drożdże, czy coś innego?

Zdrowie kobiet Trendy

Szacuje się, że 75% kobiet się infekcje pochwy drożdże, które są oznaczone pochwy, pieczenie, swędzenie i rozładowania. Chociaż są one często – i niewygodne – drożdżycy rzadko są poważne. Rozpoznawanie i leczenie nieskomplikowane drożdże wcześnie łagodzi swędzenie i pieczenie pochwy w ciągu kilku dni. Jednakże, podrażnienie pochwy i sromu może trwać do dwóch tygodni.

Kilka rodzajów bakterii i innych organizmów zwykle żyją w pochwie, w tym więcej niż jeden rodzaj drożdży jako Candida. Candida albicans normalnie żyje na powierzchni skóry, w przewodzie pokarmowym, w pochwie, w zdrowej równowadze z innymi organizmami. Jeśli coś zrzuca wagę, drożdże mogą zarastać i spowodować infekcję. Candida albicans jest odpowiedzialny za większość zakażeń drożdży sromu i pochwy.

Drożdże zakażenia dochodzi najczęściej w wilgotnych i ciepłych miejscach na ciele, jak w pochwie lub pod pachami lub piersi. Niektóre “przyjazne” bakterie w organizmie – takie jak Lactobacillus acidophilus, rodzaj znaleźć w niektórych jogurt – pomoże utrzymać drożdże i inne rodzaje grzybów w ryzach. Zwykle kwaśnym środowisku pochwy pomaga również zapobiec zarastania z drożdży Candida. Ale kiedy kwasowości lub równowagę pH, zmiany, można uzyskać przerost drożdży i infekcji.

Drożdże nie jest uważana za chorobę przenoszoną drogą płciową, ale ludzie mogą dostać od swoich partnerek seksualnych. Do 15% samców partnerów kobiet drożdżycy pochwy rozwinie świąd, wysypkę łagodny na końcu penisa lub innych objawów.

Drożdże – objawy, takie jak swędzenie, pieczenie pochwy i okazjonalnego upławy – może być również spowodowane przez choroby przenoszone drogą płciową i innych infekcji pochwy. Dlatego lekarze zalecają wizytę biura do testów – zwłaszcza w przypadku infekcji drożdży po raz pierwszy – aby mieć pewność, że objawy nie są spowodowane przez coś bardziej poważnego. Lekarz może zdiagnozować prawdziwe drożdże patrząc na kilku komórek, pobranych z szybkiego wymazu płynów z pochwy pod mikroskopem.

Inne przyczyny pochwy, pieczenie, swędzenie i odprowadzania – które nie są drożdże – zawierają