drożdże (pochwy)

Pochwy drożdże to infekcja grzybicza, która powoduje podrażnienie, wyładowania i intensywne swędzenie pochwy i sromu – tkanki z pochwy. Jest to rodzaj zapalenia pochwy lub zapalenia pochwy.

Pochwy drożdże (zwany również kandydoza pochwy) wpływa do 3 spośród 4 kobiet w pewnym momencie ich życia. Wiele kobiet doświadcza co najmniej dwa odcinki.

Chociaż pochwy drożdże nie jest uważane za przenoszoną drogą płciową, można rozłożyć grzyba przez usta do genitaliów kontaktu. Leki mogą skutecznie leczyć infekcje pochwy drożdży. Jeśli masz nawracające infekcje drożdży – cztery lub więcej w ciągu roku – być może trzeba dłuższy przebieg leczenia i plan konserwacji.

Objawy drożdże może wahać się od łagodnego do umiarkowanego i obejmują

Można mieć skomplikowaną drożdże if

Umów się na spotkanie z lekarzem, jeśli

Grzyb Candida powoduje pochwy drożdże. Pochwy naturalnie zawiera zrównoważoną mieszankę drożdży, w tym Candida i bakterii. Bakterie Lactobacillus wytwarzają kwas, który zapobiega przerostowi drożdży. To równowaga może zostać zachwiana i prowadzić do infekcji drożdży. Zbyt dużo drożdży w pochwie powoduje pochwy swędzenie, pieczenie i inne klasyczne oznaki i objawy zakażenia drożdży.

Skomplikowane drożdże

Kiedy udać się do lekarza

Przerost drożdży może wynikać z

Candida albicans jest najbardziej rozpowszechnionym typem grzyba powodować infekcje drożdży. Zdarza się, że inne rodzaje grzybów Candida są winni. Wspólne zabiegi zwykle wyleczyć infekcji Candida albicans. Drożdże zakażenia wywołane przez inne rodzaje grzyba Candida może być trudniejsze do wyleczenia i wymaga bardziej agresywne terapie.

Co możesz zrobić

Drożdże mogą się zdarzyć po pewnych czynności seksualnych, zwłaszcza narządów jamy ustnej kontaktów seksualnych. Jednak drożdże nie jest uważane przenoszoną drogą płciową. Nawet kobiety, które nie są aktywne seksualnie mogą rozwijać się zakażenia drożdży.

Czego można oczekiwać od lekarza

Czynniki, które zwiększają ryzyko zachorowania na drożdże m.in.

Nieskomplikowany drożdże

Jeśli już leczeni przez drożdże w przeszłości, lekarz nie musi widzieć i może zalecić leczenie przez telefon. W przeciwnym razie będziesz prawdopodobnie do lekarza rodzinnego lub ginekologa w celu leczenia choroby.

Skomplikowane drożdże

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się do wizyty i wiedzieć, czego oczekiwać od lekarza.

Dla drożdże, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Podczas swojego powołania, nie wahaj się zadać kilka innych pytań, które występują do Ciebie.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań, takich jak

Aby zdiagnozować drożdże, lekarz może

Drożdże Leczenie infekcji zależy od tego, czy mają nieskomplikowany i skomplikowaną infekcji.

W przypadku łagodnych do umiarkowanych objawów i sporadyczne epizody infekcji drożdży, lekarz może zalecić

Zrób follow-up na spotkanie z lekarzem, jeśli objawy nie ustępują po leczeniu lub gdy wracają w ciągu dwóch miesięcy leczenia.

Leczenie skomplikowanej drożdże mogą obejmować

Twój partner seks prawdopodobnie nie będą musiały być leczeni przez drożdże. Jeśli masz nawracające infekcje drożdży, lekarz może zalecić leczenie swojego partnera, jeśli twój partner ma objawy narządów drożdże (balanitis) lub przy użyciu prezerwatywy podczas stosunku.

Chociaż niektóre badania nad alternatywnymi terapiami dla drożdże zostały wykonane, dobrze zaprojektowane i potrzebne są kontrolowane badania w celu zbadania tych terapii, zanim eksperci mogą dokonywać żadnych rekomendacji.

Przykłady obejmują

Przed próbą jakiejkolwiek alternatywnej terapii, skontaktować się z lekarzem, aby rozważyć plusy i minusy w twojej sytuacji.

Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia pochwy drożdży

wizyty u lekarza