyna, Creon, witamina E, tobramycyna, amikacyna

Jakie inne leki wpłynie Zenpep?

Zenpep (pankrealipazy)